• Kategorie
  • Szukaj
  • Klawiatury dla graczy

Brak produktów do wyświetlenia

Klawiatura dla fanów gier komputerowych

W dzisiejszych czasach każdy gracz komputerowy posiada swój własny sprzęt, który umożliwia mu polepszenie swoich umiejętności w grach zarówno offline jak i online. Najważniejsze aby klawiatura odpowiadała naszym wymaganiom, jeżeli jesteś pasjonatem gier to zdecydowanie powinieneś postawić na klawiaturę mechaniczną. W przypadku takiego wyboru za rejestrację wciśnięcia odpowiada mechaniczny przełącznik, który jest umiejscowiony pod każdym klawiszem. Bardzo szybka, o długiej żywotności - tymi dwoma słowami można opisać klawiaturę mechaniczną. Natomiast minusy jakie niesie ze sobą zakup takiej klawiatury to między innymi wysoka cena i dosyć głośne kliki. 

Klawiatura gamingowa – przełączniki i ich zastosowanie

Pierwszą wersją jaka zostanie omówiona będą przełączniki ,,czerwone ’ ( przełączniki liniowe) – bardzo dobrze sprawdzą się w grach , natomiast nie będą optymalne dla osób, które stawiają dużo na pisanie za pomocą klawiatury. Ich ruch jest w gładki i są niezbyt głośne.

Następna wersja to „Switch Niebieski‘’ ( przełączniki dźwiękowo-dotykowe) – idealnie sprawdzą się dla osób piszących, natomiast w kwestii gier wypadają średnio. W momencie nacisku na klawisz uzyskamy głośny klik i dłuższy czas powrotu do standardowej pozycji.

Przełączniki „brązowe‘’ (przełączniki dotykowe) Idealnie sprawują się w grach oraz podczas pisania . Ich dużą zaletą jest wyczuwalny klik i trochę większy opór. Jest to dobre rozwiązanie dla osób które łączą granie z pracą lub nauką.

Klawiatura dla gracza – z podświetleniem RGB

Z pewnością jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcji jakie nowoczesne klawiatury są nam w stanie zaoferować jest opcja podświetlenia przycisków na klawiaturze. Nie tylko dla pięknego wyglądu, ale także dla wygody gracza czy przeciętnego użytkownika. Podczas wieczoru nie musimy mieć zapalonego światła w pokoju, aby pracować za pomocą klawiatury.

Rozmiar klawiatury ma znaczenie

Ważnym aspektem będzie wielkość oraz kształt klawiatury – Rozróżniamy dwie wersje: pełnowymiarowe oraz kompaktowe . Pierwsza z nich posiada blok numeryczny ( jest to zdecydowanie polecane przy użyciu ze stacjonarnym sprzętem. Druga opcja nie posiada bloku numerycznego , dzięki czemu jest mniejsza i łatwiejsza do użytku poza domem lub miejscem pracy.

Klawiatura dla graczy profesjonalnych , zaawansowanych i początkujących

Głównym wyznacznikiem będzie dla nas cena. Rozpiętość cen na rynku klawiatur gamingowych jest bardzo duża. Następnym na co powinniśmy zwrócić uwagę jest renoma marki. Przede wszystkim musimy sprawdzić ile funkcji ma do zaoferowania dany model w stosunku do ceny jaką przyjdzie nam za nią zapłacić.