• Kategorie
  • Szukaj
  • Gofrownice

  Gofrownica Ariete Partytime Czerwona Gofrownica Crepes Maker 202 Partytime to eleganckie i funkcjonalne urządzenie w stylu amerykańskich lat 50. Moc 700 W...
Zapytaj nas o dostępność

Smak gofrów wielu z nas kojarzy się z dzieciństwem, beztroską, albo z wakacjami morzem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sprawiać sobie taką przyjemność częściej. Na rynku jest szeroki wybór gofrownic, dzięki którym przyrządzimy w domu gofry równie dobre, jak te z budki przy deptaku. Albo nawet lepsze - bo z pewnych, znanych sobie składników.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gofrownicy?

Urządzenie do przygotowywania gofrów można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Zanim jednak zdecydujemy się na któreś z nich, zwróćmy uwagę na takie parametry jak materiał, z którego wykonane są płyty grzewcze, moc, możliwość regulacji temperatury czy wykonanie obudowy. Być może znaczenie będą miały dla nas również takie cechy, jak wielkość i kształt gofrów, jakie da się upiec w danym urządzeniu, czy ewentualne wymienne płatki.

Płyty grzewcze gofrownicy

Płyty grzewcze to serce gofrownicy, jej najważniejszy element. Powinny być pokryte powłoką, która będzie zapobiegać przywieraniu gofrów. Tu najlepiej sprawdza się teflon, który - co może być dla niektórych istotne - pozwala na pieczenie bez użycia tłuszczu. Jest on jednak dość podatny na zarysowania. Na rynku są także gofrownice z żeliwnymi płytkami - trwalsze niż teflonowe, lecz bardziej podatne na przywieranie. Są także urządzenia z płytami ceramicznym, które szybko się nagrzewają, ale mogą być trudne do umycia.

Moc gofrownicy

Im większa moc, tym szybciej nagrzeją się płytki, a my będziemy krócej czekać na gofry. Modele gofrownic do użytku domowego zwykle charakteryzują się mocą od 700 do 1200, a nawet 1700 W. Optymalna wartość, pozwalająca na upieczenie chrupiących, puszystych, a nie gumowatych gofrów, to 1000 W. Patrząc na moc urządzenia, należy także wziąć pod uwagę jej stosunek do wielkości płytek. Do najmniejszych gofrownic wystarczy nawet 800 W, jeśli jednak szukamy sprzętu, który pozwoli nam przyrządzać duże gofry, 1000 W może być za małą wartością.

Gofrownice z regulacją temperatury

Ci, którzy lubią kulinarne eksperymenty i robią gofry z różnych składników, z pewnością docenią funkcję regulacji temperatury w urządzeniu. Do niektórych typów gofrów wystarczy bowiem temperatura standardowa, inne wymagają podgrzewania w wyższej. Poza tym nie każdy lubi ten sam stopień wypieczenia gofrów. W takich przypadkach możliwość regulacji temperatury jest nieoceniona.

Gofrownice - obudowy

Sposób wykonania obudowy ma znaczenie nie tylko dla estetów, dbających o spójność wyglądu wszystkich akcesoriów w kuchni. Materiał, jakiego w tym celu użyto, wpływa na żywotność gofrownicy. Pod tym względem najtrwalszy jest metal, a w szczególności stal nierdzewna, odporna na zarysowania i łatwa do utrzymania w czystości. Plastik wygrywa jednak pod względem wagi, i co za tym idzie - mobilności urządzenia.

Marka i renoma producenta gofrowic

Gofrownice produkują niemal wszyscy najwięksi producenci AGD, ale też wiele mniej znanych firm, które mogą kusić niższymi cenami. Nie zawsze to, co nieznane jest gorsze, ale warto pamiętać o tym, że producent z renomą to także pewność co do możliwości zwrotu, naprawy na gwarancji i przede wszystkim - bezpieczeństwa stosowania urządzenia. A to ma znaczenie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, które lubią czynnie włączyć się w przygotowanie domowych gofrów.

Kupując gofrownicę, warto zwracać uwagę na detale. Poświęcenie chwili na bardziej świadomy wybór sprawi, że z takiego zakupu na pewno ucieszą się wszyscy domownicy, a unikniemy sytuacji, w której sprzęt, który miał cieszyć, po kilku użyciach zniknie w czeluściach szafy. wymieniać wiele, najważniejsze jest to, że w razie potrzeby w każdej chwili można uzyskać zdrowy, ekologiczny i świeży napój.