• Kategorie
 • Szukaj
 • Odkurzacze pionowe

Moc 600W Długość kabla 5 m Pojemność zbiornika na kurz 0.8 l Filtr HEPA tak Klasa energetyczna A+
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 3 szt.
279.00
szt. Do przechowalni
ODKURZACZ AUTOMATYCZNY XIAOMI G9 PLUS     Xiaomi Vacuum Cleaner G9 Plus - odkurzacz, który zapewnia dogłębne i wszechstronne czyszczenie! Xiaomi Vacu...
Zapytaj nas o dostępność
ODKURZACZ PIONOWY XIAOMI MI VACUUM CLEANER LIGHT   Odkurzacz Ręczny, Bezprzewodowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Lite BHR4636GL&nb...
Zapytaj nas o dostępność

Odkurzacze pionowe są kompaktowe i niezwykle funkcjonalne, nic więc dziwnego w tym, że w ostatnim czasie cieszą się tak dużą popularnością. Na rynku wybór odkurzaczy pionowych jest ogromny, a poszczególne modele niekiedy dość znacząco różnią się miedzy sobą poszczególnymi funkcjami. Dzięki takiej różnorodności bez wątpienia każdy znajdzie urządzenie idealnie dostosowane do własnych potrzeb i wymagań.

Kiedy zakup odkurzacza pionowego będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Odkurzacze często z wielu powodów bywa czynnością dość uciążliwą, niezbyt lubianą przez domowników. Aby nieco sobie ułatwić zadanie, sprawiając że będzie znaczniej bardziej komfortowe warto zainwestować w odpowiednie urządzenie - najlepiej dobrej jakości odkurzacz pionowy. Może on pełnić zarówno funkcje dodatkowego wsparcia dla odkurzacza pionowego, bądź całkowicie go zastąpić. Odkurzacze pionowe to rozwiązanie doskonałe przede wszystkim dla osób, które:

 • poszukują urządzenia które ma stosunkowo niewielkie rozmiary (szczególnie cenna jest to cecha w przypadku właścicieli niewielkich mieszkań),
 • potrzebują urządzenia idealnego do punktowego zastosowania (gdy niezbędne jest szybkie wyczyszczenie danego miejsca, bez zbędnego wysiłku),
 • poszukują odkurzacza bezprzewodowego, niezawodnego i o doskonałych parametrach technicznych,
 • wyposażając swoje miejsce zamieszkania poszukują urządzeń wielofunkcyjnych,
 • poza wygodą użytkowania cenią sobie także kompaktowość i estetykę stosowanych urządzeń.

Z czego składa się odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe, choć są niewielkich rozmiarów, składają się z kliku niezwykle istotnych dla ich funkcjonowania elementów, takich jak:

 • drążek, będący po prostu prostą rurką, na zakończeniu której znajduje się szczotka czyszcząca (w bardziej zaawansowanych technologicznie modelach można spotkać się z rączką odpinaną, przemieniającą się czasowo w niewielki odkurzacz ręczny);
 • uchwyt - w modelach wysokiej jakości jest ergonomiczny i perfekcyjnie wyprofilowany;
 • szczotka - jest to w przypadku wielu modeli element odpinany i wymienny;
 • zbiornik na kurz - obowiązkowy element każdego modelu (w poszczególnych przypadkach zbiorniki różnią się mniej lub bardziej znacząco pomiędzy sobą pojemnością);
 • filtr, którego obecność pozwala na reemisję kurzu i redukcję alergenów;
 • silnik - im lepsza jego moc i techniczne parametry, tym efektywność odkurzania jest większa.

Oczywiście wyżej wymienione elementy do postawa każdego odkurzacza pionowego, co nie oznacza, że poszczególne modele nie mogą się pomiędzy sobą różnić zarówno konstrukcją, jak i dostępnością dodatkowego wyposażenia.

Odkurzacz pionowy a tradycyjny - najistotniejsze różnice

Odkurzacze pionowe w dość widoczny sposób różnią się zarówno kształtem, jak i gabarytami od klasycznych odkurzaczy. Ponadto wyróżnia jest duże lekkość oraz elastyczność, co w wielu przypadkach znacząco poprawia komfort odkurzania. Pionowe odkurzacze, ze względu na swoje rozmiary znacznie łatwiej jest przechowywać, szczególnie w mieszkaniach o mocno ograniczonej powierzchni. Doskonale sprawdzą się zarówno w czyszczeniu dużych pomieszczeń, jak i tych nieco mniejszych i wąskich, w których korzystanie z klasycznego odkurzacza często bywa znacząco utrudnione. Ze względu na pionową konstrukcję odkurzacza nie ma konieczności częstego pochylania się przy jego użytkowaniu, co bez wątpienia jest znaczącą ulga dla kręgosłupa.

Podział odkurzaczy pionowych

Wszystkie pionowe odkurzacze można podzielić tak naprawdę na dwie grupy - urządzenia bezprzewodowe oraz sieciowe. Te pierwsze z pewnością są zdecydowanie bardziej mobilne, bowiem użytkowanie ich nie jest uzależnione od rozmieszczenia gniazdek, a co za tym idzie nie ma niemal żadnych (poza wytrzymałością akumulatora) ograniczeń co do ich stosowania.

