• Kategorie
  • Szukaj
  • Maszynki do strzyżenia

MASZYNKA DO STRZYŻENIA ZAROSTU XBLITZ EVOREI BLADE PERFEKCYJNA STYLIZACJA W zestawie z maszynką Evorei Blade dołączono komplet nasadek, dzięki którym możesz dokład...
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 szt.
58.99
REMINGTON MASZYNKA DO STRZYŻENIA WŁOSÓW HC335 Maszynka do włosów Remington HC335 Titianium  Idealnie nadaje się do strzyżenia włosów w zaciszu własnego d...
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 21 szt.
106.60 -8% 97.99
MASZYNKA DO STRZYŻENIA REMINGTON HC7110 NOWOCZESNA MASZYNKA W tym nowoczesnym urządzeniu zastosowano zaawansowaną geometrię ostrza, która maksymalizuje wydajność p...
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 23 szt.
96.99
Maszynka do włosów, golarka, trymer Panasonic ER-GC53-K503 3W1!  
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 2 szt.
199.00
Maszynka do strzyżenia zasilanie sieciowo-akumulatorowe 30 minut pracy bezprzewodowej w zestawie trymer do nosa i uszu
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 1 szt.
109.00
Zaawansowane samoostrzące się ostrza ze stali nierdzewnej Zasilanie sieciowe 5 wymiennych grzebieni (3, 6, 9, 12 i 18 mm) Szczoteczka do szyi Szczoteczka do czyszczenia Grzebień do rozczesywania Nakładka ochronna
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 68 szt.
60.49
Zaawansowana geometria ostrza Ostrza AcuAngle Regulowane grzebienie SlideSelect z automatyczną blokadą Ostrza z powłoką tytanową Działanie przewodowe/bezprzewodowe do 60 minut Czas ładowania 14-16 godzin Ostrza z bezpieczną końcówką Zdejmowany, zmywalny wkład z ostrzami Złącze USB 2 regulowane grzebienie - 1-44 mm Wskaźnik ładowania LED
Wysyłka w ciągu 24h
Dostępność 7 szt.
164.40 -15% 139.00

Maszynka do strzyżenia to z pewnością urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Pozwoli nie tylko poprawić fryzurę, ale pomoże również zapanować nad zarostem i utrzymać go w ryzach.

I chociaż maszynki do strzyżenia nie zastąpią regularnych wizyt u fryzjera czy barbera, warto jednak docenić możliwość szybkiego przycięcia jaką daje posiadanie maszynki w domu.

Maszynki do strzyżenia - jak wybrać najlepszą?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Zaczynając poszukiwania sprzętu odpowiedniego dla siebie warto zauważyć, że maszynki do użytku typowo domowego będą znacząco różnić się parametrami od tych używanych w profesjonalnych salonach. W zależności od tego, w jakim celu - domowym czy komercyjnym poszukujemy maszynki, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak moc urządzenia, rodzaj zasilania, oferowane opcje długości strzyżenia czy posiadane przez wybraną maszynkę funkcje dodatkowe.

W przypadku maszynki do użytku domowego, wystarczające będą urządzenia o niższej mocy, zasilane na baterie lub bezprzewodowe, ładowane sieciowo za pomocą ładowarki.Dobrze jest zwrócić uwagę na czas pracy na baterii, dzięki czemu uniknie się rozładowania w samym środku strzyżenia. W przypadku wyboru maszynki z zasilaniem sieciowym, warto zdecydować się na model z dłuższym kablem, co da odpowiedni komfort podczas strzyżenia.

Nie bez znaczenia będzie też waga urządzenia, zwłaszcza, jeśli planujemy strzyc się samodzielnie - im lżejsze i energonomiczniejsze urządzenie, tym większy komfort pracy i mniejsze zmęczenie ręki operującej maszynką.

Maszynki do strzyżenia do użytku domowego

Maszynki do strzyżenia w użytku domowym nie muszą charakteryzować się wysoką mocą, ze względu na krótki czas ich użycia i stosunkowo niewielki przebieg. Dlatego w domach najczęściej można spotkać maszynki o napędzie akumulatorowym lub działające przy użyciu baterii. Nie są one tak wydajne ani szybkie, jak profesjonalne maszynki, jednak w przypadku sporadycznego użytku nie ma to takiego znaczenia. Najprostsze modele maszynek można kupić już za kilkadziesiąt złotych, Są to proste urządzenia oferujące kilka standardowych długości strzyżenia ale nic poza tym.

Wydając kwotę w wysokości około 150 złotych możemy zaopatrzyć się w maszynkę, która będzie spełniała kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim będzie mogła posłużyć również jako trymer do zarostu, a w niektórych przypadkach jako mini trymer do nosa czy uszu.

Profesjonalne maszynki do strzyżenia - wybrane modele

Rozpiętość cenowa w grupie profesjonalnych maszynek do strzyżenia jest dość spora. Końcowa cena zależy przede wszystkim od dodatkowych akcesoriów dostępnych w zestawie i od pełnionych funkcji. Zdecydowana większość profesjonalistów decyduje się na urządzenia które spełniają tylko jedno zadanie - są albo maszynką do strzyżenia albo trymerem. Wynika to głównie z faktu, że urządzenia wielofunkcyjne choć tańsze niż zakup kilku jednorodnych urządzeń, są za to bardziej awaryjne i nie tak wydajne.

Zdecydowanie najczęściej w salonach spotkać można maszynki do strzyżenia zasilane sieciowo - tylko taki typ zasilania pozwala na nieprzerwaną pracę przez dłuższy czas bez konieczności ładowania akumulatorów, a dodatkowo gwarantuje wysoką moc silnika co w efekcie skutkuje zdecydowanie szybszym, a przez to bardziej wydajnym strzyżeniem. Aby zapewnić komfort i wygodę pracy, należy zwrócić uwagę na długość kabla, która powinna zagwarantować swobody użytek maszynki bez konieczności przepinania jej do innych gniazdek. Nie bez znaczenia jest tutaj również waga sprzętu. Profesjonalny fryzjer czy barber, który obsługuje maszynkę przez większość dnia, z pewnością doceni ergonomiczny kształt i niewielką wagę. Za te wszystkie parametry trzeba niestety zapłacić, stąd ceny profesjonalnych maszynek zaczynają się od 300-400 złotych i rosną wraz z ofertą dodatkowych opcji.