• Kategorie
 • Szukaj
 • Smartbandy

  OPASKA ZAMIENNA DO XIAOMI MI BAND 5 NIEBIESKA   Pasek zamienny do modelu XIAOMI MI BAND 5 Kolor: NIEBIESKI
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 47 szt.
7.70
szt. Do przechowalni
  OPASKA ZAMIENNA DO XIAOMI MI BAND 5 BIAŁA Pasek zamienny do modelu XIAOMI MI BAND 5 Kolor: BIAŁY
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 47 szt.
7.70
szt. Do przechowalni
  OPASKA ZAMIENNA DO XIAOMI MI BAND 5 CZERWONA   OPASKA ZAMIENNA PASEK DO XIAOMI MI BAND 5 CZERWONY  Najważniejsze cechy oferowanej opaski:
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 59 szt.
7.70
szt. Do przechowalni

Smartband jest popularnym urządzeniem elektronicznym, którego głównym zadaniem jest monitorowanie aktywności fizycznej danej osoby przy pomocy czujników, wbudowanych w urządzenie. Smartband jest bardzo prosty w budowie i z wyglądu przypomina trochę opaskę na nadgarstek lub zegarek. Oprócz różnic estetycznych smartband jest również lżejszy oraz mniejszy niż typowy zegarek. Wśród producentów smartbandów można znaleźć takie firmy jak: Samsung, Fitbit czy Xiaomi.

Cechy smartbandu, na które warto zwracać uwagę przy zakupie

Przed zakupem warto sprawdzić jak najwięcej modeli produktu, aby móc wybrać taki model, który będzie najbardziej dopasowany. Do takich parametrów należą:

 • Obudowa - można wyróżnić smarbandy, które posiadają obudowę wodoodporną, ale i takie, które takiej obudowy nie posiadają. Solidność takiej obudowy również zależy od modelu urządzenia.
 • Bateria - To bardzo istotny parametr przy wyborze smartbandu, dlatego warto sprawdzić maksymalny czas działania baterii. Droższe modele mogą posiadać baterię, która działa nieprzerwanie nawet kilka tygodni.
 • Łączność - Dla osób, które chcą przesyłać zebrane dane na smartfon lub inne dowolne urządzenie mobilne jest to bardzo istotna cecha. W Bluetooth jest wyposażona większość smartbandów. Istnieją również modele, które obsługują USB albo korzystają z Wi-Fi.
 • System operacyjny - Bardzo istotną kwestią jest również system operacyjny, jaki obsługuje dana opaska. Może to być: Android, Windows Phone lub iOS. Istnieją również modele, które są kompatybilne z większą ilością systemów operacyjnych.
 • Wyświetlacz - W zależności od modelu zmienia się wielkość wyświetlacza, a także technologia, w jakiej została on wykonany. Warto również wspomnieć, że nie każdy smartband jest wyposażony w wyświetlacz.

Smartbandy i ich funkcje

 • Smartband jest rodzajem urządzenia, o którego przydatności w największym stopniu decydują dostępne w nim funkcje. Typowy smartband wyposażony jest w następujące funkcje:
 • Aplikacja - smartband zazwyczaj ma funkcję, która pozwala mu na łączenie się ze smartfonami oraz wszelkimi innymi urządzeniami mobilnymi. Dzięki ich sparowaniu istnieje możliwość otrzymania dostępu do specjalnej aplikacji, która pozwala na analizę różnego rodzaju danych, związanych z aktywnością danej osoby.
 • Powiadomienia - Kolejną funkcją, jaka jest możliwa w momencie, gdy smartfon zostanie sparowany ze smartbandem, jest możliwość otrzymywania wiadomości SMS, połączeń głosowych, a także komunikatów z portali społecznościowych.
 • Monitorowanie aktywności - jedną z najważniejszych funkcji, oferowanych przez smartbandy jest zbieranie danych o pokonanym przez daną osobę dystansie, ciśnieniu krwi, ilości spalonych kalorii czy liczbie wykonanych kroków. Poza tym smartband jest w stanie również zbierać dane o śnie danej osoby, a konkretnie o jego czasie oraz jakości owego snu.
 • Wyznaczanie celów - smartband oferuje również możliwość wyznaczania sobie celów, które chce się osiągnąć, dzięki czemu wzrasta motywacja u danej osoby.

Rodzaje smartbandów

Istnieje wiele modeli smartbandów, które powinny zadowolić mniej i bardziej wymagających użytkowników. Te droższe i bardziej zaawansowane technologicznie modele wyposażone są w o wiele większą liczbę funkcji np. pulsometr czy GPS. Natomiast te najbardziej zaawansowane modele mają programy, które dotyczą konkretnej aktywności fizycznej, dzięki czemu są w stanie rozpoznać na przykład czy dana osoba aktualnie biega, czy jedzie rowerem. Niestety, ale na podobne funkcje nie ma co liczyć w przypadku wyboru podstawowych opasek.