• Kategorie
  • Szukaj
  • Wagi łazienkowe

  WAGA ŁAZIENKOWA XIAOMI MI BODY COMPOSITION SCALE 2 Jeszcze nigdy odchudzanie nie było tak proste. Waga łazienkowa analityczna Xiaomi Mi Body Composi...
Zapytaj nas o dostępność

Waga łazienkowa - jak wybrać odpowiednią?

Wydawać by się mogło, że zakup wagi łazienkowej to niezbyt istotna sprawa, być może dlatego, że nie zdajemy sobie sprawy z możliwości tego „prostego” urządzenia. Waga łazienkowa to urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu, niezależnie od tego czy jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie, czy aktualnie się odchudzamy, czy też jesteśmy na diecie Kontrolowanie masy ciała, jest dość ważne, aby zachować zdrowie, niestety obecnie nadwaga i otyłość jest jedną z najczęściej spotykanych chorób cywilizacyjnych i niestety dotyka coraz młodsze osoby. Wybór odpowiedniej wagi łazienkowej powinno się rozpocząć od przeanalizowania jakich funkcji oczekujemy oraz kto będzie z wagi korzystać. Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje mechanizmów jakie są wykorzystywane w wagach łazienkowych: wagi łazienkowe mechaniczne oraz wagi łazienkowe elektroniczne.

Wagi łazienkowe mechaniczne

Ten rodzaj wagi sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują prostego nieskomplikowanego urządzenia, bez dodatkowych funkcji. Zaletą tej wagi jest fakt iż nie potrzebuje ona żadnego zasilania, aby mogła wskazać pomiar. Zdecydowanie sprawdzi się dla osób starszych, oraz mniej wymagających osób, którzy cenią sobie klasyczne rozwiązania.

Wagi łazienkowe elektroniczne

Nowoczesny typ wag łazienkowych, który oprócz standardowej funkcji pomiaru ciężaru ciała, oferuje szereg dodatkowych opcji w zależności od modelu. Ten rodzaj wag z powodzeniem sprawdzi się dla osób będących na diecie, lub trenujących. Dostępne opcje pomiaru tkanki tłuszczowej, mięśniowej czy ilości wody w organizmie pozwoli na efektywniejsze śledzenie postępów diety, czy treningów. Ciekawym, a zarazem niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest funkcja SMART, która pozwala nam połączyć urządzenie z naszym telefonem, zapisując i analizując pomiary.

Parametry wag łazienkowych

Jeżeli już wiemy jaki rodzaj wagi nas interesuje oraz funkcje, warto skupić się jeszcze na takich czynnikach jak: 

  • materiał z którego została wykonana waga – na rynku znajdziemy te najtańsze wykonane z tworzywa sztucznego, poprzez szkło hartowane, stal, drewno/bambus. 
  • maksymalne dopuszczalne obciążenie – dość istotne kryterium w przypadku osób z nadwagą
  • dokładność pomiaru
  • zastosowane zasilanie oraz szacunkowy czas pracy na baterii
  • stosunek jakości do ceny oraz posiadanych funkcji