• Kategorie
  • Szukaj
  • Maszynki do strzyżenia

Remington HC9105 Heritage Manchester United Edition - Maszynka do Strzyżenia Włosów Opis produktu: Remington HC9105 Heritage Manchester United Edition to wyjątkowa ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 23 szt.
272.00
szt. Do przechowalni
MASZYNKA DO STRZYŻENIA BABYLISS E695E JAKOŚĆ W CENIE Lubisz sam dbać o swoje włosy? Świetnie! Potrzebujesz tylko dobrej maszynki, żeby zamienić swoją łazienkę w sa...
Zapytaj nas o dostępność

Maszynka do strzyżenia to z pewnością urządzenie, które znajdzie swoje zastosowanie w każdym domu. Pozwoli nie tylko poprawić fryzurę, ale pomoże również zapanować nad zarostem i utrzymać go w ryzach.

I chociaż maszynki do strzyżenia nie zastąpią regularnych wizyt u fryzjera czy barbera, warto jednak docenić możliwość szybkiego przycięcia jaką daje posiadanie maszynki w domu.

Maszynki do strzyżenia - jak wybrać najlepszą?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Zaczynając poszukiwania sprzętu odpowiedniego dla siebie warto zauważyć, że maszynki do użytku typowo domowego będą znacząco różnić się parametrami od tych używanych w profesjonalnych salonach. W zależności od tego, w jakim celu - domowym czy komercyjnym poszukujemy maszynki, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak moc urządzenia, rodzaj zasilania, oferowane opcje długości strzyżenia czy posiadane przez wybraną maszynkę funkcje dodatkowe.

W przypadku maszynki do użytku domowego, wystarczające będą urządzenia o niższej mocy, zasilane na baterie lub bezprzewodowe, ładowane sieciowo za pomocą ładowarki.Dobrze jest zwrócić uwagę na czas pracy na baterii, dzięki czemu uniknie się rozładowania w samym środku strzyżenia. W przypadku wyboru maszynki z zasilaniem sieciowym, warto zdecydować się na model z dłuższym kablem, co da odpowiedni komfort podczas strzyżenia.

Nie bez znaczenia będzie też waga urządzenia, zwłaszcza, jeśli planujemy strzyc się samodzielnie - im lżejsze i energonomiczniejsze urządzenie, tym większy komfort pracy i mniejsze zmęczenie ręki operującej maszynką.

Maszynki do strzyżenia do użytku domowego

Maszynki do strzyżenia w użytku domowym nie muszą charakteryzować się wysoką mocą, ze względu na krótki czas ich użycia i stosunkowo niewielki przebieg. Dlatego w domach najczęściej można spotkać maszynki o napędzie akumulatorowym lub działające przy użyciu baterii. Nie są one tak wydajne ani szybkie, jak profesjonalne maszynki, jednak w przypadku sporadycznego użytku nie ma to takiego znaczenia. Najprostsze modele maszynek można kupić już za kilkadziesiąt złotych, Są to proste urządzenia oferujące kilka standardowych długości strzyżenia ale nic poza tym.

Wydając kwotę w wysokości około 150 złotych możemy zaopatrzyć się w maszynkę, która będzie spełniała kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim będzie mogła posłużyć również jako trymer do zarostu, a w niektórych przypadkach jako mini trymer do nosa czy uszu.

Profesjonalne maszynki do strzyżenia - wybrane modele

Rozpiętość cenowa w grupie profesjonalnych maszynek do strzyżenia jest dość spora. Końcowa cena zależy przede wszystkim od dodatkowych akcesoriów dostępnych w zestawie i od pełnionych funkcji. Zdecydowana większość profesjonalistów decyduje się na urządzenia które spełniają tylko jedno zadanie - są albo maszynką do strzyżenia albo trymerem. Wynika to głównie z faktu, że urządzenia wielofunkcyjne choć tańsze niż zakup kilku jednorodnych urządzeń, są za to bardziej awaryjne i nie tak wydajne.

Zdecydowanie najczęściej w salonach spotkać można maszynki do strzyżenia zasilane sieciowo - tylko taki typ zasilania pozwala na nieprzerwaną pracę przez dłuższy czas bez konieczności ładowania akumulatorów, a dodatkowo gwarantuje wysoką moc silnika co w efekcie skutkuje zdecydowanie szybszym, a przez to bardziej wydajnym strzyżeniem. Aby zapewnić komfort i wygodę pracy, należy zwrócić uwagę na długość kabla, która powinna zagwarantować swobody użytek maszynki bez konieczności przepinania jej do innych gniazdek. Nie bez znaczenia jest tutaj również waga sprzętu. Profesjonalny fryzjer czy barber, który obsługuje maszynkę przez większość dnia, z pewnością doceni ergonomiczny kształt i niewielką wagę. Za te wszystkie parametry trzeba niestety zapłacić, stąd ceny profesjonalnych maszynek zaczynają się od 300-400 złotych i rosną wraz z ofertą dodatkowych opcji.