• Kategorie
  • Szukaj
  • Baseny rozporowe

  1) BASEN ROZPOROWY 3,05M x 0,76M Basen ogrodowy rozporowy Bestway Fast Set okrągły o rozmiarach 305 średnicy, wysokości 76 cm i pojemności 3,800l.   Bas...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 6 szt.
299.00
szt. Do przechowalni

Z myślą o sezonie wiosenno-letnim rozpocząłeś poszukiwania basenu ogrodowego? Jedną z dostępnych możliwości, która rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem są baseny rozporowe, których niewątpliwym atutem jest fakt, że rozkładanie ich jest niemal dziecinnie prostym zadaniem, a ponadto odznaczają się one o wiele bardziej atrakcyjnym wyglądem niżeli np. ogrodowe baseny stelażowe.  

Basen rozporowy - charakterystyka 

Mianem tego typu basenu określa się basen, który swoim wyglądem łudząco przypomina dmuchany model dla dzieci, jednakże pomiędzy tymi dwoma rodzajami elementów wyposażenia ogrodowego występują dość istotne różnice. Basen rozporowy charakteryzuje się znacznie większą wielkością, a także głębokością, a także faktem, że w jego przypadku nadmuchiwany jest tylko i wyłącznie kołnierz, który pełni funkcję zakończenia każdej ze ścianek basenu. Od pozostałych, popularnych rodzajów basenów odróżnia się on również sposobem w jaki jest on napełniany - w tym przypadku woda wlewana jest do środka za poprzez specjalny otwór i to właśnie dzięki niej dochodzi do rozpychania się ścianek oraz stawiania go do pionowej pozycji. 

Ogrodowy basen rozporowy - wady i zalety 

Zalety

Mimo, że w naszym sklepie przygotowaliśmy wiele, różnorodnych propozycji basenów ogrodowych, to właśnie modele zaliczające się do grupy rozporowych cieszą się bardzo dużą popularnością. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że są one nie tylko mobilne, ale również składane, dzięki czemu bez problemu można je schować po zakończeniu sezonu. Na tym jednak nie kończą się ich zalety! 

Wśród plusów basenu rozporowego do ogrodu możemy również wymienić: 

 

  • odporność na uszkodzenia - dzięki wykonaniu z solidnych materiałów, ogrodowe baseny rozporowe bardzo rzadko ulegają jakimkolwiek zniszczeniom. 
  • gładką fakturę - z uwagi na fakt, że baseny rozporowe posiadają całkowicie gładkie ściany pozbawione łączeń i innych wystających elementów, nie musisz martwić się o ewentualne urazy, które mogą powstać podczas relaksu bądź wodnych szaleństw.
  • możliwość zamontowania pompy filtrującej - to właśnie dzięki niej przez cały okres letni nie musisz martwić się o wymienianie wody oraz związany z nią wzrost kosztów, ponieważ będzie ona na bieżąco oczyszczana z wszelkich zanieczyszczeń. 
  • niezbyt skomplikowaną naprawę - w przypadku powstania jakichkolwiek dziur bądź przetarć wystarczy skorzystać z zestawu naprawczego. 

Wady 

Jeżeli chodzi o wady, tutaj lista jest znacznie krótsza - wśród minusów basenów ogrodowych możemy mówić o słabszej jakości materiałów wykorzystywanych do wykonania tańszych modeli (i tym samym zwiększeniu możliwości uszkodzenia ścianek lub dna basenu) oraz podatności ścian na uginanie się podczas wychodzenia z basenu. 

Jak przygotować podłoże pod basen rozporowy w ogrodzie?

Niezależnie od tego czy posiadasz nadmuchiwany basen ogrodowy, basen wykonany z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym, czy też jest to basen rozporowy, proces przygotowania podłoża pod basen prezentuje się następująco:

1.  Po pierwsze należy dokładnie oczyścić powierzchnię, na której ma być rozstawiony basen, ponieważ wszelkie kamienie, patyki oraz inne elementy mogące wpłynąć na nierówność terenu nie tylko uszkodzą podszycie i utrudnią sam proces rozstawiania basenu, ale również sprawią, że ilość wody zacznie przeważać na jednej ze stron, a to najprostszy sposób na wylanie się jej całej zawartości i spowodowanie małej powodzi. 

2.  Kolejnym krokiem jest wyrównanie oraz wypoziomowanie terenu (które w efekcie końcowym powinno być twarde i stabilne), a następnie rozłożenie specjalnej maty pod basen odpowiedzialnej za spowolnienie procesu wychładzania się wody, jak i zabezpieczenie dna basenu oraz absorbcję wstrząsów i redukcję uderzeń. 

3. Po wykonaniu powyższych kroków można w końcu przejść do ostatniego etapu jakim jest rozstawienie basenu oraz napełnienie go wodą poprzez wspomniany wcześniej otwór. UWAGA! Rozkładając basen w konkretnej pozycji warto zwrócić uwagę na to by jego pozycja umożliwiała również bezproblemowe wylanie wody.

 

Solidne baseny rozporowe? Zobacz jakie propozycje przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie

Szukasz modelu rozporowego basenu ogrodowego, który będzie odznaczał się nie tylko imponującą jakością wykonania i solidnymi materiałami, ale również trwałością, która pozwoli Ci na korzystanie z niego przez wiele, kolejnych sezonów? W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w którym znajdziesz propozycje wyłącznie od znanych i cenionych producentów oferujących elementy wyposażenia ogrodu najwyższej klasy.