• Kategorie
  • Szukaj
  • Telewizory

TELEWIZOR PHILIPS 32PFS6908 SMART TV AMBILIGHT Daj się porwać ulubionej rozrywce! Telewizor Full HD Ambilight TV 80 cm (32") z systemem Ambilight Telewiz...
Zapytaj nas o dostępność

Telewizory w sklepie Eltkom - jakość obrazu ma znaczenie

Wybór idealnego telewizora nie musi być trudny!  Jednak ze względu na bogaty asortyment na rynku i różnorodność funkcji, jakie mamy do wyboru, może się wydawać skomplikowany. Jak podejść do zakupu? Jak wybrać idealny telewizor, który będzie nam służył przez lata? Przemyślany wybór dostarczy niezapomnianych wrażeń w trakcie oglądania ulubionych filmów i wciągających seriali. Dodatkowo zdjęcia z rodzinnych wypraw przywołają wspomnienia w idealnej jakości i nieprzerysowanych kolorach.

W zależności od wymagań i preferencji każdy może znaleźć telewizory, które w spełnią jego oczekiwania i dokonać udanego wyboru oraz zakupu jednego z nich. W naszym sklepie szeroki wachlarz produktów i rozpiętość cenowa pozwala na swobodne poszukiwania. Na co zwrócić więc uwagę i jak nie dać się namówić na nieodpowiedni telewizor w sklepie stacjonarnym? Krótko podpowiadamy.

Cena telewizora, a ilość funkcji

Rozpiętość cen telewizorów jest bardzo duża. Jest to związane zarówno z przekątną i kształtem ekranu TV, jak i ilością funkcji oraz udogodnień, jakie telewizory mogą posiadać. Często szukając idealnego telewizora, wpisujemy w przeglądarce hasła „jaka jest cena telewizora“ czy „telewizory cena“. Budżet oczywiście ma ogromne znaczenie przy wyborze, często nawet kluczowe. Warto jednak pamiętać, że czasami po prostu nie będzie się opłacało wybierać najtańszej opcji z rynku. Jeśli mamy taką możliwość lepiej zainwestować więcej w porządny telewizor, który będzie nam służył przez lata. Na pewno nie będziemy żałować. W końcu zakup telewizora to przyjemność, a nie przykry obowiązek. Ważny jest komfort użytkowania. W niskiej cenie możemy wybrać mały telewizor, mający do 40 cali, jednak czy będziemy zadowoleni? Zwróćcie uwagę na wielkość swojego salonu i odległość sofy od ściany z telewizorem. Może warto kupić większy telewizor i oglądać z większą przyjemnością? Czy wiecie, że istnieje coś takiego jak kalkulator odległości od TV? To naprawdę ważny aspekt. Zastanówmy się też nad rozdzielczością – im wyższa, tym lepsza, lecz idzie za tym oczywiście cena telewizora. W ofercie znajdziemy telewizory od rozdzielczości HD Ready przez Full HD aż do Ultra HD. Podsumujmy - rozdzielczość, wielkość matrycy, dodatkowe technologie, a także rodzaje złączy to główne czynniki, na które warto zwrócić uwagę. To właśnie nimi różnią się telewizory. Cena również będzie zależeć od tych parametrów. Droższe, ale też o wiele przyjemniejsze w odbiorze i użytkowaniu, będą telewizory z zastosowaniem najnowszej technologii, czyli telewizory Smart TV.

Zwykłe telewizory czy telewizory Smart TV?

Od kilku lat w ofercie telewizorów znajdziemy urządzenia z inteligentną technologią Smart TV. W dzisiejszych czasach telewizory to już nie tylko odbiór programów, ale cały wachlarz możliwości. Telewizory Smart TV charakteryzują się dostępnością wielu przydatnych funkcji, których nie znajdziemy w zwykłych telewizorach. Asortyment telewizorów Smart TV jest ogromny i można śmiało przebierać w ilości funkcji i dostosowywać parametry do preferencji i oczywiście do budżetu. Co znajdziemy w telewizorach Smart TV? Dostęp do wielu aplikacji takich jak np. Ipla, czy TVN Player, dzięki którym możemy oglądać programy takie jak w telewizji, ale bez reklam i wtedy kiedy tylko chcemy. Dodatkowo bezpośredni dostęp do przeglądarki internetowej, czy serwisów społecznościowych takich jak YouTube, czy Facebook jest na pewno ogromnym plusem. Nie wspominając już o platformie Netflix czy HBO Go, które sprawią, że nowy telewizor, będzie ulubionym urządzeniem w domu. W bardziej innowacyjnych telewizorach mamy dostępne sterowanie głosem lub gestem oraz możliwość parowania urządzenia ze smartfonem lub tabletem. To niewątpliwie kuszące opcje zwłaszcza dla miłośników nowoczesnych technologii. Trzeba jednak pamiętać, że aby w pełni cieszyć się funkcjami telewizora Smart TV trzeba mieć szybkie łącze WIFI. Wtedy już nic nie stoi na przeszkodzie, aby stać się szczęśliwym użytkownikiem takiego telewizora. Co jeszcze będzie cechowało te telewizory – cena, niestety nie najniższa, ale za taką ilość bonusów, chyba warto?  

Rozdzielczość Telewizora: