• Kategorie
  • Szukaj
  • Irygatory do zębów

 
IRYGATOR PHILIPS SONICARE POWER FLOSSER 7000 HX3911/40   Rewolucja w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych dla zdrowych dziąseł Technologia Quad Stre...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 10 szt.
669.00
szt. Do przechowalni
IRYGATOR DENTYSTYCZNY PANASONIC EW1611-W503   Strumień wody z technologią ultradźwiękową czyści kieszonki przyzębne. Technologia ultradźwiękow...
Zapytaj nas o dostępność

Codziennie dbamy o higienie naszej jamy ustnej. Korzystamy z różnych rodzajów metod czyszczenia zębów. Przynajmniej dwa razy dziennie powinno się myć zęby, ewentualnie przepłukiwać specjalnym płynem do jamy ustnej. Każdego dnia jesteśmy narażeni na bakterie, które powstają w naszej jamie ustnej, dlatego tak ważne jest dbanie o ten rodzaj higieny.

Na rynku jest dużo dostępnych urządzeń, technologii, które pozwalają nam na odpowiednie i dokładne dbanie o naszą higienę jamy ustnej. Między innymi możemy skorzystać z różnych szczoteczek dostosowanych do danej osoby (szczoteczki mogą być miękkie, średnie lub twarde). Dostępne są szczoteczki soniczne oraz manualne. Jest również wiele rodzajów past do zębów dla każdego.

Także spotkamy się z dosyć popularnymi już akcesoriami do mycia jamy ustnej jak na przykład: nicie dentystyczne, szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych czy też niciowykałaczki.

Irygatory do zębów - Co to takiego jest?

Irygatory do zębów to przede wszystkim specjalnie dostosowane urządzenia do czyszczenia jamy ustnej, głównie używane do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Urządzenie działa w taki sposób, że za pomocą odpowiedniego ciśnienia wypuszcza specjalny płyn, czyszczący powierzchnie między zębami. Takie zastosowanie urządzenia gwarantuje nam prawidłową higienę naszej jamy ustnej.

Irygatory to nowoczesne urządzenia zdobywające coraz to większą popularność, ze względu na ich dużą skuteczność.

Rodzaje irygatorów do zębów

Na rynku są dostępne irygatory stacjonarne oraz bezprzewodowe. Według ich cech możemy dobrać dla siebie odpowiedni model.

Irygatory stacjonarne

Irygatory stacjonarne zbudowane są głównie z tzw. bazy. Jest to odpowiednia podstawa, która jest przeznaczona na zbiornik z płynem. Inne elementy urządzenia stacjonarnego to oczywiście włącznik, pokrętło, za pomocą którego będziemy mogli dostosować odpowiednie ciśnienie strumienia płynu dentystycznego, a także przewód do zasilania urządzenia, rękojeść, specjalny wężyk dostarczający płyn do uchwytu.

Modele stacjonarne dostępne na rynku różnią się między sobą:

  • Ilością stopni przeznaczonej do regulacji ciśnienia strumienia.
  • Zakresem ciśnienia (zakres minimalny oraz maksymalny).
  • Odpowiednią liczbą pulsacji podczas wyrzucenia płynu na minutę.
  • Różnymi końcówkami (końcówki poddziąsłowe, skrobak do języka itp.)

Najpopularniejszymi na rynku irygatorami do czyszczenia zębów są Aquapick AQ-300, Waterpik WP-100 czy też Braun Oral-B OxyJet MD20.

Irygatory stacjonarne przede wszystkim są odpowiednie dla osób, które nie planują zabierania tych urządzeń na różne wyjazdy, wycieczki ze względu na ich duże gabaryty. Irygatory z uwagi na duże gabaryty (głównie bazę urządzenia) zapewniają większą ilość płynu w zbiorniku. Irygatory stacjonarne mają najczęściej pojemność zbiornika 600ml. Jest to wystarczająca ilość na poprawną irygację jamy ustnej.

Irygatory bezprzewodowe

Irygatory bezprzewodowe nie posiadają dużej bazy oraz specjalnego zbiornika i oczywiście przewodów, gdyż jest to sprzęt bezprzewodowy. Irygator ma zainstalowany w rękojeści zbiornik na płyn oraz akumulator, który zasila to urządzenie. W komplecie również mamy stacje ładującą służącą do umieszczenie w niej irygatora do zębów, wtedy kiedy z niego nie korzystamy. Urządzenie może wtedy się także ładować.

Najpopularniejsze irygatory bezprzewodowe to: Panasonic EW 1211 (ciągły strumień płynu oraz trzy stopniowa regulacja ciśnienia), AirFloss (bez ciągłego strumienia płynu, brak dostosowania ciśnienia).

Pojemność zbiorników w irygatorach bezprzewodowych jest mniejsza niż w stacjonarnych przede wszystkim ze względu na ich nie za duże rozmiary. Pojemność zbiornika wynosi tu około 130ml.

Urządzenia bezprzewodowe (irygatory) są idealne w podróż, jednak nie tak jak stacjonarne będą za pierwszym razem czyścić nam dokładnie przestrzenie między zębowe. Dlatego też, aby dokładnie wyczyścić naszą jamę ustną za pomocą irygatorów bezprzewodowych, będziemy musieli kilka razy napełnić zbiornik- od dwóch do trzech razy.