• Kategorie
  • Szukaj
  • Suszarki do grzybów i owoców

Suszarka do żywności Moc 245 W Tworzywa wolne od BPA Przezroczysta obudowa 5 tac/warstw do suszenia, wiatraczek, włącznik/wyłącznik, ustawianie temperatury, wymiary 32 x 32 x 27 cm
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 4 szt.
201.00
szt. Do przechowalni

Domowe suszarki do grzybów i owoców

Suszenie to jeden z najpopularniejszych, naturalnych sposobów konserwacji żywności. Jest to metoda opierająca się na pozbawieniu spożywczych produktów zawartości wody, jednak z całkowitym zachowaniem wartości odżywczych (ilość witamin i cennych składników pozostaje niezmienna). Idealnie do suszenia nadają się między innymi grzyby i owoce. Ich samodzielne wysuszenie to gwarancja najwyższej jakości, bowiem w takim przypadku mamy pewność, że zarówno grzyby jak i owoce będą całkowicie wolne do zawartości szkodliwych konserwantów. Aby jednak móc samodzielnie cieszyć się z suszonych produktów spożywczych, niezbędne jest nabycie dobrej jakości suszarki do owoców i grzybów (w których również dobrze suszyć można warzywa jak i mięso).

Suszarka do żywności, czy piekarnik?

Wiele osób za dobry sposób na wysuszenie grzybów i owoców uważa piekarnik. To błąd, bowiem suszenie przy jego pomocy jest nie tylko nieefektywne, ale i drogie (ze względu na znaczący pobór energii niezbędnej do przebiegu całego procesu). Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze specjalnej suszarki - efektywnej i bardzo wydajnej. Ponadto zdecydowana większość tego typu urządzeń posiada wbudowany timer oraz specjalną ochronę przed przegrzaniem się urządzenia - to bardzo ważna cecha, mająca niezwykle istotny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania.

Suszarki do grzybów – najważniejsze funkcje

Wyższej klasy suszarki do owoców i grzybów posiadają co najmniej dwa stopnie suszenia, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko zastosowaną w procesie suszenia temperaturą, ale również siłą nadmuchu. Możliwość wyboru stopnia suszenia pozwala na dostosowanie intensywności przebiegu procesu suszenia pozwala na jego dopasowanie do indywidualnych wymogów poszczególnych produktów, a tym samym sam proces przebiega znacznie bardziej efektywniej.

Suszarki do grzybów i owoców to urządzenia które nie tylko są niezwykle funkcjonalne, ale i nie zajmują zbyt wiele miejsca, a co za tym idzie doskonale wpasują się w każdą, nawet niewielką kuchnię. Ponadto urządzenia są proste i intuicyjne w obsłudze, dostępne dla każdego. Suszarki do owoców i grzybów dają szybki efekt suszenia, co pozwala na szybkie uzyskanie potrzebnej porcji grzybów czy owoców. Stosowanie suszarki do grzybów i owoców pozwala na zachowanie ich elastyczności i aromatu, przedłużając jednocześnie ich podatność do spożycia. Jednak by suszenie grzybów przebiegało możliwie jak najbardziej efektywnie należy pamiętać o tym, że przed umieszczeniem ich w urządzeniu nie powinny być myte, gdyż łatwo nasiąkają wodą, w efekcie czego znacząco wydłużony zostaje czas przebiegu całego procesu. Do ich wyczyszczenia zdecydowanie najlepiej sprawdzi się niewielkich rozmiarów pędzelek, który skutecznie pozwoli na usunięcie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń.

Prawidłowe przygotowanie żywności do suszenia

W przypadku suszarek do grzybów i owoców, na czas trwania suszenia wpływ ma rodzaj, wielkość i grubość suszonych produktów. Dla jednakowego przebiegu procesu suszenia warto zadbać o to, by w miarę możliwości poszczególne cząstki owoców, grzybów czy warzyw były jednakowej wielkości - dzięki temu suszenie będzie przebiegało równomiernie.