• Kategorie
  • Szukaj
  • Odkurzacze ręczne

Producent Ariete Seria RedLine Ręczny i bezprzewodowy odkurzacz Czas działania do 15 min na pełnej mocy Wyjmowany i zmywalny filtr
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 1 szt.
124.00
szt. Do przechowalni
Włoski producent Ariete 5m długości kabla Możliwość odkurzacznia pionowego Filtr Hepa w zestawie Odkurzacz bezworkowy
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 15 szt.
279.00
szt. Do przechowalni
ODKURZACZ BEZWORKOWY ARIETE 2759 HANDY FORCE RBT Handy Force rbt to nowy elektryczna ręczny odkurzacz. Lekki i poręczny, z obrotową szczotką i lampkami LED dla leps...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 1 szt.
399.00
szt. Do przechowalni

Odkurzacze ręczne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób poszukujących sprzętów gospodarstwa domowego. Różnorodność oferty sprawia, że każdy może łatwo znaleźć model idealny dla swoich potrzeb. 

Dokonując wyboru, warto zastanowić się nad przeznaczeniem urządzenia - czy potrzebujemy mocnego odkurzacza podłogowego, czy niewielkiego sprzętu do czyszczenia tapicerek, poduszek, książek oraz urządzeń RTV. Na tej podstawie możemy ustalić, jaka moc będzie optymalna. W przypadku odkurzaczy ręcznych wynosi ona zazwyczaj około 20-30 W. 

Niektóre odkurzacze ręczne posiadają także wodny tryb pracy oraz wykorzystujące wodę filtry; dzięki nim dbanie o czystość będzie jeszcze łatwiejsze.

Odkurzacze ręczne - zastosowanie

Decydując się na odkurzacz ręczny należy pamiętać, że nie można go traktować jako urządzenia uniwersalnego. Przeznaczony jest przede wszystkim do usuwania niewielkich zabrudzeń, takich jak rozsypane na sofie okruchy. Nie nadają się do sprzątania dywanów czy innych dużych i wymagających powierzchni. 

Niektóre modele mają możliwość zbierania wody oraz odkurzania laminowanych i drewnianych mebli, jednak jeżeli chcemy wykorzystywać odkurzacz ręczny w taki sposób, należy upewnić się przed zakupem, że posiada on odpowiednie funkcje. 

Rodzaje odkurzaczy ręcznych

Odkurzacze ręczne różnią się między innymi sposobem zasilania. Wyróżnia się urządzenia przewodowe sieciowe oraz bezprzewodowe. Odkurzacze przewodowe wyróżnia zazwyczaj wyższa moc ssania w porównaniu ze sprzętami bezprzewodowymi, co umożliwia wykorzystanie ich jako głównych odkurzaczy w gospodarstwie domowym. Minusem jest obecność kabla, która znacznie ogranicza jego mobilność. 

Odkurzacze ręczne bezprzewodowe zasilane są za pomocą baterii lub wbudowanego akumulatora. Dzięki dużej mobilności, którą zapewnia brak kabla, może być on wykorzystywany nie tylko w domu, ale również w samochodzie, i wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Istnieją również modele pomyślane o zabieraniu ich ze sobą w podróż, zasilane za pomocą ładowarek samochodowych. 

Odkurzacze ręczne - dodatkowe funkcje

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na model przewodowy, czy bezprzewodowy, odkurzacze ręczne posiadają szeroki wybór dodatkowych funkcji. Znajdziesz wśród nich zarówno dodatkowe, wymienne końcówki zbierające np. sierść, regulację poziomu mocy oraz łatwą do zamontowania teleskopową rurę. W urządzeniach z akumulatorem znajdziesz także wskaźniki naładowania baterii, dzięki którym zawsze wiesz, czy musisz podłączyć je do ładowania. 

Niektóre modele odkurzaczy wyposażone są również w funkcję prania dywanów za pomocą ciśnieniowego trybu piorącego. Do czyszczenia wystarczy sama woda!

Odkurzacz ręczny to doskonałe urządzenie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność czyszczenia trudno dostępnych i nietypowych zakamarków. Warto inwestować w modele, które są zarówno poręczne, jak i wydajne, a przez to poradzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami. 

Odkurzacze ręczne są ponadto stosunkowo ciche w porównaniu do tradycyjnych urządzeń oraz energooszczędne. Obecnie możesz wybierać spośród szerokiej oferty sprzętów, niezależnie, czy potrzebujesz niewielkiego, mobilnego odkurzacza do samochodu oraz bieżącego sprzątania niewielkich zabrudzeń oraz zakamarków w np. meblach wypoczynkowych, czy wyposażonego w mocny mechanizm ssący i długą, który z powodzeniem wyczyści różne rodzaje podłóg, którym dotrzesz w najtrudniej dostępne miejsca, zastępując tym samym tradycyjne modele odkurzaczy.