• Kategorie
  • Szukaj
  • Gamepady

Brak produktów do wyświetlenia

Gamepad - jak wybrać?

Do czego służą kontrolery? Patrząc na rozwój dzisiejszych gier jesteśmy w stanie stwierdzić, iż sama klawiatura i myszka nie wystarczy do optymalnej rozgrywki. Jeśli jesteś fanem takich gier jak Fifa, PES czy Gry wyścigowe, z pewnością wiesz jak bardzo pady są popularne pośród graczy tytułów wymienionych powyżej. Ważny będzie układ klawiszy w kontrolerze, chociaż jest to kwestia indywidualna. W gamepadach rozróżniamy dwa najbardziej popularne układy przycisków z gałkami: asymetryczny (Xbox) oraz symetryczny (PlayStation). Przydatne w grach mogą okazać się takie funkcje kontrolera jak : Wibracje, funkcje programowania przycisków oraz złącze słuchawkowe. 

Kontroler – jaki kupić? 

Pad bezprzewodowy to przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania. Minusem będzie jednak konieczność ładowania. Kontrolery przewodowe pozwalają na grę bez obawy o poziom stanu naładowania. Przy zakupie gamepada z kabelkiem najważniejsza będzie długość przewodu. Istnieją modele, które oferują obie formy komunikacji. Pad do PC , PS4 czy Xbox One? Na rynku jest wiele ofert kontrolerów uniwersalnych mogących się połączyć nie tylko z konsolą, ale również z komputerem. Ergonomia kontrolera jest także ważna. Podczas wyboru pada warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak: (waga, rozmiar, układ oraz kształt przycisków , antypoślizgowe elementy.)

Pady – klasyczne gaempady do Xboxa bądź PlayStation

Xbox One Wireless Controller to bezprzewodowy pad , doceniany przez dużą ilość osób na świecie stał się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań dla graczy kontrolerowych. Duży zasięg około 10 metrów. Jakość wykonania, dzięki której gamepad nie ślizga się w dłoniach oraz wytrzymałość która wystarczy nawet do ekstremalnej rozgrywki. Kontroler Sony Dualshock 4 - jest to propozycja dla graczy ceniących wysoką jakość wykonania, idealna ergonomia, wysoka odporność, a także wbudowany panel dotykowy i świetlny. Jest to jeden z najpopularniejszych modeli padów, które dziś cieszą się niesłabnącym uznaniem fanów gamingu.