• Kategorie
  • Szukaj
  • Kuchenki mikrofalowe

Brak produktów do wyświetlenia

Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem, które w życiu może być bardzo pomocne i przydatne. Zapewnia ona bowiem wiele możliwości, związanych z przygotowaniem jedzenia. Owo jedzenie można przy użyciu kuchenki mikrofalowej rozmrażać, podgrzewać, grillować, przypiekać, a nawet gotować na parze. Dodatkowo wszystko to jest do zrobienia w bardzo krótkim czasie. Warto również obalić jeden mit na temat kuchenek mikrofalowych, gdyż krąży na ich temat opinia, że jedzenie przygotowane właśnie za pomocą owego urządzenia szkodzi zdrowiu. Nie pokrywa się to jednak z rzeczywistością, gdyż przygotowane w kuchence mikrofalowej jedzenie jest smaczne, a co najważniejsze również zdrowe.

Kuchenki mikrofalowe - działanie

Działanie kuchenki mikrofalowej jest oparte na falach elektromagnetycznych. To właśnie owe fale podgrzewają potrawę, wprawiając w ruch cząstki wody, znajdujące się w jedzeniu. Mikrofale nie przenikają przy tym przez urządzenie, gdyż są blokowane przez metalową komorę kuchenki oraz wbudowaną w szybę siatkę.

Kuchenki mikrofalowe - rodzaje

Kuchenki mikrofalowe dzielą się zazwyczaj na dwa rodzaje:

  • Kuchenki do zabudowy - można je umieścić i wbudować na dowolnej wysokości we wcześniej przygotowanym miejscu. Kuchenki do zabudowy są przez to wygodniejszą opcją, a także zabierają w kuchni mniej miejsca na blacie, co jest dodatkową korzyścią dla osób, które posiadają małe kuchnie i owego miejsca im brakuje.
  • Kuchenki wolnostojące - mogą zostać umieszczone w dowolnym miejscu w zależności od potrzeb i zachcianek danej osoby, dzięki czemu są świetnym rozwiązaniem dla osób, które już posiadają urządzoną kuchnię. Na korzyść kuchenek wolnostojących działa również cena, która w ich przypadku jest niższa. Wadą takich kuchenek jest zabieranie przestrzeni roboczej.

 

Kuchenki mikrofalowe i ich cechy

Na rynku kuchenek mikrofalowych istnieje wiele modeli, które różnią się między sobą wieloma parametrami i mają inne cechy. Decydując się na zakup kuchenki mikrofalowej, warto zwracać uwagę na takie cechy jak:

  • Moc urządzenia - czynnik, który jest bardzo ważny przy kupowaniu mikrofalówki. Większa moc wiąże się z szybszym gotowaniem oraz mniejszym zużyciem prądu. Jednak dla osób, które chcą korzystać z urzadzenia jedynie do wykonywania podstawowych czynności, wystarczy model, który nie będzie charakteryzował się zbyt wysoką mocą.
  • Funkcje kuchenki mikrofalowej - w zależności od modelu jest on wyposażony w różne funkcje. Bardziej prawdopodobne jest, że te droższe modele są wyposażone w większą ilość owych funkcji takich jak: rozmrażanie, grillowanie czy funkcja opóźnionego startu. W przypadku tańszych modeli ilość takich funkcji może być ograniczona.
  • Sterowanie urządzenia - wyróżnia się sterowanie ręczne, działające przy pomocy pokrętła oraz sterowanie elektronicznie, które działa w formie cyfrowego wyświetlacza.
  • Wyposażenie mikrofalówki - w każdej mikrofalówce znajduje się przynajmniej talerz oraz mechanizm obrotowy. Natomiast kuchenki mikrofalowe z funkcją grilla posiadają dodatkowo specjalny rożen oraz drugi talerz, który umożliwia opiekanie na chrupko od spodu.
  • Pojemność i kształt kuchenki mikrofalowej - bardzo istotny element przy wyborze kuchenki mikrofalowej, który powinien być wybierany personalnie pod względem tego, czy dany model będzie pasował do danej kuchni. Na rynku istnieje bardzo wiele modeli, różniących się między sobą pojemnością oraz kształtem.
  • Zabezpieczenia urządzenia - kuchenki mikrofalowe są wyposażone w specjalny zabezpieczenia w postaci automatycznej blokady, która wyłącza mikrofalówkę, gdy jej drzwiczki zostaną otwarte. Dodatkowo jest również zabezpieczenie przed dziećmi, dzięki któremu można zablokować drzwi przy pomocy kodu.