• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki Lego Disney

Brak produktów do wyświetlenia

Seria klocków LEGO Disney jest bezpośrednio związana z kultową wytwórnią filmów animowanych. Połączenie dwój największych koncernów tworzących swoje produkty skierowane do najmłodszych dało niezwykły efekt w postaci popularnych zestawów.

Klasyka LEGO Disney dla najmłodszych

Połączenie najbardziej popularnych przedstawicieli wytwórni Disneya z zabawkami dla najmłodszych – oto właśnie zestawy Domek wakacyjny Mikiego i Parada urodzinowa Myszki Miki i Minnie. Obydwa są juniorskimi zestawami klocków LEGO Disney w wielkości LEGO Duplo, czyli dla użytkowników w wieku od dwóch do pięciu lat. Pierwszy zestaw to 57 elementów, jest dwufunkcyjny. Można go wykorzystać jako domek wakacyjny i polecieć samolotem na wymarzoną wyspę lub obrócić klocki – po drugiej stronie klocki generują scenerię zimową, a Myszki otrzymują sanie. Zestaw zawiera cztery figurki LEGO Duplo i są to: Myszka Miki i Minnie, Goofy oraz Pluto. Parada urodzinowa to pociąg, którym Myszka Miki i Myszka Minnie mogą podróżować świętując urodziny. W pociągu nie może zabraknąć ogromnego torty ze świeczką ani prezentów. Ten zestaw klocków LEGO Disney ma funkcję edukacyjną, na poszczególnych elementach znaleźć można cyferki 1-5.

LEGO Disney film, książka i klocki

Jedną z ciekawszych kolekcji wśród klocków LEGO Disney jest Książka z przygodami. Są to zestawy złożone z ponad 100 klocków LEGO. Każdy z nich to pudełko w kształcie książki, zamykane specjalnym zapięciem. Po otwarciu pudełka otrzymujemy zabudowę charakterystyczną dla scenerii danego filmu. Największy z zestawów to Książka z przygodami Mulan, złożony ze 124 elementów. W związku z nową adaptacją będzie to prawdopodobnie jeden z bestsellerów tego roku. W zestawie znajdzie się wszystko, co potrzebne Mulan do wykonania swojej niebezpiecznej misji. Zachowana została sceneria Chin, detale architektoniczne są pieczołowicie odtworzone. W książce z klocków LEGO pojawiają się też figurki związane z filmem. Z kolei książka z przygodami Arielki to doskonała zabawa w dwóch światach – ludzkim i podwodnym. W czasie zabawy dzieci mogą zgodnie z własną wyobraźnią pokierować losami zakochanych lub miło spędzać czas na niezwykłej zjeżdżalni. 105 elementów w tym figurki Arielki, księcia Eryka, Florka i Sebastiana zapewnią wiele godzin zabawy.

Największe zestawy LEGO Disney dla zaawansowanych

Klocki LEGO Disney to nie tylko zabawka dla dzieci. Największe zestawy kierowane są do osób od 12 czy 16 roku życia ze względu na liczbę elementów i stopień trudności składania. Do największych należy zestaw specjalny Zamek Disneya. Jest to budowla kojarzona z logo wytwórni i każdym parkiem rozrywki, zazwyczaj usytuowany jest w centralnej jego części. Teraz to wszystko można przenieść do własnego mieszkania. Zestaw Zamek Disneya kierowany jest do młodzieży od 16 lat i dorosłych, składa się z ponad 4 tysięcy elementów i wymaga dużej cierpliwości. W pudełku nie zabraknie najbardziej kultowych figurek z postaciami Disneya – Myszki Miki, Minnie, Kaczora Donalda i Daisy oraz uroczego Dzwoneczka z magiczną różdżką w ręku. W zamku można urządzić poszczególne pokoje w wieży i w głównym budynku. Ilość detali i akcesoriów jest naprawdę imponująca. Wśród klocków LEGO Disney warto również wymienić inny duży zestaw – Pociąg i dworzec Disney. Tym razem potrzebny będzie zapas baterii, a także przyda się aplikacja na smartfon LEGO Powered Up. Pociąg będzie poruszał się po torach – są one częścią zestawu. Poza pociągiem i torami zbudować można również spory dworzec, a na nim umieścić kasy biletowe i kawiarenkę. Zestaw LEGO Disney Pociąg i dworzec zawiera pięć charakterystycznych minifigurek: Miki, Minnie, Goofy’ego, Chipa i Dale’a.