• Kategorie
  • Szukaj
  • Dzbanki filtrujące

Brak produktów do wyświetlenia

Zakup odpowiedniego dzbanka filtrującego może mieć duże znaczenie dla organizmu i samopoczucia. Oczyszczanie wody z metali ciężkich czy chloru jest istotne w przypadku picia nieprzegotowanej wody z kranu. Obecnie jest to jeden z popularniejszych sprzętów kuchennych.

Dzbanki z filtrem do wody mogą mieć różne kształty i kolory, a także wykonane są z różnej jakości tworzyw sztucznych. Wymienne filtry w dzbankach filtrujących to jednak jeden z najważniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie.

Pojemność dzbanka filtrującego

Innym istotnym elementem dzbanka filtrującego jest jego pojemność. Warto zauważyć, że czymś innym jest pojemność całkowita i pojemność wody filtrowanej, która często jest o połowę mniejsza. Dla gospodarstwa jednorodzinnego prawdopodobnie wystarczy taki o pojemności wody filtrowanej 0,5l, z kolei największe dostępne na rynku mogą mieć nawet 5,2l pojemności. Zazwyczaj montuje się w nich kranik z dozownikiem, ułatwiający nalewanie wody. W przypadku mniejszych nie ma takiej konieczności, za to ważna będzie wytrzymałość uchwytu i to, by był on wygodny do utrzymania dzbanka w jednej ręce. Najmniejsze pojemniki mogą mieć kształt karafki, z przewężeniem, które ułatwi chwyt, a jednocześnie dzbanek do wody nie będzie musiał być wyposażony w rączkę.

Z pojemnością dzbanka związana jest też podziałka do określenia ilości wody w środku. Nie jest to najważniejsza cecha, ale warto zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model dzbanka filtrującego do wody ją posiada.

Dzbanki z filtrem do wody - dodatkowe cechy

Elementem, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z dzbanka filtrującego, jest wskaźnik zużycia filtra. W najtańszych modelach może go nie być, w standardowych powinien się znajdować, a w najdroższych egzemplarzach taki wskaźnik może być nawet elektroniczny.

Jednym z parametrów, na który również zwraca się dużą uwagę jest to, czy dzbanek z filtrem można umyć w zmywarce. Większość z nich na to pozwala. Pożądana jest także możliwość przechowywania dzbanka filtrującego w lodówce. Większe modele mogą się w niej nie zmieścić, a jest to ważne szczególnie w lecie, gdy potrzebujemy zimnej wody do picia i spożywamy ją w większych ilościach