• Kategorie
  • Szukaj
  • Zasilacze do komputera

Brak produktów do wyświetlenia

Zasilacz komputerowy - czy warto oszczędzać?

Zasilacz to z pewnością najczęstszy podzespół na którym próbujemy oszczędzić. Czy może to być szkodliwe dla naszego komputera? Zasilacz odpowiada za dostarczanie prądu , bez niego nie byłoby możliwości odpalenia komputera. Warto zainwestować w porządny markowy zasilacz o większej mocy niż potrzebuje nasz komputer. Powinniśmy poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego zasilacza z odpowiednimi parametrami w stosunku ceny do jakości jakiej potrzebuje nasz sprzęt.

Zasilacz do komputera - jaka moc?

Moc zasilacza jaką będzie potrzebować nasza jednostka to nic innego jak z sumowanie wszystkich podzespołów i ich poboru mocy. Warto zakupić mocniejszy zasilacz niż wyszło nam po obliczeniu wszystkiego. Np. nasze podzespoły potrzebują 450 W -  w takim przypadku nie radziłbym kupować zasilacza o mocy 450 W. Przy takim poborze mocy śmiało możemy sięgnąć po zasilacz 500 , 550 W co w pełni zoptymalizuje pracę sprzętu i da mu pracować na 100% swoich możliwości. Im wyższa sprawność tym większy będzie procent energooszczędności.

Jakie chłodzenie zasilacza do komputera?

Najpopularniejszym systemem jest chłodzenie aktywne , które dzięki wentylatorowi jest w stanie utrzymywać nie wielką temperaturę zasilacza. Im większą będzie miał średnice wentylator tym mniejszy hałas będzie wytwarzał oraz zwiększy swoją efektywność. Następnym sposobem jest chłodzenie pasywne jest to chłodzenie bez wentylatora skierowane przede wszystkim do drogich zasilaczy dostarczających nie wielką ilość mocy. Główną zaletą tego chłodzenia jest cisza , zasilacz jest bardzo cichy i nie ma dużych wymagań odnośnie komputera. Chłodzenie pół pasywne , wentylator na stałe zamontowany , lecz uruchamia się tylko wtedy kiedy będzie to konieczne np. podczas dużego nacisku na kartę graficzną lub procesora. Ważne żeby przy wybraniu takiego zasilacza zwrócić uwagę na średnicę wentylatora zaleca się 135mm ponieważ 120mm są dosyć głośne i mniej wydajne.