-
Strefa klienta
-
Koszyk ( - )
-
AGD
- Czajniki elektryczne
- Roboty kuchenne
- Grille elektryczne
- Dzbanki filtrujące
- Wagi kuchenne
- Piece do pizzy
- Jogurtownice
- Frytkownice
- Sokowirówki
- Naleśnikarki
- Gofrownice
- Wolnowary
- Opiekacze
- Wyciskarki
- Saturatory
- Sous Vide
- Parowary
- Blendery
- Tostery
- Miksery
- Młynki
- Inne
- Maszyny do lodów
- Maszyny do popcornu
- Maszynki do makaronu
- Urządzenia do omletów
- Urządzenia do waty cukrowej
- Suszarki do grzybów i owoców
- Urządzenia na domowe imprezy
- Lunch Boxy i pojemniki na żywność
- Szczoteczki soniczne do zębów
- Prostownice i karbownice
- Pielęgnacja twarzy i ciała
- Golarki i trymery damskie
- Inhalatory i nebulizatory
- Maszynki do strzyżenia
- Suszarki do włosów
- Irygatory do zębów
- Suszarko-lokówki
- Ciśnieniomierze
- Termometry
- Depilatory
- Lokówki
- Trymery
- Golarki
- Wagi
- Pilniki i lampy
- Generatory Ozonu
- Przepływowe podgrzewacze wody
- Wentylatory i termowentylatory
- Oczyszczacze powietrza i akcesoria
- Nawilżacze powietrza i akcesoria
- Klimatyzatory i klimatory
- Lampy antydepresyjne
- Lampy owadobójcze
- Inteligentne gniazdka
- Grzejniki elektryczne
- Kurtyny grzewcze
- Stacje pogody
- Radiobudziki
- Osuszacze
- Oświetlenie
- Zegary
- Czujniki tlenku węgla
- Dzwonki do domu
-
RTV
-
Komputery i laptopy
-
Strefa gracza
- Dom i ogród
- Sport i wypoczynek
-
Zabawki i dziecko
- Modele RC
-
Foto, kamery i telefony
- Oferty specjalne
- Outlet
- Produkty Włoskie
- Kategorie
- Szukaj
-
Maszynki do strzyżenia
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Dostępność | 23 szt. |
Zapytaj nas o dostępność |
Maszynka do strzyżenia to z pewnością urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Pozwoli nie tylko poprawić fryzurę, ale pomoże również zapanować nad zarostem i utrzymać go w ryzach.
I chociaż maszynki do strzyżenia nie zastąpią regularnych wizyt u fryzjera czy barbera, warto jednak docenić możliwość szybkiego przycięcia jaką daje posiadanie maszynki w domu.
Maszynki do strzyżenia - jak wybrać najlepszą?
Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Zaczynając poszukiwania sprzętu odpowiedniego dla siebie warto zauważyć, że maszynki do użytku typowo domowego będą znacząco różnić się parametrami od tych używanych w profesjonalnych salonach. W zależności od tego, w jakim celu - domowym czy komercyjnym poszukujemy maszynki, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak moc urządzenia, rodzaj zasilania, oferowane opcje długości strzyżenia czy posiadane przez wybraną maszynkę funkcje dodatkowe.
W przypadku maszynki do użytku domowego, wystarczające będą urządzenia o niższej mocy, zasilane na baterie lub bezprzewodowe, ładowane sieciowo za pomocą ładowarki.Dobrze jest zwrócić uwagę na czas pracy na baterii, dzięki czemu uniknie się rozładowania w samym środku strzyżenia. W przypadku wyboru maszynki z zasilaniem sieciowym, warto zdecydować się na model z dłuższym kablem, co da odpowiedni komfort podczas strzyżenia.
Nie bez znaczenia będzie też waga urządzenia, zwłaszcza, jeśli planujemy strzyc się samodzielnie - im lżejsze i energonomiczniejsze urządzenie, tym większy komfort pracy i mniejsze zmęczenie ręki operującej maszynką.
Maszynki do strzyżenia do użytku domowego
Maszynki do strzyżenia w użytku domowym nie muszą charakteryzować się wysoką mocą, ze względu na krótki czas ich użycia i stosunkowo niewielki przebieg. Dlatego w domach najczęściej można spotkać maszynki o napędzie akumulatorowym lub działające przy użyciu baterii. Nie są one tak wydajne ani szybkie, jak profesjonalne maszynki, jednak w przypadku sporadycznego użytku nie ma to takiego znaczenia. Najprostsze modele maszynek można kupić już za kilkadziesiąt złotych, Są to proste urządzenia oferujące kilka standardowych długości strzyżenia ale nic poza tym.
Wydając kwotę w wysokości około 150 złotych możemy zaopatrzyć się w maszynkę, która będzie spełniała kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim będzie mogła posłużyć również jako trymer do zarostu, a w niektórych przypadkach jako mini trymer do nosa czy uszu.
Profesjonalne maszynki do strzyżenia - wybrane modele
Rozpiętość cenowa w grupie profesjonalnych maszynek do strzyżenia jest dość spora. Końcowa cena zależy przede wszystkim od dodatkowych akcesoriów dostępnych w zestawie i od pełnionych funkcji. Zdecydowana większość profesjonalistów decyduje się na urządzenia które spełniają tylko jedno zadanie - są albo maszynką do strzyżenia albo trymerem. Wynika to głównie z faktu, że urządzenia wielofunkcyjne choć tańsze niż zakup kilku jednorodnych urządzeń, są za to bardziej awaryjne i nie tak wydajne.
Zdecydowanie najczęściej w salonach spotkać można maszynki do strzyżenia zasilane sieciowo - tylko taki typ zasilania pozwala na nieprzerwaną pracę przez dłuższy czas bez konieczności ładowania akumulatorów, a dodatkowo gwarantuje wysoką moc silnika co w efekcie skutkuje zdecydowanie szybszym, a przez to bardziej wydajnym strzyżeniem. Aby zapewnić komfort i wygodę pracy, należy zwrócić uwagę na długość kabla, która powinna zagwarantować swobody użytek maszynki bez konieczności przepinania jej do innych gniazdek. Nie bez znaczenia jest tutaj również waga sprzętu. Profesjonalny fryzjer czy barber, który obsługuje maszynkę przez większość dnia, z pewnością doceni ergonomiczny kształt i niewielką wagę. Za te wszystkie parametry trzeba niestety zapłacić, stąd ceny profesjonalnych maszynek zaczynają się od 300-400 złotych i rosną wraz z ofertą dodatkowych opcji.
|
I bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami! |
|