• Kategorie
  • Szukaj
  • Procesory do kompuetera

Brak produktów do wyświetlenia

Procesor do komputera –  AMD czy Intel

Na rynku procesorów staniemy przed wyborem pomiędzy marką Intel oraz AMD. Nie zależnie od tego co wybierzemy możemy być pewni jakości oraz sprawności. Często od wyboru zależy dostępność danego modelu procesora o specyfikacjach nas interesujących w jak najbardziej przystępnej cenie. Intel cieszył się lepszą sprzedażą w zeszłym roku. Procesory marki AMD są nieco tańsze i zdecydowanie są bardziej doceniane w tym roku.

Jaki procesor do komputera wybrać?

Gniazdo procesora to pierwsza rzecz na jaką musimy patrzeć przy zakupie procesora , jeżeli nasza płyta nie jest kompatybilna z procesorem jaki zakupimy , nie będzie możliwe zamontowanie procesora w tej płycie głównej. Procesory AMD korzystają z gniazd FM2, FM2+, AM3, AM3+, AM4 i TR4.  Natomiast procesory marki Intel powinny być zamontowane na płytach z gniazdami LGA 478, LGA 775, LGA 1150, LGA 1151 (osobne dla Coffee Lake), LGA 2011, LGA 2011-3, LGA 2066. Liczba rdzeni i wątków procesora , szczególnie przydatne przy aplikacjach i grach które obsługują wielowątkowość i wielowariantowość . Przy dużej ilości rdzeni oraz wątków możemy być spokojni o wydajność naszego procesora w grach . Ważnym aspektem będzie częstotliwość taktowania procesora. Na co dzień do obsługi zwykłych programów komputerowych wystarczy nam prędkość na poziomie 3ghz ,jeśli chcemy uzyskać dobre wyniki w grach będziemy potrzebowali taktowania na poziomie 3.5 ghz.  Pamięć podręczna która umożliwia przechowywanie informacji w samym procesorze jest to szybka pamięć( tzw. Pamięć cache.) Wyróżniamy 3 poziomy pamięci cache 

L1 -mało pojemna z najkrótszym czasem dostępu

L2-poziom na którym dane są pobierane z pamięci ram lub pamięci L3

L3-Jest to pamięć na której bazują nowe procesory jest najbardziej pojemna bezpośrednio wpływa na wydajność procesora.

Najlepsze procesory do gier

W dzisiejszych czasach nie wystarczy tylko dobra karta graficzna aby uzyskać wymarzoną ilość klatek oraz płynność obrazu. Dobry procesor to podstawa będzie to bowiem serce naszego komputera. Warto zainwestować w lepszy procesor a z czasem dokupić np. kartę graficzną. Podczas zakupu warto skupić się na procesorach nowej generacji.