• Kategorie
  • Szukaj
  • Torby termiczne

Brak produktów do wyświetlenia

Torba termiczna – wygodna alternatywa dla lodówek turystycznych

Torby termiczne obok lodówek turystycznych , to świetny wybór dla wszystkich, którzy lubią spędzać wolny czas w plenerze. Wybierając się w dłuższą podróż, na wycieczkę rowerową czy piknik warto zabrać ze sobą torbę termoizolacyjną, która pozwoli nam utrzymać chłód w przypadku zimnych napoi, lub ciepło gdy zabieramy ze sobą świeżo przygotowany ciepły posiłek.

Zalety i zastosowanie torb termicznych

Zaletą toreb termicznych jest ich lekkość, poręczność oraz możliwość łatwego przenoszenia i transportowania – a gdy zostanie opróżniona wystarczy ją złożyć, dzięki czemu nie musimy nosić ze sobą zbędnego bagażu w drodze powrotnej. Jeżeli chcemy utrzymać na dłużej niską temperaturę, napojów czy żywności, warto dokupić wkłady chłodzące, które uprzednio mrozimy w zamrażalniku.

Torbę termoizolacyjną wykorzystamy, także na co dzień, np. podczas zakupów wówczas będziemy mieć pewność, że podczas gorących dni zakupiona żywność się nie zepsuje, a lody nie roztopią zanim zdążymy dotrzeć do domu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu torby termicznej?

Podstawą działania torby termicznej jest warstwa izolacyjna, dzięki której torba utrzymuje ciepło bądź zimno. Warto więc zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonana jest torba, czy jest odpowiednio wytrzymały oraz czy warstwa termoizolacyjna jest ukryta pomiędzy ściankami torby – są bardziej trwałe. Ważne jest też dobranie wielkości torby do własnych potrzeb oraz zastosowania – tutaj warto zakupić np. dwa rozmiary – większą na dłuższe wypady nad rzekę, czy plażę, oraz mniejszą np. do przewożenia posiłku do pracy, na uczelnie, lub zakupy nie martwiąc się o zakupioną żywność.