• Kategorie
  • Szukaj
  • Karty graficzne do komputera

Brak produktów do wyświetlenia

Karty graficzne –  Wydajność idzie w parze z jakością.

Wybór idealnej karty graficznej to przede wszystkim budżet jakim dysponujemy. Ze względu na szeroki wybór kart często nie wiemy, która będzie dla nas najlepsza na dany moment. Jak możemy wybrać kartę aby móc czerpać z niej 100% tego czego potrzebujemy i tego co nam może zaoferować? W naszym sklepie znajdą się karty graficzne dla każdego grona odbiorców. Najważniejsze specyfikacje karty? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Postaramy się ułatwić to zadanie.

Cena i jakość kart graficznych

Rozpiętość cen kart graficznych jest ogromna . Jest to przede wszystkim związane z wydajnością jakie dane karty oferują.  Jeżeli nasz budżet pozwala na zakup droższej karty graficznej, z automatu będziemy chcieli po taką sięgnąć , ale czy to zawsze będzie opłacalne? Otóż nie istnieje wiele kart, które są przeznaczone do różnych celów . Jeśli szukamy karty graficznej do gier możemy sięgnąć śmiało po karty w granicy 700 do nawet 4500 złotych. Natomiast jeżeli potrzebujemy karty graficznej do zwykłego przeglądania internetu wystarczą najprostsze warianty, które z pewnością zdobędziemy w granicy 300 – 700 złotych. Jeśli planujemy zakup karty graficznej pod kątem gier, będziemy jednak musieli spojrzeć na ten fakt nieco inaczej. Jeśli zaoszczędzimy teraz i kupimy kartę graficzną, która spełni minimalne wymagania do gier z tego, bądź poprzedniego roku. Będziemy musieli liczyć się z tym , że prawdopodobnie w przyszłym roku nie zagramy w najnowsze , najbardziej wymagające gry komputerowe. Jeżeli chcemy grać na najwyższych ustawieniach przy zachowaniu stałych minimalnych 60 klatek na sekundę będziemy musieli sięgnąć po karty graficzne z minimum średniej półki. Karty które umożliwią nam najtańszym kosztem na takie osiągi to między innymi: (GTX 1060 , RTX 580 , RTX590). Natomiast jeśli będziemy chcieli grać w najwyższych możliwych ustawieniach przy większej ilości niż 60 klatek na sekundę będziemy musieli sięgnąć po droższe warianty kart graficznych takie jak : (GTX1070 , GTX 1080, Seria RTX) .

Karta graficzna Geforce czy Radeon?

Wybór producenta karty graficznej to przede wszystkim decyzja która opiera się na sympatii do jednej bądź drugiej marki. Następnym aspektem będzie dostępność karty o danych parametrach. Kolejnym wariantem przy wyborze będzie cena. Wpływ na nasz wybór powinien mieć również monitor jakim dysponujemy, ponieważ jeśli panel obsługuje technologię AMD FREESYNC powinniśmy sięgnąć po kartę Radeon. Natomiast jeśli obsługuje technologie G-Sync powinniśmy postawić na kartę marki NVIDIA.

Karty graficzne do komputera - jaka wielkość pamięci VRAM?

Posiadasz monitor FHD? Z pewnością wystarczą 4GB pamięci karty. Natomiast jeżeli chcesz pograć na monitorach o wyższej rozdzielczości , powinieneś zastanowić się nad zakupem karty graficznej z co najmniej 6 gigabajtami pamięci wideo. Przy sprzęcie który obsługuje technologię 4K ultra będzie natomiast potrzebne co najmniej 8Gb , a najlepiej 11 GB pamięci wideo.