• Kategorie
  • Szukaj
  • Ciśnieniomierze

CIŚNIENIOMIERZ BRAUN BUA6150WE Braun BUA6150 ExactFit 3 Ciśnieniomierz naramienny Braun ExactFit 3 to ciśnieniomierz z dwoma mankietami w zestawie. Automaty...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 41 szt.
179.00
szt. Do przechowalni
Braun ExactFit™ 1 BUA5000 - Ciśnieniomierz na Ramię Opis produktu: Braun ExactFit™ 1 BUA5000 to zaawansowany ciśnieniomierz na ramię, który umożliwia wygodne i prec...
Zapytaj nas o dostępność

Zakup domowego ciśnieniomierza.

Regularne badania ciśnienia tętniczego krwi w domu, pozwala kontrolować prawidłową pracę układu krążenia, a tym samym ograniczyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu, choroby wieńcowej , czy zawału mięśnia sercowego. Mając na uwadze własne zdrowie jak i swoich bliskich warto posiadać w domu takie urządzenie. Zanim dokonamy zakupu, warto jednak zwrócić uwagę na istotne aspekty.

Ciśnieniomierz automatyczny

W zaciszu domowym najlepiej sprawdzi się ciśnieniomierz elektroniczny automatyczny, który występuje w wersji nadgarstkowej  oraz w wersji naramiennej. Ciśnieniomierze elektroniczne automatyczne nie wymagają od użytkownika specjalnej wiedzy medycznej, odczyt pomiaru jest jasny i przejrzysty. Sam pomiar polega jedynie na prawidłowym założeniu ciśnieniomierza na nadgarstek w przypadku ciśnieniomierza nadgarstkowego i uruchomieniu urządzenia, lub założenia rękawa na ramię.

Ciśnieniomierze - różnice

Lekarze zalecają korzystanie z ciśnieniomierzy naramiennych, gdyż są one dużo bardziej dokładne w przeciwieństwie do nadgarstkowych. Jeżeli chorujemy już na nadciśnienie lub inne choroby układu krążenia – warto zaopatrzyć się od razu w ciśnieniomierz naramienny, pamiętając aby odpowiednio dobrać szerokość rękawa, gdyż w przypadku osób otyłych standardowy może okazać się zbyt wąski.

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe są mniej dokładne, jednak ich zaletą jest kompaktowość i szybkość użycia. Świetnie sprawdzą się w podróży dla osób które muszą kontrolować codziennie ciśnienie krwi.

Jak używać ciśnieniomierza ?

Pomiar ciśnienia, aby był wiarygodny, musi zostać przeprowadzony w odpowiedni sposób. Istotne jest aby, usiąść wygodnie na krześle, ułożyć stabilnie rękę i w trakcie pomiaru nie poruszać czy też nie rozmawiać. Pomiarów dokonujemy dwa razy dziennie najlepiej o stałej porze. 

Przed planowanym pomiarem należy: 

  • odpocząć przez co najmniej 10 – 15 min
  • na około 30 min przed pomiarem nie spożywać kawy, herbaty, nie palić papierosów ani też alkoholu