• Kategorie
  • Szukaj
  • Roboty czyszczące

ROBOT SPRZĄTAJĄCY ROBOROCK Q REVO BIAŁY Zaprogramuj pracę robota Programator pracy umożliwi Ci dokładne zaprogramowanie pracy robota. Możesz np. zaplanować ...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność 1 szt.
2999.00
szt. Do przechowalni

Sprzątanie jest jednym z najmniej lubianych domowych obowiązków, niestety jednak, żeby utrzymać mieszkanie w czystości, trzeba powtarzać tę czynność dość często. Szczególnie systematyczni muszą być rodzice małych dzieci, które nie dość, że lubią brudzić, to często także wkładają to, co znajdą na podłodze czy blacie prosto do ust. W podobnej sytuacji są posiadacze domowych zwierzaków, które pozostawiają po sobie sierść na podłogach i dywanach - zachowanie higieny wymaga sprzątania po nich praktycznie codziennie. Na szczęście jednak technologia przychodzi nam z pomocą - na rynku dostępne są różnego rodzaju roboty czyszczące, które pozwalają zautomatyzować sprzątanie. Nie musi nas być nawet w domu, żeby wysprzątały podłogę, wykładzinę, dywan, płytki czy nawet okna. Sprawdź, jakie opcje są w sprzedaży i wybierz dla siebie najlepsze urządzenie.

Roboty czyszczące do sprzątania na sucho

Najczęściej spotykane roboty sprzątające to po prostu automatyczne, samojezdne odkurzane, które mają postać dysków, wyposażonych pod spodem w kółka i szczotki czyszczące. Po wybraniu programu sprzątania zaczynają one jeździć po pomieszczeniu, zbierając do środka zanieczyszczenia, kurz i brud. Oczywiście skuteczność sprzątania różni się w zależności od modelu, jednak można przyjąć, że już od 1500 zł można kupić bardzo zadowalające roboty.

Roboty mopujące - czyszczące na mokro

Dla osób, którym zależy na wyjątkowej czystości podłóg, odkurzanie to za mało. W takiej sytuacji warto sięgnąć po sprzęt, który myje powierzchnie z użyciem wody i detergentów. I tu warto przyjrzeć się urządzeniom hybrydowym albo wielofunkcyjnym, czyli robotom, które mają zarówno funkcję odkurzania, jak i sprzątania powierzchni na mokro (mopowania).

Należy jednak wybrać sprzęt sprawdzonego producenta, ponieważ znane są przypadki, kiedy tańsze roboty czyściły na mokro np. wykładzinę, nie odróżniając jej od paneli czy płytek.

Roboty myjące do okien

Są urządzenia, które łączą funkcje odkurzacza i myjki do okien, są też takie, których główną funkcją jest właśnie mycie szyb. Niezależnie od tego, które wybierzesz, będziesz mógł liczyć na doskonały efekt czystych i lśniących szyb bez smug. Takie roboty zwykle wyposażone są w przyssawki, zbiornik na detergent i brudną wodę oraz myjące końcówki. Przemieszczają się one po szybie w zaprogramowany sposób, nie pomijając żadnego miejsca. Po 'przejechaniu' robota przez całe okno otrzymujemy czysty, nieskazitelny widok, bez żmudnego polerowania i poprawek.

Wybierając robot czyszczący do okien, zwróć uwagę, czy posiada przydatne funkcje zatrzymywania się po skończonej pracy i czy ma zabezpieczenie przed upadkiem.

Jaki powinien być idealny robot czyszczący?

Czyli na jakie funkcje i właściwości zwrócić uwagę przy wyborze automatycznego sprzętu sprzątającego:

  • rodzaje podłóg/powierzchni - czy robot będzie w stanie skutecznie oczyścić każdą z powierzchni występujących w Twoim domu?
  • czas pracy na baterii i czas ładowania baterii - niektóre modele pracują po naładowaniu jedynie przez 20 minut, co może okazać się za krótkim czasem na dokładne posprzątanie większego pomieszczenia; istotny może być również czas ładowania baterii, ponieważ jest to okres, który oddziela nas od możliwości kontynuowania sprzątania. Niektóre z robotów ładują się nawet po kilka godzin, tym najszybszym wystarczą ok. 2 godziny;
  • możliwość ustalenia harmonogramu pracy - czy da się ustawić czas sprzątania na wybrany przez siebie moment, czy trzeba nadzorować jego pracę?
  • powrót do stacji dokującej - czy robot sam wraca do stacji, czy trzeba go będzie szukać po zakończonym sprzątaniu? gdzie przewidziane jest jego 'parkowanie'
  • łatwość konserwacji - czy da się łatwo wymienić i oczyścić części robota?
  • poziom hałasu - niektóre roboty czyszczące są niemal bezgłośne, inne powodują hałas mogący wystraszyć domowych pupili.

Niezależnie od tego, jaki robot do sprzątania wybierzesz, Twoje domowe porządki na pewno nabiorą nowego charakteru, a może nawet... polubisz sprzątanie? Tego Ci życzymy!