• Kategorie
  • Szukaj
  • Miksery

 

 

MIKSER TEFAL HT460138 Poradzi sobie z największym kuchennym wyzwaniem 1. Moc 500 W
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 10 szt.
146.80
szt. Do przechowalni
Włoski producent Ariete Moc 300W Pojemność kubka 2,4l Trzepaczki ze stali nierdzewnej Funkcja turbo
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
206.00
szt. Do przechowalni
MIKSER PHILIPS HR3781/00   Mocny kuchenny mikser ręczny do wszystkich naczyń Przemyślana konstrukcja zapobiegająca rozchlapywaniu Mocny silnik o mocy ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 9 szt.
249.00
szt. Do przechowalni
MIKSER PHILIPS HR3781/10 Mocny i wszechstronny kuchenny misker ręczny 2 w 1 Przemyślana konstrukcja zapobiegająca rozchlapywaniu Mocny silnik o mocy 500&n...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 10 szt.
288.00
szt. Do przechowalni
Robot planetarny - miksre Producent Ariete Moc 2100W Pojemność aż 7l Praca pulsacyjna
Zapytaj nas o dostępność

Trudno obyć się w kuchni bez miksera. Choć na rynku obecnych jest wiele podobnych sprzętów, takich jak blendery i siekacze, stare, dobre miksery ręcznie są wciąż jedną z najchętniej kupowanych kategorii sprzętu AGD. Mikser z odpowiednimi przystawkami i dodatkami jest w stanie wyczarować wiele ciekawych dań, a przede wszystkim - wypieków. No właśnie, tylko jaki wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie mikserów.

Rodzaje mikserów - który wybrać?

Zanim rozpoczniemy przegląd dostępnych opcji, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie zadania stawiamy mikserowi. Czy ma to być jak najmniejszy sprzęt, z podstawowymi funkcjami, ale za to mieszczący się w małej szafce? Jeśli tak, to dla Ciebie stworzono miksery kompaktowe. Czy może ma być przede wszystkim wygodny, niewymagający długiego trzymania w ręku? Zwróć uwagę na miksery ręczne z misą. Czy chcesz nim ubijać głównie pianę do ciast, czy planujesz też przygotowanie bardziej zaawansowanych potraw (farszów, koktajli, puree) i zastąpienie jednym narzędziem kilku innych? Biorąc to pod uwagę, możesz dokonać wstępnej selekcji i zwrócić uwagę tylko na te miksery, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Najważniejsze parametry mikserów ręcznych

Wybierając mikser zwróć uwagę na jego trzy kluczowe parametry: moc, ustawienia prędkości oraz liczbę i rodzaje końcówek i dodatkowych akcesoriów.

Moc mikserów

Do podstawowych zadań, takich jak mieszanie i ubijanie, wystarczą roboty kuchenne ręczne o mocy 200 W. Jeśli jednak mikser ma poradzić sobie również z gęstymi masami, czy siekać twardsze składniki, przyda się wyższa moc – 400-500 W i więcej.

Prędkości mikserów ręcznych

Im bardziej zróżnicowane potrawy zamierzamy przyrządzać z pomocą miksera, tym więcej prędkości i ustawień powinien posiadać. Do podstawowych potrzeb wystarczą trzy, a nawet dwie prędkości. Wymagający mogą wybierać jednak spośród modeli, które mają nawet kilkanaście ustawień, zmienianych za pomocą pokręteł lub suwaków. Jeśli zależy Ci na tym, żeby uniknąć rozchlapywania składników przy przełączaniu mocy, sprawdź, czy urządzenie ma opcję tzw. płynnej regulacji, czyli funkcji powolnego, łagodnego przejścia z niższych do wyższych obrotów. Do szczególnie wymagających potraw przyda się też funkcja turbo, włączana z reguły osobnym przyciskiem i powodująca pracę na bardzo wysokich obrotach przez krótki czas.

Końcówki i akcesoria do mikserów

Typowy mikser ręczny wyposażony jest w dwie końcówki z drutów, które dobrze sprawdzają się w ubijaniu lekkich składników. Do nich często dodawane są trzepaczki, idealne do piany. Bardziej zaawansowane modele zawierają też:

 

  • haki – do gęstych i ciężkich mas,
  • mieszadła do ucierania, które są używane m.in. do robienia puree i musów,
  • końcówki w kształcie spirali do ucierania na gładko i usuwania grudek z ciasta,
  • końcówki do blendowania, zamieniające mikser w urządzenie wielofunkcyjne, miksujące i blendujące.

 

 

 

Zestaw, który zawiera wszystkie wymienione końcówki, zajmuje dość dużo miejsca, jednak pozwala zrezygnować z wielu innych urządzeń kuchennych.

 

Innym popularnym dodatkiem do mikserów jest specjalna misa, które może być wykonana z plastiku, metalu, a nawet szkła. Miksery ręczne z misą albo tzw. miksery planetarne są bardzo wygodne w codziennym użyciu, ponieważ pozwalają na wykonywanie dodatkowych czynności podczas ucierania ciasta lub innych potraw. Gdy masa się miesza, nie trzeba jej doglądać i przede wszystkim – męczyć rąk ciągłym trzymaniem urządzenia. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które dość dużo gotują lub pieką. Najbardziej zaawansowane modele mikserów z misą, które jest jednocześnie podgrzewana, wykorzystywane są przez osoby piekące np. na zamówienie.

Cena i marka mikserów

Czy przy wyborze miksera powinniśmy zwracać uwagę na jego markę? Nie zawsze mniej znana oznacza gorszy produkt, to samo dotyczy też ceny – nie trzeba płacić kilkaset złotych, by być zadowolonym z zakupu. Dobry mikser ręczny jesteśmy w stanie nabyć już za 100 – 150 zł. Warto też pamiętać, że istnieją uniwersalne końcówki, którymi można później poszerzyć swój zestaw.