• Kategorie
  • Szukaj
  • Sokowirówki

SOKOWIRÓWKA TEFAL ZE370138 Szybkie i łatwe rezultaty Perfekcyjna sokowirówka codziennego użytku dzięki szerokiemu otworowi do...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 8 szt.
188.60
szt. Do przechowalni
Wyciskarka wolnoobrotowa 177/1 Centrika Slow Juicer Metal Maxi
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
689.00
szt. Do przechowalni

Nowoczesny styl życia dla większości osób wiąże się z szybkością, łatwością i ekologicznym podejściem do spożywanych pokarmów. Aby było to możliwe na rynku dostępnych jest coraz więcej sprzętów gospodarstwa domowego umożliwiających ten rodzaj funkcjonowania. Ekologia dla wielu osób ma jeden określony wymiar: jak najwięcej świeżych własnoręcznie przygotowanych posiłków. W ten styl życia dobrze wpisuje się sokowirówka.

Budowa sokowirówki

Całe urządzenie podzielić można na następujące części:

  • korpus – stanowiący zarazem podstawę sokowirówki, w jego wnętrzu znajduje się silnik elektryczny
  • zbieraki – naczynia służące do gromadzenia soku i wytłoków
  • noże ścinające – jeden z dwóch najważniejszych elementów każdej sokowirówki, powinny one być wykonane z wysokiej jakości materiału odpornego na działanie wilgoci i składników znajdujących się w różnych owocach, warzywach, ziołach itp.
  • sitka – podobnie jak noże powinny być wykonane z wysokiej jakości surowców umożliwiających bezkolizyjną pracę w różnych środowiskach towarzyszących produkcji soku
  • misa przykrywająca – główne jej zdanie to zabezpieczenie pracy noży oraz zapobieganie rozpryskiwaniu się soku i miąższu. Misa wyposażona jest w specjalny podajnik do owoców czy warzyw dostarczanych na noże
  • tłok – specjalny ubijak usprawniający dociskanie kawałków produktów podlegających obróbce

Zasada działania sokowirówki

Narzędzie służące do ekstrakcji soku z owoców, warzyw, ziół i innych darów natury. Sokowirówka miażdży, miele i wyciska sok. Większość sokowirówek pracuje w oparciu o rozdrabnianie dostarczanych produktów przez ostre noże umieszczone w pojemniku posiadającym ścianki zbudowane z metalowego sita. Na skutek działania sił odśrodkowych rozdrobnione kawałki owoców, warzyw itp. dociskane są do sitkowych ścianek gdzie następuje oddzielenie soku od miąższu owoców czy warzyw. Wysokie obroty noża wraz z wytworzonymi przez nie siłami, zamieniają poszatkowane produkty na delikatną pulpę umożliwiającą łatwiejsze oddzielenie soku od miąższu. Sok specjalnym lejkiem spływa do podstawionego naczynia. W zależności od rodzaju sokowirówki odciśnięty miąższ wypychany jest z sita automatycznie do specjalnego pojemnika. W niektórych modelach miąższ należy usuwać ręcznie po unieruchomieniu całego urządzenia.

Zalety sokowirówki

Podstawową zaletą jest możliwość szybkiego uzyskania dobrej jakości soku z wielu owoców, warzyw czy analogicznych produktów. Na rynku dostępne są różne rodzaje sokowirówek. Różnice bardzo często sprowadzają się do wielkości i wydajności sokowirówki. Inne potrzeby ma jedna lub dwie osoby, a inne kilkuosobowa rodzina. W zależności od potrzeb można dobrać najbardziej odpowiadający model.

Sokowirówka może, a nawet powinna być podstawowym urządzeniem w każdej kuchni. Jest ona bowiem doskonałym narzędziem do wytwarzania bogatego w minerały i witaminy soku. Regularne spożywanie soku z sokowirówki wpływa na dostarczanie do organizmu niezbędnej ilości witamin i minerałów zapewniając ich dzienne zapotrzebowanie.

Sokowirówki – zdrowe i świeże soki

Jest wiele czynników wskazujących na ekologiczność soków z domowej sokowirówki. Składają się na to następujące czynniki:

  1. Świeży sok uzyskany z sokowirówki pozbawiony jest konserwantów, uszlachetniaczy, cukru i tych wszystkich innych składników chemicznych wchodzących w skład wielu oferowanych w handlu produktów.
  2. Swoboda dobierania produktów do wytworzenia soku odpowiadająca własnemu gustowi czy zapotrzebowaniu organizmu.
  3. Kontrola nad produktami z których uzyskuje się sok. Od konsumenta zależy jakiego pochodzenia są produkty podlegające obróbce.
  4. Najkrótsza droga od wyprodukowania do konsumowania, dzięki temu nie ma mowy o przeterminowaniu czy popsuciu się soku.
  5. Świeżo uzyskany sok może stanowić bazę do przyrządzenia w pełni ekologicznego dania.

Zalet związanych z wykorzystywaniem sokowirówki można wymieniać wiele, najważniejsze jest to, że w razie potrzeby w każdej chwili można uzyskać zdrowy, ekologiczny i świeży napój.