• Kategorie
  • Szukaj
  • Grille elektryczne

Dwa rodzaje powierzchni - płaska i karbowana. Moc 2400W
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
310.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
209.00
szt. Do przechowalni
URZĄDZENIE DO HAMBURGERÓW I PANINI ARIETE 205/01 PARTY TIME NIEBIESKIE     Z urządzeniem do Hamburgerów Ariete 205 obiad jest smaczniejszy!  
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 4 szt.
209.00
szt. Do przechowalni
GRILL ELEKTRYCZNY TEFAL CB641810 Grill plancha TEFAL BOOSTER 2w1 ThermoSpot CB641810 Plancha Boost TEFAL o mocy 2200 W do grillowania pysznego jedzenia dla rodziny...
Zapytaj nas o dostępność
Wielofunkcyjny grill wyposażony w ruszt grillowy i płytę grillową do wydajnego i praktycznego gotowania wiele sposobów. Nieprzywierająca powierzchnia pozwala na zdrowe gotowanie bez dodatku oleju lub tłuszczu
Zapytaj nas o dostępność

W kategorii grille elektryczne można znaleźć wiele rodzajów urządzeń, na których można przygotować fantastyczne dania. Grille elektryczne mogą być zamykane lub otwarte, pionowe i poziome. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, a także zaznajomienia się z zaletami każdego z nich.

Grille elektryczne zamykane poziome

Swoim wyglądem przypominają klasyczne opiekacze do kanapek. Grill elektryczny poziomy zamykany jest najkorzystniejszym wyborem do użytku domowego. Jego sporą zaletą jest ograniczenie wydobywających się aromatów do minimum. Dodatkowym atutem są płyty grzewcze z obu stron (górna i dolna), dzięki temu mięso grilluje się idealnie, bez konieczności przekładania go na drugą stronę. Bardzo wygodne rozwiązanie dla każdej kuchni. Co więcej zamykany grill elektryczny i grill elektryczny z pokrywą zapewniają idealny obieg ciepła.

Grille elektryczne otwarte

To opcja dla miłośników grillowania klasycznego, w ogrodzie. Grille elektryczne otwarte to przede wszystkim nawiązanie do spotkań w gronie znajomych, ale bez konieczności użycia szkodliwego dla środowiska węgla. Prawdziwi amatorzy z pewnością go docenią, ale mniej doświadczone osoby muszą pamiętać o tym, by na grillu elektrycznym obracać mięso na drogą stronę, by się nie przypaliło za bardzo. Z tego rodzaju urządzenia zapach będzie się bardziej rozchodził. Niektórym to zupełnie nie przeszkadza, pozostałym doradzamy ustawienie go w pobliżu okna. Warto wspomnieć o modelach, które są połączeniem grilla elektrycznego zamykanego i otwieranego. Te urządzenia nie są droższe, a spełnią wszystkie wymagania.

Pionowy grill elektryczny

Taki typ spotykany jest zazwyczaj w kebabach. Świetnie można na nim upiec większą sztukę mięsa i wygodnie ją odkroić po kawałku. Na użytek domowy również możemy zaopatrzyć się w grill elektryczny pionowy. Zajmują one mniej miejsca na blatach, a niektóre rodzaje mięs doskonale przyrządza się właśnie w taki sposób. Będzie to choćby kurczak. W grillu pionowym, tłuszcz skapuje do specjalnego zbiornika, co sprawia, że potrawy są bardziej dietetyczne, a przy grillowaniu wydobywa się mniej dymu

Elementy i funkcje grilla elektrycznego, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie:

1. Grill Stołowy vs ogrodowy

Poszukiwanie grilla elektrycznego wiąże się też z ustaleniem, czy ma on służyć w domu czy w ogrodzie. Urządzenia domowe zazwyczaj są mniejsze i bez problemu zmieszczą się na blacie. Grille elektryczne ogrodowe są większe, a przede wszystkim wyposażone są w nóżki, dzięki czemu ustawienie go na ogrodowej trawie, nawet nieskoszonej, jest łatwe. Można go również używać na balkonach i tarasach.

2. Moc grilla elektrycznego

Grille elektryczne mają bardzo różną wydajność i bardzo różną moc. Są takie, które dysponują mocą 600W, ale znajdziemy również grille elektryczne o mocy 3000W. Najbardziej popularne modele mają 2000W, jest to wartość uznana za dobrą i korzystną w zdecydowanej większości przypadków.

3. Regulacja temperatury

Regulacja temperatury w grillach elektrycznych także różni się od siebie w różnych modelach. Niektóre mają regulację płynną, w innych stosuje się kilkustopniową. Przy zakupie warto zwrócić na to uwagę.

4. Ruszt i płyta

Grille elektryczne płaskie mają dwa rodzaje miejsca do grillowania. Niektóre modele stawiają na płytę grzejną, a w pozostałych stosowany jest tradycyjny ruszt. Dużo zależy od indywidualnych potrzeb, ale warto rozważyć zakup grilla elektrycznego, który pozwala na wymianę tego elementu.

Grill elektryczny, czy opiekacz do kanapek?

W kategorii grille elektryczne można również znaleźć opiekacze do kanapek, znane także pod nazwą poziomych tosterów. Są bardzo praktyczne, najczęściej zatrzaskiwane, ale wśród opiekaczy do kanapek można znaleźć również modele półotwarte, małe piecyki na zapiekanki. Do użytku domowego najczęściej wybierane są urządzenia na dwa tosty, ale znaleźć można również takie z 4 miejscami.