• Kategorie
  • Szukaj
  • Jogurtownice

Moc: 20W, Pojemność: 1 l, czas przygotowania jogurtu to 12 godzin,
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 6 szt.
89.99
szt. Do przechowalni
  ARIETE JOGURTOWNICA 617   Jogurtownica Ariete yogurella Urządzenie do wytwarzania jogurtu o mocy 20 W. W wygodny sposób możemy wytworzyć 1,3 l jogurtu. ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 3 szt.
115.00
szt. Do przechowalni

Duży wybór jogurtownic ułatwia decyzję i zakup idealnego produktu na użytek domowy. Warto jednak mieć na uwadze różne parametry i dane techniczne, kluczowe przy wybieraniu odpowiedniego urządzenia dla domu. Szeroka oferta naszego sklepu i bogaty katalog gwarantuje idealny zakup maszyny do jogurtu.

Z czego składa się jogurtownica?

Każda jogurtownica składa się z dwóch części, bez których przygotowanie pysznego deseru nie jest możliwe, są to grzałka i termostat, utrzymujący wymaganą temperaturę – 40 stopni Celsjusza. Chodzi tu przede wszystkim o prawidłowy rozwój bakterii, koniecznych do powstania jogurtu.

Zaawansowana jogurtownica czy prosta maszyna do jogurtu?

Jogurtownice różnią się od siebie przede wszystkim poziomem skomplikowania i dodatkowymi funkcjami. Najprostsze modele swoim wyglądem przypominają zwykłe spieniacze do mleka, chociaż zadania tych dwóch urządzeń są zupełnie inne. Z kolei zaawansowane urządzenia pozwalają na przygotowanie większej ilości jogurtów równocześnie. Najbardziej zaawansowane maszyny do jogurtów umożliwiają przygotowanie również innych przetworów mlecznych, takich jak np. sery. Dlatego podstawową kwestią jest decyzja, do czego jogurtownica ma służyć i jakie jest zapotrzebowanie na urządzenie do jogurtów w gospodarstwie domowym.

Jogurtownice różnią się od siebie także innymi dodatkowymi funkcjami, takimi jak regulacja czasu włączenia i wyłączenia urządzenia, odliczanie wsteczne, przydaje się także wyświetlacz LCD i elektroniczne termometry.

Jogurtownice - co w zestawie?

Przy zakupie maszyny do jogurtów należy koniecznie sprawdzić, czy są dołączone do niej odpowiednie pojemniki do przygotowania deseru, a także pokrywki. Przykrywanie gotowego jogurtu jeszcze przed włożeniem go do lodówki gwarantuje dłuższą przydatność do spożycia. W przypadku zakupu urządzenia do jogurtów na 6 lub więcej miejsc, można zrobić całą serię i mieć zapas na pewien czas. To dobre rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych. Odpowiednia pokrywka zachowuje również unikalny aromat domowego jogurtu i chroni przed innymi zapachami lodówki.

Zużycie energii przez jogurtownice

Coraz bardziej popularne są energooszczędne maszyny do jogurtów. Modele oferujące zużycie energii na poziomie 13W można uznać za przyjazne środowisku i portfelowi. Dostępne są także modele o mocy 20W, 30W i inne. To jeden z ważniejszych parametrów, ale oczywiście nie jedyny, który zaważy na ostatecznej decyzji.

Materiały i jakość wykonania urządzeń do jogurtów

Kwestia wykonania jogurtownicy ma ogromne znaczenie, warto przed zakupem zastanowić się nad wyborem urządzenia od najlepszego producenta. Nie chodzi wyłącznie o to, ile posłuży w domu. Ważne jest to, że dzięki dobremu wykonaniu maszyny jogurty będą znacznie smaczniejsze niż te, które zostały przygotowane w jogurtownicy zbudowanej z gorszych jakościowo materiałów.

Wielkość urządzenia do jogurtów

Jeśli chodzi o standardowe modele, nie zajmują one bardzo dużo powierzchni kuchennej. Są jednak wyjątki od tej reguły. Dla posiadaczy niewielkich kuchni wybór mniejszej jogurtownicy może być wyborem kluczowym.