• Kategorie
  • Szukaj
  • Wyciskarki wolnoobrotowe

Włoski producent Ariete Inox Moc 60W Przeznaczona do owoców Świetna jakoś wykonania
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 3 szt.
153.70
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 3 szt.
273.00
szt. Do przechowalni
  WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ARIETE VINTAGE 413/04   Wyciskarka do cytrusów 413/04 Vintage Wyciskarka do cytrusów z l
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
269.00
szt. Do przechowalni
  WYCISKARKA DO CYTRUSÓW ARIETE VINTAGE 413/05 NIEBIESKA Wyciskarka do cytrusów 413/05 Vintage Wyciskarka do cytrusów z linii Vintage, moc 85 W, metalowy k...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 6 szt.
265.00
szt. Do przechowalni
<h2 class="def"><span style="font-size: x-large; font-family: "arial black", "avant garde";" class="def"&g...
Zapytaj nas o dostępność

Soki z warzyw i owoców to doskonały sposób na urozmaicenie codziennej diety, dodatkowo wprowadzając do niej wartościowe składniki odżywcze i witaminy. Domowe soki, pełne wartościowych składników bez przeszkód można przygotować w domowych warunkach - niezwykle przydatna w tym będzie dobrej jakości wyciskarka wolnoobrotowa. Takie urządzenie ma mnóstwo zalet, doskonale zatem sprawdzi się w zastosowaniu w każdej kuchni.

Wyciskarka wolnoobrotowa a sokowirówka

Wiele osób błędnie myli wyciskarkę z sokowirówką. W rzeczywistości różnic pomiędzy urządzeniami jest dość dużo. Dobrej jakości wyciskarki pozwalają na zachowanie wszystkich pochodzących w warzyw i owoców witamin oraz wartości odżywczych, co nie jest w pełni możliwe przy wykorzystywaniu sokowirówki. Taki sok zawiera miąższ (w którym znajduje się najwięcej odżywczych składników), a przy tym nie jest napowietrzony, przez co taki sok można przechowywać w warunkach chłodniczych nieco dłużej. Dobrej jakości wyciskarka wyciśnie sok nawet z liści czy z najmniejszych i mało soczystych owoców i warzyw, co daje bardzo duże możliwości stosowania i łączenia ze sobą różnych składników. Wyciskarka przygotuje nie tylko zdrowe i smaczne soki, ale również pożywne koktajle czy smoothies. Urządzenia o zaawansowanych możliwościach pozwalają nawet przy ich pomocy przygotować mleko migdałowe czy masło orzechowe. Wyciskarki charakteryzują się obecnością specjalnie skonstruowanego ślimaka, który dzięki powolnej pracy działa dokładniej. Brak jakichkolwiek ostrzy w tym przypadku nie stanowi jakiegokolwiek problemu. Stanowi to atut, gdyż użyte składniki nie są pozbawiane wartości odżywczych.

Wyciskarki wolnoobrotowe – czym się kierować przy wyborze?

Wybierając wyciskarkę warto kierować się przede wszystkim jej funkcjonalnością i wydajnością. Dobre urządzenie jest w stanie wycisnąć sok dosłownie ze wszystkiego, co daje duże możliwości tworzenia zdrowych i smakowitych koktajli. Warto zwrócić uwagę także na moc silnika - im większa tym lepiej. Chcąc wykorzystywać urządzenie nie tylko do soków, ale także do tworzenia musów, mleka migdałowego czy smoothie warto zorientować się, czy wyciskarka posiada dodatki w postaci np. specjalnego sita. Wyciskarka wolnoobrotowa jest urządzeniem, którego cena (w zależności od modelu i funkcjonalności) wynosi kilkaset złotych, dlatego też warto zwracać uwagę na trwałość i solidne wykonanie poszczególnych komponentów, aby służyła ona, nawet przy intensywnej eksploatacji przez długie lata. Przed zakupem należy także zorientować się, co do obecności dodatkowego wyposażenia w zestawie. Wbrew pozorom jest do bardzo ważne, bowiem późniejsze dokupowanie dodatkowych komponentów z wielu względów może być mocno utrudnione.

Wyciskarki wolnoobrotowe do owoców i warzyw – dlaczego warto kupić?

Wyciskarka wolnoobrotowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, chcących wzbogacić swoją codzienną dietę o witaminy i składniki odżywcze pochodzące ze świeżo wyciśniętych soków, smaczne i naturalne, bez jakichkolwiek zbędnych dodatków. wyciskarka to także doskonały sposób na przemycenie nieco warzyw do codziennej diety w przypadku osób które niespecjalnie za nimi przepadają. Dobrej jakości urządzenie jest w stanie wycisnąć sok ze wszystkiego, co pozwala na pobudzenie kreatywności w zakresie komponowania zdrowych napoi. Wybór funkcjonalnego urządzenia, o solidnych i trwałych komponentach to wartościowa dla zdrowia inwestycja na długie lata. Domowe soki mają zdecydowanie więcej cennych wartości, niż te znajdujące się w dużej ilości na półkach sklepowych.