• Kategorie
  • Szukaj
  • Baseny stelażowe

Brak produktów do wyświetlenia

Posiadanie basenu w swoim własnym ogródku to opcja, która nie jest dostępna wyłącznie dla bogatych osób. Chociaż warunki klimatyczne w Polsce, utrudniają zdecydowanie cieszenie się sporych rozmiarów, murowanym basenem na zewnątrz, to jednakże przykładowo sezonowe baseny stelażowe, mogą również umożliwić chwilę relaksu. 

Baseny stelażowe - możliwość luksusowego relaksu 

Baseny, które opierają się na stelażu, są bardzo solidnymi konstrukcjami, umożliwiającymi rozłożenie w ogrodzie basenów o sporych rozmiarach, w których mogą mieścić się całe rodziny. Na żebrowaniach wykonanych z metalu, rozpina się materiał z PCV, co pozwoli na napełnienie basenu dużą ilością wody, dlatego też zwykle do takiego typu basenów można wejść wyłącznie wspinając się po dołączonej do nich drabince. To zaś może stanowić przeszkodę dla małych dzieci. Baseny stelażowe mogą mieć nie tylko okrągły, ale i prostokątny kształt i tylko one mogą być namiastką basenu do pływania dla osób będących fanami uprawiania sportów w wodzie. 

Jak dbać odpowiednio o basen stelażowy? 

Jeśli chcemy posiadać basen stelażowy, musimy liczyć się z koniecznością właściwej jego pielęgnacji i regularnie wykonywanego czyszczenia zgromadzonej w nim wody. W takim celu przyda się nam specjalistyczna chemia basenowa, która zapobiegnie ewentualnemu powstaniu glonów i skutecznie zdezynfekuje całą wodę. W wypadku basenów umieszczonych na zewnątrz, przydatna będzie także siatka, która posłuży do wyławiania przyniesionych przez wiatr liści i owadów. Wszystkie z wymienionych tutaj zabiegów nie wymagają nazbyt wiele pracy, a raczej częste wymienianie tak dużych ilości wody, byłoby po prostu niemożliwe. 

Zaletą basenów stelażowych jest zatem ich wygodny kształt, jak i trwałość. Wśród wad tego typu basenów, można wymienić przede wszystkim spore wymagania pielęgnacyjne (a w związku z tym także konieczność ponoszenia sporych wydatków na poczet zakupu specjalistycznej chemii basenowej), jak i dosyć wysoką ceną, która chociaż przełoży się zdecydowanie na jakość zakupionego produktu, to dla wielu osób może być sporym obciążeniem dla domowego budżetu. Ponadto czas rozstawiania basenu stelażowego, jest dosyć długi i w tym celu konieczna będzie współpraca przynajmniej dwóch osób.  

Jak wyglądają ceny basenów w wersji stelażowej? 

Nie można pominąć faktu, iż w dzisiejszej rzeczywistości, nie musimy zbytnio zamartwiać się o nazbyt ubogą liczbę towaru, który jest dostępny na sklepowych półkach, a w razie czego możemy przecież skorzystać także ze sprzedaży internetowej. I tak przykładowo basen stelażowy do ogrodu, możemy nabyć w dowolnym kolorze, ale także w dowolnie dobranym kształcie, pojemności i wielkości. Należy tutaj dodać także, iż jest to nie tylko bardzo opłacalny zakup, ale przede wszystkim długoterminowy. Baseny ze stelażem są bowiem wyposażone nie tylko w różne przydatne gadżety, ale także w długo trwającą gwarancję. Ponadto są zawsze solidnie wykonane (z wysokiej klasy surowców). Baseny ze stelażem mogą przyjmować różnorodne wymiary. Niemniej jednak warto podkreślić, iż na rynku znajdziemy zarówno te o najmniejszych gabarytach, ale także takich, iż przyprawiają nas niemalże o zawrót głowy. Baseny stelażowe z pompą, mogą osiągać np. wymiary od 305x76 (co umożliwia wpompowanie łącznie prawie 5 tysięcy litrów wody) do nawet i 488x488 (co pozwala na wlanie do basenu ponad 20 tysięcy litrów wody). Jak widać, wszystko zatem zależy od naszych preferencji i oczywiście zasobności portfela.