• Kategorie
  • Szukaj
  • Baseny ogrodowe

  Uniwersalna mata pod basen ogrodowy - podłoga basenowa o wymiarach 335 x 335 cm Uniwersalna mata pod basen ogrodowy. Dzięki której dno zbiornika będzie znacz...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 141 szt.
31.99
szt. Do przechowalni
MATA POD BASEN BESTWAY 58002 396x396  Zastosowanie maty basenowej Bestway Jest to uniwersalna mata pod basen ogrodowy. o wymiarach 396 cm x 396 cm. Dzięki niej...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 54 szt.
45.99
szt. Do przechowalni
  1) BASEN ROZPOROWY 3,05M x 0,76M Basen ogrodowy rozporowy Bestway Fast Set okrągły o rozmiarach 305 średnicy, wysokości 76 cm i pojemności 3,800l.   Bas...
Zapytaj nas o dostępność

Coraz więcej osób, dysponując ogrodem, miejscem przy domu lub działką, decyduje się na zakup basenu ogrodowego. W ostatnich latach letnie miesiące rozpieszczały nas tropikalnymi wręcz temperaturami, stąd dobrym pomysłem jest sprawienie sobie basenu, który pozwoli przetrwać takie upały i zapewni nam miejsce do relaksu.

Baseny ogrodowe - hit czy kit?

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zagraniczny wyjazd. By poczuć się nieco egzotycznie, nawet w zaciszu domowego ogrodu, warto rozważyć zakup basenu ogrodowego. Tego typu inwestycja będzie cieszyć nas nie tylko w trakcie jednego sezonu urlopowego. Baseny ogrodowe są atrakcją przede wszystkim dla dzieci, ale także stanowią doskonałą alternatywę dla imprez dla osób dorosłych. Dzieci kochają zabawy w wodzie, jeśli do tego dodamy argument, że przebywając na świeżym powietrzu nie spędzą wtedy całego dnia przed komputerem, smartfonem czy konsolą, zakup basenu ogrodowego wydaje się być doskonałym pomysłem. Aby urozmaicić czas  swoim pociechom, można pomyśleć nad zakupem dodatkowych atrakcji, tak by stworzyć mini park wodny. Jeśli znudziły Ci się tradycyjne grille ze znajomymi, wyobraź sobie imprezę w stylu hawajskim, na której wszyscy doskonale się bawią. Wystarczą stroje kąpielowe i basen ogrodowy, i mamy gotowy przepis na niezapomniane spotkanie z przyjaciółmi.

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Jeśli decyzja o kupnie basenu ogrodowego zapadła, czas zastanowić się nad wyborem tego właściwego. Najprostszym rozwiązaniem są dmuchane baseny ogrodowe, które z łatwością można przechowywać poza sezonem. Z reguły nie wymagają one dużej przestrzeni i są optymalnie tańsze od pozostałych, z łatwością możemy je transportować i świetnie sprawdzą się do zabaw dla dzieci.

Rozporowe baseny ogrodowe są doskonałą alternatywą dla dmuchanych oraz stelażowych basenów. Są większe od tradycyjnych basenów ogrodowych dmuchanych, dlatego w takich modelach może swobodnie przebywać już kilka dorosłych osób, nie ma jednak możliwości swobodnego pływania. Jeśli dysponujemy nieco większą przestrzenią, to zakup rozporowego basenu ogrodowego na początek jest dobrym pomysłem. Rozłożenie oraz złożenie takiego basenu jest proste, dodatkowo sama obsługa i czyszczenie nie powinno sprawić nikomu większych problemów.

Stelażowe baseny ogrodowe są znacznie większe od dwóch powyżej opisanych rodzajów basenów. Solidna konstrukcja wymaga też dysponowaniem odpowiednią przestrzenią. Jednak z pewnością jest to inwestycja, która posłuży nam na wiele lat. Odpowiednie przechowywanie, a także pielęgnacja tego typu basenu ogrodowego sprawią, że będziemy się nim cieszyć przez wiele sezonów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując basen ogrodowy?

Oprócz oczywistej kwestii, jaką jest cena i nasz budżet, dokonując zakupu basenu ogrodowego weź pod uwagę następujące aspekty:

  • wielkość i ciężar basenu - te małe dmuchane będą zdecydowanie najlżejsze i zajmą najmniej miejsca - także podczas przechowywania, zaś baseny ogrodowe stelażowe i rozporowe będą cięższe i większe,
  • pojemność,
  • szybkość i łatwość rozkładania,
  • łatwość w opróżnianiu wody,
  • jakość materiału z jakiego został wykonany basen i czy posiada on dodatkową warstwę, która chroni przed przebiciem,
  • system filtrowania i pompę - małe baseny ogrodowe są z reguły pozbawione tej opcji.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na początek na basen ogrodowy -  mały i dmuchany, czy jednak wybierzesz opcję bardziej zaawansowaną, tj. basen ogrodowy rozporowy lub stelażowy, możesz być pewien, że nie będziesz żałować swojego zakupu. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi jest bezcenny, a kupując basen ogrodowy sprawisz, że zawsze będzie wyjątkowy i udany.