• Kategorie
  • Szukaj
  • Termometry elektroniczne

Brak produktów do wyświetlenia

Termometr elektroniczny – niezbędnik domowej apteczki

Popularność termometrów elektronicznych, diametralnie wzrosła po wycofaniu ze sprzedaży rtęciowych. Pomimo, iż zastąpiono je tradycyjnymi szklanymi termometrami bezrtęciowymi, to jednak podczas zakupu, warto sięgnąć po ten elektroniczny. Termometry elektroniczne, zapewniają szybki i dokładny wynik, a przy tym są wygodne, proste i intuicyjne w obsłudze. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje termometrów elektronicznych: dotykowy oraz bezdotykowy termometr elektroniczny.

Termometr elektroniczny dotykowy – zalety

Ten rodzaj termometrów jest stosunkowo tani – dostaniemy je już w okolicach kilkunastu złotych ich obsługa jest prosta, a materiały z których są wykonane są nieszkodliwe dla organizmu. Minusem termometrów dotykowych może okazać się utrudniony pomiar temperatury w przypadku niemowląt i małych dzieci, gdyż czas pomiaru wynosi do kilku dziesięciu sekund, oraz konieczny jest kontakt ze skórą dziecka.

Niezawodne termometry bezdotykowe

Bezdotykowe rozwiązanie termometru wykorzystujące podczerwień, jest przede wszystkim idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny, oraz świetnie sprawdza się w przypadku niemowląt i małych dzieci. Wystarczy przyłożyć termometr w odległości 5 – 10 cm od czoła, a urządzenie w ciągu niespełna sekundy wskaże pomiar na wyświetlaczu. Dzięki zastosowaniu bezkontaktowej technologii termometry bezdotykowe są higieniczne i idealnie sprawdzają się, gdy konieczne jest aby z urządzenia korzystała większa ilość osób. Dodatkowo termometry bezdotykowe pozwalają na mierzenie temperatury otoczenia – z powodzeniem przy pomocy termometru zmierzymy temperaturę wody, jedzenia czy powietrza. Jest to doskonałe udogodnienie dla rodziców, którym termometr przyda się podczas przygotowania kąpieli dla malucha, czy w trakcie przygotowania mleka – będziemy mieć pewność, że temperatura wody, czy mleka jest odpowiednia, a dziecko nie ulegnie poparzeniu. Minusem może być cena, jednak warto dokonać takiej inwestycji, która posłuży nam na lata, a także dzięki skuteczności i szybkości działania, pozwoli odpowiednio szybko podjąć działania lecznicze w celu zapobiegnięcia rozwoju ewentualnej infekcji.