Klocki LEGO to wspaniały i kreatywny sposób na zabawę dla naszych dzieci. My również bawiliśmy się nimi w dzieciństwie, a teraz z równie dużą radością sięgają po nie nasze dzieci. Klocki LEGO to świetny pomysł na rozwijający prezent dla naszego dziecka. Gdy jednak zaczniemy rozglądać się za odpowiednią serią czy zestawem, z pewnością dostrzeżemy że oferta klocków jest bardzo rozbudowana, a w poszukiwaniu tym możemy łatwo się pogubić. Warto więc przed zakupem zapoznać się z poniższymi seriami LEGO, które dostępne są w sprzedaży. Konstruowanie samolotów, samochodów i innych obiektów z pewnością zaciekawi każdego chłopca, ale niekoniecznie dziewczynkę, która będzie wolała wybrać ciekawe miejsca i postacie ze znanych bajek. Są również dostępne serie uniwersalne, które zainteresują wszystkie dzieci. Warto więc poznać poszczególne ich rodzaje, aby wybrać najodpowiedniejszą serię bądź model. Jakie klocki LEGO wybrać dla chłopca, a jakie dla dziewczynek? Podpowiadamy.

Serie klocków LEGO dedykowane dla dziewczynek

Serie klocków LEGO dla dziewczynek ciągle się powiększa. Znajdziemy tutaj przede wszystkim zestawy w ciekawych i przyjemnych dla oka kolorach, które spełnią marzenia każdej dziewczynki. Dedykowane serie dla dziewczynek to przede wszystkim zestawy:
 • LEGO DUPLO- to seria dedykowana dla najmłodszych, która jest w pełni bezpieczna, ponieważ zawiera stosunkowo duże klocki w porównaniu do standardowych klocków. Oprócz serii uniwersalnych, zawiera te specjalnie przeznaczone dla dziewczynek z ulubionymi bohaterkami ze znanych bajek, takimi jak Myszka Minnie, Elsa i Anna czy Arielka
 • LEGO Friends – to bardzo duża seria klocków LEGO, które przenosi nasze dziecko w świat ciekawych przygód wspólnie z przyjaciółmi, wspólnych wycieczek, wypraw oraz zajęć. To seria tematyczna, która zawiera w sobie historię pięciu przyjaciółek mieszkających w mieście Heartlake City.
 • LEGO Super Hero Girls – to oficjalna seria klocków LEGO, która przenosi dziecko w świat pełen superbohaterek i postaci o niezwykłych mocach i ciekawych gadżetach. To rozwijająca i niebanalna seria dla tych dziewczynek, które żywo interesują się komiksami i postaciami superbohaterek.
 • LEGO Trolls – baśniowa seria klocków inspirowana filmem Trolle 2, pełnym ciekawych kolorów i tytułowych stworków, czyli troli. To prawdziwa gratka dla fanów bajki. Seria ta posiada bardzo żywe kolory inspirowane kolorystyką animacji.
 • LEGO Disney – to ciekawa seria klocków, która pozwala na konstruowanie bajkowych światów i scenek, gdzie z powodzeniem można rozgrywać na nowo przygody ulubionych księżniczek i postaci znanych nam z czołowych bajek Disneya.
 • LEGO DOTS - to zdecydowanie nietypowa propozycja dla dziewczynek, ponieważ seria ta składa się z zestawów kreatywnych do samodzielnego ozdabiania różnego rodzaju szkatułek, bransoletek czy ramek na zdjęcia. To świetna zabawa dla każdej dziewczynki.

Serie klocków LEGO dedykowane dla chłopców

Wybór w tej kategorii jest naprawdę duży i daje możliwości ciekawego wyboru. Znajdziemy tutaj zarówno ciekawe propozycje dla fanów aut i pojazdów, jak i tematyczne serie z bohaterami z ulubionych bajek i animacji, czy też zdecydowanie poważniejsze serie dedykowane dla starszych chłopców. W tym zestawieniu warto wymienić kilka z nich, są to serie:
 • LEGO DUPLO to zestawy dedykowane dla najmłodszych chłopców, rozwijające koordynację małych rączek oraz rozwijają poprzez mnogość barw i tematów. Mamy tutaj do dyspozycji wszystkie obowiązkowe pozycje w tym wieku, takie jak Pociąg Parowy, Remiza Strażacka czy Wielka Budowa.
 • LEGO CITY to zestawy produkowane przez Lego, których tematem przewodnim jest życie miejskie. To ciekawe miejsca pełne postaci, pojazdów i ciekawych lokalizacji miejskich. Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów LEGO
 • LEGO NINJAGO to seria klocków LEGO inspirowana japońską kulturą. Bohaterami są wojownicy, Mistrzowie Spinjitsu i przyjaciele- Kai, Jay, Cole i Zane. Obok nich w zestawach pojawiają się także specjalne pojazdy i bronie, będące ciekawymi elementami serii.
 • LEGO TECHNIC to nietypowa seria klocków Lego, która pozwala na tworzenie realistycznych pojazdów, a w wyposażeniu poza klasycznymi klockami ma także specjalne ośki, krzyżaki, koła, oraz łączniki. Niektóre z zestawów wyposażone są w prawdziwą elektronikę, z pomocą której możemy sterować stworzonymi pojazdami.
 • LEGO STAR WARS to seria niewątpliwie dla fanów Gwiezdnych Wojen. Seria ta pozwala na konstruowanie pojazdów i postacie dobrze znanych ze wszystkich epizodów. świetna rozrywka dla małych i dużych.
 • LEGO SPEED CHAMPIONS pozwala na skonstruowanie aut takich marek jak na przykład Bugatti, McLaren, Ferrari, Audi czy Porsche. To same kultowe pojazdy, które pobudzą wyobraźnię i kreatywność każdego chłopca.
 • LEGO SUPER HEROES to ciekawa i wciągająca seria pełna superbohaterów z Marvela lub DC Universe, pełna bohaterów takich jak Avengers, Superman czy Batman.

Klocki Lego dla chłopców i dziewczynek

Klocki te oferują nam również uniwersalne rozwiązania, które wciągną wszystkie, zarówno te mniejsze jak i większe, dzieci do zabawy. Do tej kategorii z pewnością zaliczyć możemy różnego rodzaju serie tematyczne związane z konstrukcjami, takie jak Lego Creator czy Lego Architecture, czy dość niebanalna propozycja jaką jest Lego Art i zestawy ciekawych mozaik. Serie te wpływają pozytywnie na kreatywność naszego dziecka. Znajdziemy tu także zestawy klocków inspirowane popularnymi grami, takie jak Lego Super Mario czy Lego Minecraft, które przyciągną zarówno chłopców jak i dziewczynki. Dość uniwersalną ale nietypową serią okazać się może Lego Harry Potter inspirowanych serią książek, bo pomimo tematyki jaką podejmuje, ma fanów zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Podsumowanie

Zabawa z użyciem klocków LEGO to bardzo rozwijające zajęcie zarówno dla najmłodszych jak i znacznie starszych dzieci. Budowanie domów, pojazdów i postaci to zajęcie dające dzieciom nieograniczone możliwości wspaniałej zabawy, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.