Zalety odkurzaczy pionowych

Odkurzacze pionowe są urządzeniami o wielu zaletach, nic więc dziwnego w tym, że na ich zakup decyduje się coraz więcej osób. Są nie tylko wygodne, ale i skuteczne w zastosowaniu. Warto zdecydować się na zakup wybranego modelu pionowego odkurzacza przede wszystkim ze względu na:

 • stosunkowo niewielkie rozmiary, dzięki czemu urządzenie doskonale sprawdzi się w nawet niewielkich mieszkaniach;
 • komfortowe użytkowanie, szczególnie mobilnych bezprzewodowych modeli;
 • niewielkie rozmiary i niska waga - to szczególnie istotne w przypadkach, w których mobilność urządzenia do odkurzania jest niezwykle istotna (np, w przypadku konieczności częstego wnoszenia i znoszenia urządzenia ze schodów);
 • duża funkcjonalność - odkurzacze pionowe bardzo często dostępne są w opcji 2w1 bądź 3w1.

W wielu polskich domach odkurzacze pionowe stanowią podstawowe wyposażenie i są często wykorzystywane nie tylko przy dużych porządkach, ale również przy zbieraniu rozsypanej mąki, cukru lub płatków śniadaniowych. Są to lekkie, poręczne urządzenia zasilane przez akumulatory. Nie ma potrzeby rozwijać kabla zasilającego, wystarczy złapać odkurzacz, posprzątać i odłożyć go na miejsce. Szybko, sprawnie i skutecznie.

Wielofunkcyjny odkurzacz

W ofercie dostępne jest kilka podstawowych typów odkurzaczy pionowych. Proste modele jednoczęściowe, przeznaczone tylko do płaskich powierzchni. Klasyczny 2 w 1, który można stosować również jako mały odkurzacz podręczny, przydatny przy sprzątaniu samochodu oraz mebli. All in One (inaczej: odkurzacz 360 stopni) charakteryzuje się umiejscowieniem silniczka przy rączce. Taka konstrukcja pozwala odkurzać nim dosłownie każdą powierzchnię. Szeroka gama akcesoriów przeznaczonych do takich modeli dodatkowo zwiększa ich uniwersalność. Pewną wadą takiego rozwiązania jest to, że taki odkurzacz nie jest samostojący i należy go odwiesić na miejsce przy każdej przerwie w sprzątaniu. Poza wspomnianymi typami istnieją jeszcze odkurzacze pionowe z funkcją mycia podłogi. Posiadają one specjalną nakładkę mopującą, która pozwala na jednoczesne odkurzanie i mycie podłogi. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są nawet we wbudowany mop parowy, który czyści powierzchnie parą wodną rozgrzaną do temperatury osiemdziesięciu stopni.

Wady i zalety odkurzaczy pionowych

Podstawową zaletą oraz wadą odkurzaczy bezprzewodowych jest zasilanie akumulatorowe. Z jednej strony moc takiego urządzenia jest niższa w porównaniu do klasycznego, posiadających przewód zasilający. Z drugiej strony jest to bardzo wygodne i przyśpiesza cały proces sprzątania. Zdecydowanie ułatwia odkurzanie miejsc, gdzie jest utrudniony dostęp do sieci zasilającej. Słabsza moc i ograniczony czas pracy nie zawsze jest zauważalny. Pół godziny pracy spokojnie wystarczy na posprzątanie całego domu. Z początku należy przyzwyczaić się do częstszego opróżniania stosunkowo niewielkiego pojemnika na śmieci. W odkurzaczach bezprzewodowych nie stosuje się worków, których zakup nie jeden raz sprawił sporo problemów. Niewielka i lekka konstrukcja ułatwia używanie i przechowywanie odkurzaczy pionowych.

Jak kupić najlepszy odkurzacz pionowy?

Podstawowe parametry urządzeń akumulatorowych dotyczą napięcia, czasu oraz zasięgu pracy. Dwie ostatnie cechy są ze sobą mocno związane. W ciągu pół godziny można odkurzyć około 160 m², więc nie ma potrzeby szukania modeli o bardzo długim czasie pracy. Bardziej istotny jest czas ładowania. Nie powinno się zapominać również o wadze urządzenia. Zbyt ciężki odkurzacz utrudni długie sprzątanie czy zbieranie pajęczyn spod sufitu.

Bardzo istotne są również dostępne akcesoria. W niemal każdym modelu znajduje się elektroszczotka, czyli uniwersalna końcówka do odkurzania dywanów i podłóg. Miękkie szczotki ułatwią zbieranie kurzu z różnych powierzchni, a szczelinówki, dzięki swojej smukłej budowie, dostaną się w najtrudniejsze miejsca. W ofercie są również miniszczotki elektryczne przydatne do zbierania sierści z mebli tapicerowanych. Dla wielu osób istotna przy wyborze odpowiedniego modelu jest też atrakcyjna cena.

Odkurzacz pionowy do domu

Odkurzacze pionowe weszły na polski rynek i szybko znalazły swoje miejsce w większości polskich domów. Są niewielkie, poręczne i zdecydowanie ułatwiają sprzątanie. Różnorodność modeli pozwala każdemu wybrać coś dla siebie. Dlatego zrozumiała jest ich popularność.