• Kategorie
  • Szukaj
  • Wózki spacerowe dla dzieci

Brak produktów do wyświetlenia

Wózki spacerowe dla dzieci – na długie i spokojne drzemki

Wózki spacerowe dla dzieci to jeden z najważniejszych zakupów dla przyszłych rodziców. To element wyprawki dla malucha, który musi być bardzo dobrze przemyślany. Jaki wózek spacerowy wybrać? Na co zwrócić uwagę? Bezpieczeństwo, wygoda, zwrotność i amortyzacja – tymi cechami powinny charakteryzować się dobre wózki spacerowe. Kluczowe pytanie jakie musimy sobie zadać przed wyborem spacerówki to „po jakiej powierzchni będziemy się najczęściej poruszać”? Leśne ścieżki, drogi gruntowe i terenowe to prawdziwe wyzwanie i nie każde wózki spacerowe sobie z nim poradzą. Na takie nawierzchnie powinniśmy wybrać solidny wózek o lekkiej konstrukcji ,z dużymi kołami, które poradzą sobie z nierównościami i kamieniami. Jeśli będziemy spacerować po mieście, równych chodnikach czy alejkach w parku, możemy kupić tradycyjny wózek typu parasolka z małymi kółkami, który poradzi sobie wystarczająco na niewymagających powierzchniach.

Wózki dla dzieci – przyjemność z codziennych spacerów

Wózki dla dzieci powinny charakteryzować się przede wszystkim  łatwością użytkowania. Niezbędne są takie cechy jak lekkość i możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z transportem wózka w samochodzie czy w luku bagażowym w samolocie, a także z przechowywaniem w małym domu czy ciasnej piwnicy. Łatwość podbijania i łatwość prowadzenia to kolejne opcje, na które musimy zwrócić uwagę. Wózki dla dzieci z łatwością podbijania sprawdzą się przy wysokich krawężnikach oraz jeździe autobusem miejskim. Łatwość prowadzenia pozwoli na prowadzenie wózka przy użyciu jednej ręki bez większych trudności. Są to praktyczne i przydatne rozwiązania. Wózki dziecięce spacerówki stosujemy mniej więcej od 5 miesiąca życia dziecka, kiedy dziecko jest bardziej ruchliwe i ciekawe wszystkiego co dzieje się wokół niego. Wtedy przesiadamy się z wózka głębokiego do wózka spacerowego. W sklepach możemy znaleźć wózki 2w1 lub 3w1, dzięki czemu nie musimy kupować kilku wózków. Jest to bardzo funkcjonalne wyjście. Wózek 2w1 to wózek wielofunkcyjny czyli połączenie spacerówki z miękką gondolą.

Wózki dziecięce spacerówki – dodatkowe akcesoria warte uwagi

Wózki dziecięce spacerówki możemy kupić w zestawach z torbą, pokrowcem na nóżki, folią przeciwdeszczową, czy moskitierą. Ciekawym dodatkiem jest rozkładane oparcie, które pozwoli na drzemkę w pozycji leżącej po ekscytującym spacerze, a także budka chroniąca przed uciążliwym słońcem w czasie upałów. Często rodzice chcą jeździć z dzieckiem zwróconym twarzą do nich, a dzieci odwrotnie. Kompromisem mogą się okazać wózki dziecięce spacerówki z odwracanym siedziskiem. Dziecko może poznawać świat, a kiedy śpi możemy odwrócić siedzisko, że patrzeć na swoją pociechę. Dobry serwis gwarancyjny i pogwarancyjny to dodatkowe udogodnienie dla młodych mam. Warto zainwestować w porządny wózek, ponieważ będzie nam służył każdego dnia, przez wiele lat w czasie różnych przejażdżek i zakupów z maluchem.