• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki Lego Speed Champions

Brak produktów do wyświetlenia

Zestawy klocków LEGO Speed Champions to wspaniała okazja do przeprowadzenia zawodów sportowych w stylu LEGO. Prawdziwi automaniacy mogą zbudować modele najbardziej znanych aut wyścigowych i zabawić w kierowców rajdowych.

Najszybsze, najnowsze, najlepsze auta z klocków LEGO Speed Champions

Które z dzieci nie marzy o szybkich autach i szalonych wyścigach po medal? Klocki LEGO Speed Champions wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i zapewniają najlepsze wyścigi dzięki odwzorowanym najlepszym modelom sportowych samochodów. Zestaw McLaren Senna to model zbudowany na podstawie auta, które powstało na cześć nieżyjącego już kierowcy rajdowego Ayrtona Senny, człowieka wielokrotnie popisującego się brawurową jazdą. Pojazd ma zdejmowaną przednią szybę, co ułatwia umieszczenie w środku kierowcy. Koła są gumowe, a felgi można wymienić na nowe – może młody konstruktor LEGO będzie kiedyś pracował w prestiżowym serwisie? Ważnym wyposażeniem kierowcy wyścigowego jest także kask wyścigowy kierowcy, kask oraz klucz. Dodatkową atrakcją jest tunel aerodynamiczny do zbudowania z klocków, wraz z obracającym się wiatrakiem.

Wśród współczesnych modeli twórcy zestawów z klocków LEGO Speed Champions wyróżnili także Ferrari F8 Tributo, czerwony samochód wyścigowy. Ze względu na to, że model jest nieco większy niż dawniejsze zestawy LEGO Speed Champions, można było oddać większą ilość szczegółów, a model staje się jeszcze bardziej realistyczny i zachęca do tworzenia własnych torów wyścigowych. W pudełku znajdzie się też kolekcjonerska minifigurka kierowcy wyścigowego. Model liczy w sumie 275 elementów i jest przeznaczony dla budowniczych w wieku od 8 lat.

Rewelacyjny jest także zestaw 2 w 1 – dwa świetne auta w jednym opakowaniu: Lamborghini Urus ST-X i Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO. Lamborghini Huracán jest samochodem mistrzowskiej rangi, a osiągane przez niego prędkości są zawrotne, w sam raz dla dzieci żądnych prędkości na własnych, zabawkowych torach wyścigowych. Zestaw składa się z 663 elementów, z których można zbudować dwa auta wyścigowe oraz linię startu ze światłami i dwie minifigurki kierowców z kaskami.

Klocki LEGO Speed Champions i klasyka motoryzacji

Twórcy zestawów klocków LEGO Speed Champions nie zapominają o miłośnikach starszych modeli samochodów wyścigowych. Klasyką gatunku jest Porsche 911 Turbo 3.0 z 1974 roku. Ma zdejmowaną szybę i do kabiny można wsadzić minifigurkę kierowcy. Auto ma również charakterystyczny spojler, który swoim kształtem przypominać ma wielorybi ogon. Całość składa się z zaledwie 180 elementów. Gotowy można postawić na półce jako ozdobę lub zorganizować prawdziwe wyścigi na torze.

Kolejnym kolekcjonerskim kultowym zestawem jest Audi Sport Quatro S1. Składa się on z 250 elementów i jest przeznaczony dla osób od 7 lat. Jest on prawdziwą ikoną rajdów samochodowych z lat 80. Zachowane zostały także charakterystyczne dla tego modelu kolory: żółty i biały. Dołączono także minifigurkę kierowcy w kombinezonie rajdowym Audi Sport. W samochodzie znajdują się dwa fotele – dla kierowcy i jego pilota, można wykorzystać minifigurkę z innego zestawu, by pomogła kierowcy podczas wyścigu.

Klasyka vs nowoczesność w LEGO Speed Champions

Wśród zestawów klocków LEGO Speed Champions można znaleźć również taki, który łączy klasyczny model z nowoczesnym. Jeden z zestawów zawiera 481 elementów, z których można zbudować Mini Cooper S Rally oraz 2018 MINI John Cooper Works Buggy oraz dodatkowo kompletną stację serwisową. W zestawie znajdują się także cztery minifigurki: dwóch kierowców, porządkowy oraz mechanik. Młodzi pasjonaci mogą urządzić jedyny w swoim rodzaju wyścig, podczas którego model z 1967 roku zmierzy się z nowoczesnym autem z 2018.