• Kategorie
  • Parametry
  • Ciśnieniomierze

Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 5 szt.
26.49
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 4 szt.
26.49
CIŚNIENIOMIERZ NADGARSTKOWY iCHECK 7 Szybki i inteligentny pomiar bicia serca oraz postępów w treningu Nowy ciśnieniomierz Braun iCheck 7 wyświetla odczyt ciśnienia...
Ten produkt jest aktualnie niedostępny. Sprawdź produkty podobne.
Wygodny pomiar ciśnienia miejsce pomiaru - ramię komunikacja Bluetooth Dedykowana aplikacja Pamięć wyników i wykresy danych
Ten produkt jest aktualnie niedostępny. Sprawdź produkty podobne.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny. Sprawdź produkty podobne.
Ten produkt jest aktualnie niedostępny. Sprawdź produkty podobne.

Zakup domowego ciśnieniomierza.

Regularne badania ciśnienia tętniczego krwi w domu, pozwala kontrolować prawidłową pracę układu krążenia, a tym samym ograniczyć ryzyko wystąpienia udaru mózgu, choroby wieńcowej , czy zawału mięśnia sercowego. Mając na uwadze własne zdrowie jak i swoich bliskich warto posiadać w domu takie urządzenie. Zanim dokonamy zakupu, warto jednak zwrócić uwagę na istotne aspekty.

Ciśnieniomierz automatyczny

W zaciszu domowym najlepiej sprawdzi się ciśnieniomierz elektroniczny automatyczny, który występuje w wersji nadgarstkowej  oraz w wersji naramiennej. Ciśnieniomierze elektroniczne automatyczne nie wymagają od użytkownika specjalnej wiedzy medycznej, odczyt pomiaru jest jasny i przejrzysty. Sam pomiar polega jedynie na prawidłowym założeniu ciśnieniomierza na nadgarstek w przypadku ciśnieniomierza nadgarstkowego i uruchomieniu urządzenia, lub założenia rękawa na ramię.

Ciśnieniomierze - różnice

Lekarze zalecają korzystanie z ciśnieniomierzy naramiennych, gdyż są one dużo bardziej dokładne w przeciwieństwie do nadgarstkowych. Jeżeli chorujemy już na nadciśnienie lub inne choroby układu krążenia – warto zaopatrzyć się od razu w ciśnieniomierz naramienny, pamiętając aby odpowiednio dobrać szerokość rękawa, gdyż w przypadku osób otyłych standardowy może okazać się zbyt wąski.

 

Ciśnieniomierze nadgarstkowe są mniej dokładne, jednak ich zaletą jest kompaktowość i szybkość użycia. Świetnie sprawdzą się w podróży dla osób które muszą kontrolować codziennie ciśnienie krwi.

Jak używać ciśnieniomierza ?

Pomiar ciśnienia, aby był wiarygodny, musi zostać przeprowadzony w odpowiedni sposób. Istotne jest aby, usiąść wygodnie na krześle, ułożyć stabilnie rękę i w trakcie pomiaru nie poruszać czy też nie rozmawiać. Pomiarów dokonujemy dwa razy dziennie najlepiej o stałej porze. 

Przed planowanym pomiarem należy: 

  • odpocząć przez co najmniej 10 – 15 min
  • na około 30 min przed pomiarem nie spożywać kawy, herbaty, nie palić papierosów ani też alkoholu