• Kategorie
  • Szukaj
  • Mopy parowe

Moc 1500W, Czyści bez użycia detergentów, Lampka gotowości, Pojemność zbiornika na wodę 0,5 l
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 2 szt.
339.00
szt. Do przechowalni
Moc 1500W ,Atest dezynfekcji 99,9 % zarazków i bakterii, Czyści bez użycia detergentów
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 6 szt.
259.00
szt. Do przechowalni
Producent: Ariete Moc: 1500W Ciśnienie: 4 BAR Atest dezynfekcji 99,9 % zarazków i bakterii Czyści bez użycia detergentów
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 5 szt.
629.00
szt. Do przechowalni
Mop parowy 10 w 1 z funkcją ręcznego oczyszczacza, moc 1500 W, ciśnienie efektywne 3,5 BAR, nowoczesny filtr antywapienny, regulowany strumień pary, regulowana wysokość, łamany i odpinany uchwyt, dł. kabla 5 m, końcówki do: tkanin i ubrań, szyb, fug, szpachelka do tłuszczu, szczelinówka, mała i duża szczoteczka, dwie szmatki, nakładka do dywanów, miarka, lejek, pojemność 0,35 l (18 min ciągłej pracy), wymiary 30x21,5x111 cm
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 4 szt.
269.00
szt. Do przechowalni

Dawniej mycie podłóg łączyło się z pracą w pozycji klęczącej i ręcznym wykręcaniem brudnej szmatki. Potem pojawiły się mopy, dzięki którym mycie podłogi odbywało się w pozycji stojącej. Wciąż dążono do ulepszeń, dzięki czemu skonstruowano urządzenia, w których przy pomocy nogi udawało się zgiąć stelaż i wykręcić szmatkę w wiaderku ze specjalnym otworem. Jednak prawdziwą rewolucją było pojawienie się mopów parowych. Te innowacyjne urządzenia to przełom, dzięki czemu podłogi lśnią czystością i są od razu suche. Przyjrzyjmy się im z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Mopy parowe - krótka charakterystyka 

Mopy parowe są urządzeniami pionowymi, dzięki czemu mycie podłóg odbywa się w wygodnej, stojącej pozycji. Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że jest to zwykły mop. Jednak mop parowy wymaga podłączenia do prądu, a dodatkowo zbiornik na wodę ma zamontowany w obudowie. Jak działa mop parowy? W korpusie wbudowana jest grzałka, która do odpowiedniej temperatury podgrzewa wodę znajdująca się w zbiorniczku. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w pompkę, dzięki której para wodna jest wydzielana przez głowice umieszczonej na samym końcu korpusu. 

Bardzo ważną częścią każdego mopa parowego jest jego głowica. Występują dwa rodzaje: prostokątna lub trójkątna z zaoblonymi rantami. Modele podstawowe zazwyczaj mają wbudowaną jedną głowice. Wersje bogatsze wyposażone są w kilka dodatkowych końcówek i nakładek na głowicę dostosowanych do różnych rodzajów powierzchni. Ważne, by głowica miała jak największą powierzchnię - im większa, tym szybciej wyczyści mytą powierzchnię. Ponadto, powinna obracać się w poziomie, co znacznie ułatwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Cały stelaż wielu mopów parowych można położyć poziomo, dzięki czemu wygramy walkę z kurzem pod meblami. 

Sposób użycia mopa parowego

Używanie mopów parowych jest bajecznie proste i przyjemne. Zbiorniczek na wodę wyjmuje się z korpusu, napełnia wodą do wyznaczonego poziomu. Następnie montuje się zbiorniczek, podłącza do prądu i czeka, aż na urządzeniu pojawi się odpowiedni kolor kontrolki, świadczący o nagrzaniu wody do porządnej temperatury. Dalszy przebieg pracy mopów parowych zależy od indywidualnych modeli i posiadanych przez nie funkcji. W wersjach bogatszych możemy ustawić poziom wydzielania pary automatycznie (niski, średni, intensywny czy funkcja gorąca para). W wersjach uboższych intensywność wydzielania pary regulujemy manualnie, za pomocą przycisku znajdującego się w okolicach uchwytu urządzenia. Do zbiorniczka nie wlewa się żadnych substancji chemicznych, jedynie czystą wodę. 

Mopy parowe nie wciągająca zanieczyszczeń, przed ich użyciem należy usunąć zanieczyszczenia, np. odkurzyć. Nie powinno się myć mopami parowymi chropowatych powierzchni, ponieważ możemy uszkodzić dolną część głowicy. 

Idealna czystość dzięki urządzeniom parowym

Mop parowy to zadziwiające urządzenie, które pokochało cała rzesza jego użytkowników. Gorąca para wydalana pod wysokim ciśnieniem potrafi doczyścić brud lepiej, niż niejedne specjalistyczne środki czystości. Mopem parowym skutecznie umyjesz nie tylko podłogi, ale również okna, dywany, fugi, tapicerowane meble, piekarnik, kuchenkę mikrofalową a nawet zmywarkę. Powierzchnie, które nadają się do umycia to płytki kamienne i ceramiczne, panele, szkło, linoleum oraz drewno. 

Mop parowy to jedno z najbardziej funkcjonalnych urządzeń Twojego gospodarstwa domowego. Umyjesz nim wiele trudno dostępnych zakamarków, a cały dom będzie lśnił czystością. Co więcej, produkt rekomendowany jest dla pomieszczeń, w których mieszkają alergicy oraz małe dzieci, ze względu na brak konieczności używania detergentów i innych środków czystości. 

Dokonaj inwestycji, która oszczędzi Twój czas i pieniądze. Zakup mopa parowego będzie strzałem w dziesiątkę.