• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki Lego Star Wars

Brak produktów do wyświetlenia

Pierwsze zestawy LEGO Star Wars to przedsięwzięcie z 1998 roku, gdy podpisana zostaje umowa z Lucasfilm LTD na wyprodukowanie serii popularnych klocków na podstawie Gwiezdnych wojen. Pierwszy zestaw klocków LEGO Star Wars pojawił się w 1999 roku.

Największe zestawy LEGO Star Wars

Jednym z największych, najbardziej szczegółowych i odlotowych zestawów wśród serii LEGO Star Wars jest Sokół Millenium. Składający się z 7541 klocków zestaw jest w ścisłej czołówce największych zestawów LEGO w ogóle. Przedstawia on koreliańskiego frachtowca z odwzorowanymi szczegółami wyposażenia, podporami do lądowania i wszystkim, co każdy fan Gwiezdnych Wojen mógłby sobie wymarzyć. Spoglądając do środka znajdujemy miejsca w kokpicie dla dołączonych minifigurek, otrzymujemy również dostęp do głównej ładowni i stanowiska strzelniczego. Wśród minifigurek znajdują się postaci znane z różnych części sagi: Han Solo, Chewbacca, księżniczka Leia i C-3PO, a także starszy Han Solo, Rey oraz Finn. Zestaw daje również broń charakterystyczną dla postaci. Nadaje się zarówno do zabawy jak i do postawienia na półce jako obiekt kolekcjonerski. Do zestawu dołączona jest tradycyjna broszurowa instrukcja składania.

Znacznie mniejszy od Sokoła Millenium jest Gwiezdny Niszczyciel Imperium. Ten zestaw LEGO Star Wars składa się z 4784 klocków i jest kolekcjonerską repliką statku. Jest wiernie odwzorowany, co widać w dbałości o każdy detal, który wypatrzyć może prawdziwy miłośnik serii. Wspaniały jest mostek dowodzenia i Tantive IV statek kosmiczny rebeliantów. Jest on wyposażony w element, łączący go z frontem statku. Do tego zestawu LEGO Star Wars dołączono dwie minifigurki, przedstawiające oficera i członka załogi Imperium oraz dwa pistolety blasterowe. Wiele ruchomych elementów pozwala na odkrywanie szczegółów statku i mechanizm działania. Model przeznaczony jest głównie dla nieco starszych fanów klocków LEGO, tych powyżej 16 roku życia, ze względu na wielość elementów i skomplikowaną konstrukcję wymagającą cierpliwości.

LEGO Star Wars dla młodszych

Zestawy LEGO Star Wars są ogromne, a filmy to nie bajki dla młodszych dzieci. Jednak i one kojarzą lepiej lub gorzej kultowe Gwiezdne Wojny. Dla nich LEGO Star Wars również przygotowało atrakcyjne modele ze szczegółowymi instrukcjami składania. Z myślą o 7-latkach przygotowano Jedi Interceptor Anakina oraz Chatkę Obi-Wana. Pierwszy z nich to niewielkich rozmiarów statek kosmiczny idealny do odgrywania scenek z filmu. Jest również miejsce na charakterystyczny miecz świetlny. Statek można przygotować do lotu lub ustawić ruchome elementy w gotowości bojowej. Drugi z wymienionych zestawów jest rewelacyjną zabawką na początek przygody z serią Gwiezdnych Wojen. LEGO Star Wars Chatka Obi-Wana jest zestawem rozkładanym, łatwo bawić się we wnętrzu lub zamknąć wszystkie elementy w środku zabawki. Zestaw jest wyposażony w niesamowite minifigurki Obi-Wana Kenobiego i Luke'a Skywalkera, zaopatrzone w kultowe miecze świetlne. Dodatkowymi figurkami są R2-D2, tuskeński rabuś oraz hologram księżniczki Lei.

LEGO Star Wars na Boże Narodzenie

Teraz z zestawem LEGO Star Wars kalendarz adwentowy, można w emocjonujący sposób przygotować się do grudniowych świąt. Codzienne odkrywanie kolejnych mini obiektów to doskonała propozycja dla dzieci od lat 6. W tym zestawie znajduje się 311 elementów, zapewniających przygodę na wiele kolejnych miesięcy. Można dzięki nim odtwarzać w zabawie ulubione sceny z filmu lub tworzyć nowe scenariusze własnego pomysłu. Kalendarz adwentowy LEGO Star Wars to również doskonały prezent dla kolekcjonera.