• Kategorie
 • Szukaj
 • Odkurzacze automatyczne

Brak produktów do wyświetlenia

Automatyczne odkurzacze to urządzenia idealne nie tylko dla zapracowanych osób, które nie mają zbyt wiele czasu na domowe porządki lub po prostu odkurzanie to czynność przez nich znienawidzona. Choć w wielu przypadkach cena jego zakupu jest dość wysoka, to jednak coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie go jako alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy.

Jaki odkurzacz automatyczny sprawdzi się najlepiej?

Wybór odkurzaczy automatycznych  jest obecnie na tyle duży, że warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z rodzajami i funkcjami poszczególnych modeli. Na co w szczególności należy zwrócić uwagę przed zakupem urządzenia? Należy przede wszystkim mieć na względzie:

 • moc odkurzacza - im mocniejszy silnik tym urządzenie będzie pracowało dłużej i efektywniej;
 • możliwość sterowania zdalnego - nie jest to co prawda niezbędna funkcja, jednak często okazuje się być niezwykle wygodna;
 • możliwość programowania urządzenia;
 • typ systemu nawigacji, w jakie zostało wyposażone urządzenie (najlepiej sprawdza się typ uporządkowany);
 • czujniki pozwalające na wykrycie zanieczyszczeń i potencjalnych przeszkód,
 • wielkość pojemnika,
 • obecność specjalnych filtrów (to szczególnie ważne jest w przypadkach, w których jeden z domowników zmaga się z alergią).

Odkurzacze automatyczne - jak działają?

Aby kupić dobry model automatycznego odkurzacza, który z powodzeniem będzie służył długie lata należy zastanowić się nie tylko nad parametrami poszczególnych urządzeń, ale również wiedzieć, jak działają. W przypadku robotów sprzątających śmiało można powiedzieć, że dobrej jakości urządzenia pod względem parametrów są dość zbliżone do standardowych odkurzaczy bezprzewodowych. Dzięki specjalnemu systemowi sterowania odkurzacz uruchamia się o wyznaczonej porze, przemieszczając się po podłodze usuwając z jej powierzchni zabrudzenia. Dzięki zastosowaniu czujników urządzenia  w czasie pracy nie wpadają na przeszkody takie jak ściana, meble itp. Na rynku dostępne są także modele (choć należą do tych z wyższej półki cenowej), które bez większych problemów mogą przekroczyć próg, przechodząc do czyszczenia innego pomieszczenia.

Inteligentne odkurzacze dostosowane do indywidualnych potrzeb

Obecnie rynek AGD oferuje ogromny wybór automatycznych odkurzaczy, które pomiędzy sobą różnią się nie tylko ceną, ale również funkcjami czy parametrami technicznymi. Dlatego też wybierając tego typ urządzenia przede wszystkim należy się kierować własnymi preferencjami. W przypadku małych mieszkań dobrze sprawdzą się urządzenia proste, bez dużej ilości czujników i funkcji mapowania (tego typu urządzenia są znacznie tańsze). W przypadku dużych pomieszczeń zdecydowanie bardziej funkcjonalne będą urządzenia bardziej zaawansowane pod względem technologicznym, wyposażone nie tylko w kamerę, ale również żyroskop, akcelerometr, system czujników czy system nawigacyjny (niezbędny, gdy urządzenie pracuje bez jakiegokolwiek nadzoru).

Odkurzacze automatyczne - dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Choć urządzenia bardziej zaawansowane pod względem technologii to konieczność poniesienia znacznego wydatku na zakup, to jednak ze względu na liczne jego zalety jest to inwestycja, która zwraca się dość szybko. Odkurzacze automatyczne są godne polecenia przede wszystkim ze względu na:

 • samodzielną pracę, co stanowi dużą oszczędność pracy,
 • cichą pracę,
 • zdalne sterowanie - odkurzacz może pracować nawet gdy domowników nie ma,
 • energooszczędność.

Na rynku jest mnóstwo zróżnicowanych względem siebie urządzeń, dzięki czemu każdy poszukującym w pewnym momencie znajdzie odkurzacz automatyczny najlepiej dostosowany do własnych potrzeb  oczekiwań. Odkurzacze automatyczne, w zależności od funkcji danego modelu mogą czyścić na sucho bądź na mokro.