• Kategorie
  • Szukaj
  • Klocki Lego City

Brak produktów do wyświetlenia

LEGO City to jedna z najstarszych serii wśród zabawek tego producenta. Ma ona imitować życie miejskie i wszystkie budowle, które można znaleźć w metropolii. Miejska sceneria to standardowe domy i kamienice, a także budynki użyteczności publicznej i środki transportu. Seria LEGO City ma różne podserie m.in. Pociągi czy Kopalnia.

LEGO City i podstawowe budynki

Rozbudowę własnego miasta z LEGO City najlepiej rozpocząć od najbardziej podstawowych budynków. Każde miasto posiada rynek, dookoła którego powstają kolejne zabudowania miejskie. Zestaw Rynek z klocków LEGO to przede wszystkim ratusz, kawiarenka i scena koncertowa, a także przystanek tramwajowy, na który może podjechać prawdziwy LEGO tramwaj. Inne pojazdy możliwe do zbudowania z tym zestawem to limuzyna burmistrza i motocykl. Są oczywiście minifigurki, dzięki którym snucie opowieści jest znacznie łatwiejsze.

Najpopularniejsze zestawy LEGO City do zbudowania miasta to Posterunek policji, Straż pożarna w śródmieściu i Baza policji powietrznej. Zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo, następnym krokiem może być wybudowanie Otwarcia sklepu z pączkami. Każdy z tych zestawów to budynek z niezbędnym wyposażeniem, pojazdami i minifigurkami. Nie brakuje elementów ruchomych, więc zabawa na długie godziny jest gwarantowana.

LEGO City i podstawowe pojazdy

Poza tym, że wiele zestawów pozwala na zbudowanie pojazdów typowych dla miasta, LEGO City wypuszcza także pojedyncze auta, ciężarówki, pociągi i wszelkie inne pojazdy, które mogą być potrzebne lub użyteczne w każdym mieście. Wśród ciekawych zestawów klocków LEGO City wyróżnić można Transporter łodzi wyścigowej. Zestaw złożony jest z 238 różnej wielkości elementów i otrzymujemy za jednym zamachem dwa środki transportu. Jednym z nich jest transporter łodzi wyścigowej, dzięki któremu można zabrać ludziki na prawdziwe zawody, a drugim sam transporter, pozwalający dowieźć łódź nad wodę. Wszystko jest zaprojektowane tak, jak działa to w rzeczywistości, otrzymujemy specjalne pręty do zabezpieczenia łodzi w transporcie, a łódź o sportowym wyglądzie może pływać w wannie lub basenie.

Innym ciekawym pojazdem jest pociąg. Zestaw LEGO City Pociąg pasażerski to aż 677 elementów wśród których znajdziemy pociąg i tory, a także sygnalizację świetlną. Pociągiem mogą podróżować cztery mini figurki dołączone do zestawu. Silnik z 10-biegowym pilotem Bluetooth to standardowe wyposażenie tego modelu. Można nim sterować z łatwością i przejeżdżać torami od stacji do stacji.

Wyprawa w kosmos z LEGO City

Bawiąc się klockami LEGO City, wyjechać można daleko poza granice miasta, a także samej planety. W tym celu proponujemy się zaopatrzyć w Centrum lotów kosmicznych. Zestaw z 837 elementów daje niezwykłe możliwości poznawania mechanizmu odpalania rakiety i lotu w przestrzeń międzyplanetarną. Atrakcyjność tego zestawu podnoszą niezwykłe dodatki, jak np. możliwość płytki w celu odkrycia tajemnego symbolu lub szkło powiększające.

Sam pobyt w kosmosie jest możliwy dzięki Stacji kosmicznej na księżycu z klocków LEGO City. Składa się ona z 412 klocków, a sama stacja to trzy moduły: mieszkalny, laboratoryjny i kuchenny (pieczenie pizzy w kosmosie już teraz jest możliwe), które można swobodnie od siebie odczepiać. Wśród mini figurek znaleźć można dwóch astronautów i dwóch członków załogi, a dodatkiem jest niezwykły robot.

Budowanie modeli jest teraz jeszcze prostsze. Na telefon, tablet lub komputer można pobrać darmową instrukcję obsługi, a to pozwala na budowanie z pomocą obrazków 3D. Konstruowanie modeli LEGO City jeszcze nigdy nie było tak proste. Niezmiennie wymaga jednak precyzji i łatwości przenoszenia tego, co narysowane, na to, co rzeczywiste.