• Kategorie
  • Szukaj
  • Monitory do gier

Brak produktów do wyświetlenia

Monitory gamingowe – niezbędnik gracza.

Monitor dla gracza jest niezwykle ważną częścią pomagająca przenieść się do świata rozgrywki. W świecie gamingowym rozróżniamy wiele typów gier , które jednocześnie przekładają się na sprzęt jaki musimy wybrać. Rynek monitorów jest bardzo rozbudowany dlatego nie jest trudno znaleźć swój wymarzony sprzęt.

Przeznaczenie monitorów gamingowych

Co powinno być dla nas priorytetem? Najważniejsza w monitorze gamingowym jest matryca. To ona odpowiada za to co wyświetla nam się na ekranach. Aktualnie mamy do wyboru cztery opcje. Matryca TN jest to przede wszystkim filar dla tanich monitorów gamingowych. Posiada ona ogromną zaletę dla graczy ceniących sobie płynność i dynamikę rozgrywki. Jest to spowodowane czasem reakcji który wynosi zaledwie 1ms. Szczególnie rozchwytywana jest przez graczy typu FPS (Counter Strike, Battlefield) , gdzie gra jest dynamiczna i liczy się każda mili sekunda aby przeciwnik nie miał żadnej przewagi. Kolejną możliwością będzie matryca IPS która idealnie wpasuje się w świat Fotografii , filmów , gier przygodowych oraz karcianych.  Perfekcyjne odwzorowanie kolorów lecz dłuższy czas reakcji. Jeśli nie jesteś fanatykiem gier dynamicznych , ale szczególnie ważnym aspektem jest dla ciebie jakość i barwy obrazu tego typu monitor jest dla ciebie wskazany. 

Matryce w monitorach gamingowych

Jesteś fanem gier typu RPG? Właśnie ta kategoria idealnie odnajduje się dzięki matrycy IPS. Szeroka gama barw także sprawia że oglądanie filmów i wyświetlanie zdjęć będzie o wiele przyjemniejsze. Następna matryca jaką mamy do wyboru to VA. Można powiedzieć , że jest to połączenie dwóch matryc IPS i TN . Jest to idealne rozwiązanie dla graczy ceniących sobie dynamikę jak i jakość rozgrywki. Większości monitorów gamingowych jest właśnie zaopatrzona w tą matryce. Ostatnim typem Matrycy jest OLED Najdroższa i najnowocześniejsza technologia jaką stosuje się obecnie w monitorach. Jej głównymi zaletami są perfekcyjne odwzorowanie czerni oraz najlepszy współczynnik kontrastu. 

Monitory komputerowe dla graczy – rozmiar i rozdzielczość

Następna rzeczą która jest niezwykle ważna przy wyborze monitoru dla gracza jest rozdzielczość i rozmiar wyświetlacza. Jeżeli planujemy zakupić monitoru o rozmiarze 34 cali  ważnym aspektem będzie jego rozdzielczość . Polecane rozdzielczości do większych monitorów to zwłaszcza QHD oraz 4K ultra. Natomiast dla zwykłego gracza monitor o rozmiarze 24 bądź 27 cali to FHD bądź QHD. Dla najbardziej wymagających oczywiście najlepsza opcją będzie 4K Ultra ,lecz wiąże się ona nieraz z dużo większym kosztem. Profesjonalni gracze jednej z najbardziej popularnej gry na świecie jaką jest Counter Strike ; Global offensive używają przeważnie monitorów o rozmiarze 24 cali ,ponieważ zbyt rozciągnięty obraz przynosiłby same straty podczas rozgrywki. Natomiast w świecie gier przygodowych i fantastycznych duży ekran jest w stanie zapewnić szerszy kąt widzenia i jest z pewnością w stanie ułatwić rozgrywkę. 

Odświeżanie monitora – Czy ma znaczenie?

Przy wyborze monitora dla gracza gra ona bardzo ważną rolę. Jeśli chcemy widzieć szybciej niż nasz przeciwnik , musimy zdać sobie sprawę z tego że to właśnie ilość HZ będzie za to odpowiadać . Ponieważ to nic innego jak odtwarzanie klatek na sekundę . Monitory Gamingowe to przede wszystkim 3 warianty 60Hz- wystarczająca dla normalnego użytkownika. Następną opcją będzie ekran o odświeżaniu na poziomie 144 klatek na sekundę . Przyśpieszy oraz uwydatni twoje możliwości przy dynamicznych rozgrywkach. Monitor 240hz będzie miał najszybszy czas reakcji , jednak jego cena będzie także wysoka. Na ten typ decydują się przede wszystkim zawodowcy oraz gracze na najwyższym poziomie do takiego sprzętu jednak trzeba mieć również świetny sprzęt komputerowy który umożliwi osiągniecie w grze takiej samej ilości FPS jak czasu wyświetlania

Płaski czy zakrzywiony ekran monitora?

Monitory typu curved posiadają szeroką perspektywę widzenia, dzięki czemu jesteśmy w stanie oszukać nasze oko i ekran z naszego punktu widzenia automatycznie staje się większy niż fizycznie jest. Monitory te ułatwią nam z pewnością dłuższe posiedzenia przy komputerze ponieważ nie są tak meczące dla oczu jak płaski ekran. Ważnym aspektem jest też odległości z jaką będziemy siedzieć przy zakrzywionym monitorze ta odległość nie może być zbyt duża. Natomiast jeśli planujemy także używać monitoru z dalszej odległości np. do oglądania filmów zdecydowanie lepiej się sprawdzi płaski ekran.