• Kategorie
  • Szukaj
  • Kamery sportowe: kamerki GoPro, WiFi, 4K

GoPro Sleeve + Lanyard - silikonowa obudowa w kolorze białym ze smyczą Najważniejszym zadaniem GoPro Sleeve jest zagwarantowanie dodatkowej ochrony Twojej kamery. I...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 3 szt.
44.00
szt. Do przechowalni
SILIKONOWA OBUDOWA GOPRO NIEBIESKA PLUS SMYCZ To najwyższej jakości silikonowe etui jest dostępne w wielu różnych kolorach oraz idealnie przylega do kamery. Dzięki ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
59.00
szt. Do przechowalni

Kamery sportowe nie tylko dla zawodowców

Kamery sportowe to ulubione gadżety każdego miłośnika sportu. Lubisz wyprawy, wycieczki piesze lub rowerowe? Kamerki sportowe to ciekawy dodatek w czasie wykonywania zarówno sportów ekstremalnych, jak i spokojnych wakacji w otoczeniu, które zapiera dech w piersiach i jest warte upamiętnienia. Krótko mówiąc, kamerka jest  świetnym gadżetem dla aktywnych osób oraz doskonałym sposobem na uchwycenie ważnego momentu. Przyczepiona do kasku, deski, czy roweru pomoże nam uzyskać fantastyczne nagrania, co byłoby niemożliwe przy zwykłej kamerze trzymanej w ręce. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery sportowej? Konstrukcja, rozdzielczość i łączność – te trzy elementy będą najistotniejsze. 

Kamerki sportowe GoPro na każde warunki

Bardzo ważna jest konstrukcja naszej kamerki sportowej GoPro. Nie przejmuj się pogodą i otoczeniem i nagrywaj filmy w każdych warunkach i o każdej porze roku. Dlatego tak istotna jest inwestycja w lepszy sprzęt, który jest nie tylko wodoodporny, ale również pyłoodporny i wstrząsoodporny. Wszystko to za sprawą odpowiednio dobranej obudowy. Jazda na nartach, nurkowanie, a może bieganie z przeszkodami? Każda z tych aktywności będzie wymagała odmiennych parametrów, a także innego sposobu mocowania kamerki sportowej. Jeśli będziemy nagrywać głownie pod wodą, warto wziąć pod uwagę kamerki sportowe GoPro z najwyższą klasę wodoodporności 5 ATM.

Kamerki sportowe 4K – jakość jest najważniejsza

Przyjrzyjmy się rozdzielczości. Najlepsze dostępne kamerki mają rozdzielczość 4K, jak również stabilizację obrazu oraz redukcję zniekształceń. Szerokie pole widzenia i doskonała jakość to coś, co z pewnością zadowoli każdego posiadacza kamerki sportowej 4K. Ważne jest, aby nie wybierać rozdzielczości poniżej Full HD. Obraz będzie wtedy płynny i wyraźny nawet przy braku dostatecznej ilości światła lub w nocy. Podczas wyboru kamerki, zwróć również uwagę na łączność. Kamera sportowa wi-fi da Ci możliwość bezpośredniego przesyłania filmów na portale społecznościowe oraz na prowadzenie transmisji na żywo. Dodatkowym atutem będzie bluetooth oraz moduł GPS. Dzięki takiemu pakietowi kamera sportowa wi-fi uwieczni Twoje największe sportowe wyczyny oraz pokonane trasy. Będziesz mógł również udostępniać filmy przyjaciołom i rodzinie w szybki i wygodny sposób. 

Kamerki sportowe - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ciekawym dodatkiem jaki oferują producenci kamerek sportowych jest opcja Timelapse, czyli możliwość tworzenia filmów z klatek zdjęciowych. Jest to szczególnie przydatne przy bardzo dynamicznych aktywnościach fizycznych, takich jak na przykład ekstremalne zjazdy rowerowe po nierównej powierzchni w górach. Co jeszcze może uatrakcyjnić nasze nagranie? Opcja slow motion, czyli spowolnienie ruchu, nagrywanie w pętli oraz czujnik ruchu, to wszystko sprawi, że filmy będą ciekawe i warte udostępnienia szerszej publiczności. Kamerki sportowe GoPro mogą być wyposażone we wszystkie te funkcje. Całość zależna jest oczywiście od budżetu oraz przeznaczenia naszego sprzętu. Rodzaj aktywności będzie miał tutaj istotne znaczenie przy wyborze parametrów.