• Kategorie
  • Szukaj
  • Obudowy komputerowe

Brak produktów do wyświetlenia

Obudowa komputerowa – jaką wybrać?

Podczas gdy posiadasz już wszystkie podzespoły do swojego komputera, ważnym wyborem będzie również obudowa dla ładnego wyglądu, ale nie tylko także dla dobrego przepływu powietrza wewnątrz oraz maksymalnego wytłumienia dźwięku podzespołów. Na co patrzeć przy zakupie obudowy? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kompatybilność płyty głównej, karty graficznej oraz chłodzenia procesora. Wszystkie informacje o rozmiarach oraz ich kompatybilność z obudową możemy znaleźć, chociażby na stronie producenta bądź na stronie sklepu Eltkom.

Obudowa do komputera dla gracza

Gamingowa obudowa z pewnością nada charakter dla twojego sprzętu. Podświetlenia Led oraz bok obudowy ze szkła sprawi, iż wszystkie twoje komponenty będą się wyróżniać już z daleka. Przy wyborze takiej obudowy warto sprawdzić, czy szkło jest hartowane. Jeśli szkło nie będzie hartowane może łatwo się rysować oraz ulec uszkodzeniu. Przy wyborze obudowy dla gracza warto zwrócić uwagę również na porty, jakie oferuje producent danego modelu. Dla graczy niezbędnymi portami mogą okazać się między innymi: USB, Złącze słuchawkowe i mikrofonowe, a także HDMI. System zarządzania okablowaniem jest to przede wszystkim skierowane dla osób, które dbają o estetykę i wygląd swoje sprzętu. Dobra obudowa będzie posiadać z pewnością dziury, które posłużą do przełożenia kabli tak, aby wyglądało to maksymalnie komfortowo dla nas samych.

Jaki typ obudowy do komputera wybrać? 

Do wyboru będziemy mieli trzy warianty Mini, Midi oraz Big tower różnią się przede wszystkim wielkością i pojemnością. Jeśli będziemy montować high-endowe podzespoły, musimy postawić na Big tower. Warto sprawdzić także jakość materiałów, jakie zostały użyte przy montażu obudowy. Szczególną uwagę należy skierować na krawędzie obudowy, jeśli będą one ostre oraz niedbale wykonane może świadczyć to o złej jakości produktu. Z jakiego materiału jest zrobiona obudowa? Jest to naprawdę ważny aspekt. Warto postawić na ciężkie, bardziej stabilne oraz odporne na uszkodzenia obudowy. Metalowa lub aluminiowa konstrukcja ułatwi nam zdecydowanie montaż podzespołów oraz nie będziemy musieli się martwić o wygięcie lub zniszczenie obudowy. Plastikowe części obudowy są podatne na uszkodzenia.

Obudowa –  chłodzenie pasywne lub cieczą

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na pojemność, tak abyśmy mieli pewność, że zmieści się w niej pokaźnych rozmiarów radiator lub w drugim przypadku zmieści się oraz uda się komfortowo zamontować układ chłodzenia cieczą. Przy wyborze obudowy, w której chcemy zamontować chłodzenie cieczą, warto wybrać model do tego dostosowany, który z pewnością ułatwi oraz powiększy efekt, jaki możemy uzyskać przy zastosowaniu tego chłodzenia.