• Kategorie
  • Szukaj
  • Wagi kuchenne

WAGA KUCHENNA ELEKTRONICZNA ARIETE 851
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
79.99
szt. Do przechowalni

Kilogram, dekagram, gram to podstawowe jednostki miary wagi. Najlepszym sposobem na ich precyzyjne odmierzenie jest skorzystanie z rozwiązania jakie daje waga kuchenna. Każdy przepis kulinarny i nie tylko, składa się z produktów podanych w odpowiednich proporcjach. Wielu propagatorów sztuki kulinarnej uważa, że precyzyjne odważanie składników potraw to połowa sukcesu. Aby ten sukces osiągnąć potrzebna jest dobra waga kuchenna.

Dopasuj wagę kuchenną do stylu Twojej kuchni.

Urządzając kuchnię można zastosować wiele rozwiązań. Styl nowoczesny, retro, skandynawski, wiejski itp. narzuca w pewien sposób wyposażenie. Aby wszystko stanowiło nawiązanie do ogólnie przyjętego rozwiązania również użytkowe wyposażenie powinno nawiązywać do obranej koncepcji. Takim istotnym elementem jest waga kuchenna.

Waga kuchenna w nowoczesnej stylistyce kuchni.

Nowoczesność to pojęcie bardzo ogólne wskazujące jednak na posiadanie cech związanych z najnowszymi trendami technicznymi. Nowoczesną kuchnię warto wyposażyć w dokładną kuchenną przykładem nowoczesności może być szeroki wachlarz wag kuchennych. Współczesne wagi kuchenne często bywają dziełami sztuki nowoczesnej. Design wielu wag kuchennych łączy funkcjonalność i estetykę. Materiały z jakich wykonane są współczesne wagi do kuchni to głównie szkło, stal lub inny metal oraz wysokiej jakości tworzywo sztuczne.

Do nowoczesnego wnętrza pasuje elektroniczna waga kuchenna. Zastosowanie rozwiązań elektronicznego mechanizmu ważącego, umożliwia ciekawe rozwiązania designerskie. Kuchenna waga elektroniczna jest bardzo praktycznym sprzętem. Pozwala na bardzo dokładne odważenie produktów. Zazwyczaj ten rodzaj wag kuchennych posiada możliwość odtarowania. Jest to bardzo istotne rozwiązanie zwłaszcza w kuchni gdzie poszczególne składniki potraw należy zważyć, używając do tego różnych naczyń. Funkcja odtarowania ułatwia pracę w kuchni. Kolejnym istotnym elementem wag elektronicznych jest pamięć, którą posiadają. Dzięki temu rozwiązaniu można zapisać w pamięci ostatnie ważone pozycje.

Waga kuchenna retro w stylizacji kuchennej.

Styl retro w kuchni, również narzuca dopasowanie wszystkich sprzętów do ogólnego wyglądu kuchni. Dobrym rozwiązaniem w takiej stylizacji w odniesieniu do wagi kuchennej, będzie nawiązanie do klasycznych wzorów. Klasyka w odniesieniu do wagi kuchennej to solidny korpus, najczęściej stalowy z dużym „zegarem” na którym wskazówka pokazuje aktualną wagę produktu. Taka klasyczna mechaniczna waga do kuchni, wyposażona jest w dużą michę dopasowaną do ramienia szali. Rozwiązanie klasyczne często bywają mniej precyzyjne od nowoczesnych wag elektronicznych. Ten drobny szczegół nie powinien być przeszkodą do używania wagi mechanicznej. Należy pamiętać, że kuchnia to nie apteka i aż tak zwana „aptekarska dokładność” nie jest wymagana.

Wagi kuchenne elektroniczne i mechaniczne

Wzorów i modeli mechanicznych wag do kuchni jest wiele i każdy może dopasować do swojego wnętrza odpowiedni model. Wcześniej wspomniana stosunkowo mała dokładność kuchennych wag mechanicznych, może być uzupełniona stosowaniem małej precyzyjnej wagi elektronicznej. Czasami nawet w kuchni trzeba coś precyzyjnie rozważyć i tu z pomocą przychodzą małe „kieszonkowe” wagi elektroniczne. Osoby pragnące zachować retro design swojej wagi kuchennej, a przy tym precyzyjność działania mają do wyboru klasyczne wagi mechaniczne lub wagi kuchenne wyposażone w elektroniczny układ ważenia.

Większość urządzeń do ważenia produktów w domowej kuchni spełnia swoje zadanie w zakresie do 5 kilogramów. Precyzja to cecha kuchennych wag elektronicznych pozwalająca na możliwość zważenia produktu poczynając od 1 grama. Nie oznacza to, że mechaniczne wagi kuchenne są mniej precyzyjne, ale ze względu na swoją budowę i zastosowany mechanizm ważący, wymagają częstego sprawdzenia wyzerowania.

Współczesne wagi kuchenne

Współczesne wagi kuchenne wyposażone w mechanizmy elektroniczne zastąpiły i wyparły z rynku wagi szalkowe. Waga szalkowa wymagała odważników bez nich nie było możliwości zważenia czegokolwiek. Waga poszczególnych odważników w sposób dość istotny ograniczała dokładność ważenia. Co prawda w warunkach domowych precyzja nie była jakimś wymogiem, ponieważ większość przepisów w dawnych książkach kucharskich, dostosowana była w opisie do domowych możliwości odważania składników. Nowoczesność wkraczająca do kuchni domowej jest wymogiem chwili. Mechanizmy elektroniczne w urządzeniach odmierzających wagę produktów, pozwalają z dużą precyzją na powtarzalność ważenia.