• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki Lego Duplo

Brak produktów do wyświetlenia

Seria LEGO Duplo, to seria dla najmłodszych dzieci. Zgodnie z zaleceniami na opakowaniach, bawić się nimi mogą dzieci w wieku od 1,5 roku, ale pod opieką rodziców nawet nieco młodsi sobie już z nimi poradzą. Te zestawy posłużą im do około piątego roku życia. Klocki LEGO Duplo charakteryzują się znacznie większymi wypustkami niż klasyczne klocki, a same elementy również są duże.

LEGO Duplo uczy i bawi

Dzięki klockom LEGO Duplo dzieci uczą się wielu różnych, podstawowych umiejętności potrzebnych w życiu. Wśród tych najbardziej oczywistych wyróżnić można umiejętności konstrukcyjne i ćwiczenie zręczności. Jednak klocki LEGO Duplo przekazują też inne informacje. W zależności od zestawów, dziecko może trenować rozpoznawanie emocji, kolorów, nazywanie zwierząt, czyli to, co towarzyszy mu od pierwszych dni życia. Równie ciekawym zestawem jest LEGO Duplo uczące hodowania roślin w ogrodzie – sadzenia i podlewania. Przez dokładanie kolejnych klocków roślinka wzrasta.

Zabawa w miasto z LEGO Duplo

Różnorodność zestawów LEGO Duplo pozwala na poznawanie wielu przestrzeni życiowych Z jednej strony będą to miejsca, które dziecko zna i dobrze kojarzy, jak np. dom, sklep, plac zabaw czy ogród zoologiczny. Klocki LEGO Duplo dają możliwość na budowanie całych miast. Można dzięki nim pokazać dzieciom plac budowy, stację benzynową, dworzec kolejowy i remizę strażacką. Dzięki tym wszystkim przestrzeniom i budynkom, dziecko szybciej zapamiętuje zjawiska towarzyszące życiu w mieście każdego dnia, a także podstawowych praw i zasad rządzących życiem.

Buduj bez granic z LEGO Duplo

Wszystko zależy od potrzeb. Jedni będą stawiali na konkretne zestawy, z którymi dziecko się uczy, a inni zdecydują się na zakup zestawu kreatywnego. Dzięki dużym zestawom klocków LEGO Duplo, można tworzyć konstrukcje według własnych pomysłów, ograniczonych jedynie wyobraźnią. Uniwersalne zestawy klocków LEGO Duplo można kupić w niezwykłym pudełku w kształcie klocka LEGO. W zestawach można znaleźć klocki różnych formatów i kształtów – od klasycznych do otwieranych okien, drzwi i innych nietypowych elementów.

Największe zestawy LEGO Duplo

Pomimo tego że LEGO Duplo jest znacznie prostsze niż tradycyjne klocki tej firmy, mają wśród zestawów naprawdę zaawansowane propozycje. Największe zestawy LEGO Duplo to Dookoła świata mega zestaw, składający się ze 163 elementów i nieco większe są Kreatywne zwierzątka. Można dzięki nim odtworzyć życie w dżungli i Arktyce oraz umieścić w tych przestrzeniach dziewięć dużych figurek uroczych zwierzątek. Do zestawu jest dołączona książeczka z inspiracjami dla dzieci i ich rodziców. Jednak jak każdy zestaw kreatywny, pozostawia pole do popisu użytkownikom zabawki.

LEGO Duplo dla miłośników bajek i filmów

LEGO Duplo nie zapomina o fanach kinematografii dla najmłodszych. Powstały zestawy inspirowane komiksami Marvela, takie jak Jaskinia Batmana, a także współczesnymi bajkami. Nie zabraknie Zamku z krainy lodu, Popołudniowej herbatki u Elsy i Olafa, ani Podwodnego zamku Arielki.