• Kategorie
  • Szukaj
  • Depilatory elektryczne

DEPILATOR PHILIPS LUMEA ADVANCED SC1998/00 Doskonałe rezultaty i jakość Ciesz się wydepilowaną gładką skórą przez 12 miesięcy* Do stosowania na twarzy i c...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 5 szt.
1479.00
szt. Do przechowalni
Urządzenie do pielęgnacji twarzy BRAUN FaceSpa Pro 921 Depilator do twarzy Braun FaceSpa Pro to pierwsze na świecie urządzenie 3 w 1 do depilacji i oczyszczania twa...
Zapytaj nas o dostępność

Depilatory damskie – depilacja nie musi być nieprzyjemna

Depilatory damskie niezaprzeczalnie mają wiele zalet. Przede wszystkim ich użytkowanie jest bardzo proste. Do tego pozostawiają skórę gładką nawet do kilku tygodni w przeciwieństwie do zwykłych maszynek do golenia, po których włoski odrastają co kilka dni. Co więcej jest to rozwiązanie ekonomiczne i zakup na wiele lat. Jednak czy depilator elektryczny musi powodować ból? Które urządzenie wybrać i czym różnią się poszczególne depilatory? Producenci proponują różne rozwiązania i urządzenia odmienne w budowie. Wybór depilatora zależy od kilku istotnych czynników. Są to rodzaj skóry, rodzaj owłosienia oraz wrażliwość na ból.

Najlepsze depilatory – zwykłe czy laserowe?

Wyróżniamy depilatory z głowicą z pęset, które posiadają od 18 do 40 par pęset. Taka depilacja jest dokładna i szybka, ale zdecydowanie bolesna. Może powodować podrażnienie wrażliwej skóry. Na początek wybierzmy mniejszą ilość pęset, aby przyzwyczaić receptory skóry do tak intensywnego działania. Depilatory pęsetowe sprawdzą się najlepiej przy rzadszym owłosieniu. Innym rodzajem są depilatory damskie z głowicą z dysków – dyski ceramiczne są hipoalergiczne i bezpieczniejsze, a metalowe mogą powodować zaczerwienienie, ale ich cena jest znacznie niższa. Depilatory dyskowe są dokładniejsze od pęsetowych i doskonale radzą sobie z gęstymi włoskami. Najlepsze depilatory to depilatory laserowe. Są zdecydowanie droższe, ale przede wszystkim efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy, ze względu na to, że urządzenie oddziałuje bezpośrednio na cebulki włosa. Depilator nie wyrywa włosków, ale powoduje, że po jakimś czasie same wypadają i przez długi czas nie odrastają. Dodatkowo depilator laserowy jest mniej bolesny i powoduje jedynie uczucie lekkiego dyskomfortu.

Depilator elektryczny – zwróć uwagę na dodatkowe funkcje

Wiesz już jakie mamy rodzaje depilatorów i czym się charakteryzują. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Istotna kwestia to rodzaj zasilania. Wyróżniamy depilatory sieciowe, akumulatorowe oraz mieszane. Wybór zależy od tego, gdzie będziesz używać urządzenia. Warto również sprawdzić jakie dodatkowe wyposażenie posiada nasz depilator. Szczególnie w przypadku, kiedy zaczynamy używać depilatora lub mamy wrażliwą skórę przydatne będą takie akcesoria jak nasadki chłodzące, nawiew powietrza czy rolki masujące. Czyli wszystko to, co zmniejsza uczucie dyskomfortu i bólu. Im więcej dodatków, tym urządzenie jest droższe. Jednak warto zainwestować w komfort użytkowania, aby depilacja nie kojarzyła nam się z niemiłym przeżyciem, a depilator nie wylądował zapomniany na dnie szuflady po pierwszym użyciu. Przydatnym dodatkiem jest także ruchoma głowica, dzięki której możemy dotrzeć w trudniej dostępne miejsca. Pamiętaj, że ergonomia również ma znaczenie. Kształt urządzenia i to jak leży w dłoni wpływa na cały zabieg depilacji. Najlepsze depilatory to takie, które są dostosowane do potrzeb danej kobiety. Dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór, aby domowa pielęgnacja była prosta i przyjemna.