Mopy parowe niewątpliwie należą do urządzeń, które ułatwią nam utrzymanie porządku w domu. Odznacza się licznymi zaletami i ma ich zdecydowanie więcej niż tradycyjny mop. Na co warto zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego urządzenia? Jaki mop parowy wybrać?

Przeczytaj też: Ranking mopów parowych

Jakimi zaletami odznacza się mop parowy?

Tak jak wskazuje nazwa, działanie mopa parowego jest związane ze strumieniem pary wodnej, który przechodzi przez stopę urządzenia. Jest ona zaopatrzona w specjalną nakładkę tekstylną, wykonaną z mikrofibry, która jest wytrzymała i doskonale pochłania wilgoć, więc znakomicie sprawdza się w urządzeniach czyszczących. Mop parowy odznacza się szeregiem zalet. Czyści w bardzo skuteczny sposób i potrafi rozprawić się nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami, takimi jak ślady kamienia. Co ważne, przy pomocy mopa parowego nie musimy używać dużo siły aby uporać się z plamami, tak jak przy szorowaniu. Ponadto mop parowy nie wymaga od nas stosowania preparatów chemicznych. Wystarczy wlać do niego ciepłą wodę bez żadnych środków czyszczących. Pozwala nam to na bardziej ekologiczne, bezpieczne i zdrowe sprzątanie. Co więcej, bardzo wysoka temperatura pomoże nam pozbyć się zdecydowanej większości drobnoustrojów i bakterii. Należy także pamiętać, że podłoga, która została wyczyszczona mopem parowym bardzo szybko schnie. W przypadku twardej podłogi trwa to maksymalnie kilka minut, a w przypadku dywanów - około pół godziny. Mop parowy nie pozostawia żadnych zacieków ani smug.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mopa parowego?

Mop parowy bez wątpienia jest bardzo przydatnym urządzeniem i warto w nie zainwestować. Jednak wybierając odpowiedni sprzęt musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Bardzo istotne są parametry urządzenia, dlatego należy przeczytać wszystkie dane techniczne, aby upewnić się, że dany sprzęt spełnia nasze wymagania. Warto zwrócić uwagę na takie sprawy jak pojemność zbiornika na wodę, czas pracy czy moc urządzenia. Co ciekawe istnieją różne modele mopów parowych, więc łatwo znaleźć taki, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Jeśli np. żyjemy w małym mieszkaniu i nie chcemy, aby sprzęt zajmował dużo miejsca warto zdecydować się na mopa, który jest mniejszy, a działa w równie dobry sposób. W sklepie możemy znaleźć m.in. mopy parowe firmy Ariete. Modele te są podobne, ale znajdziemy między nimi kilka różnic. Mop parowy oczyszczacz Ariete 4164 to wielofunkcyjne urządzenie, które dzięki regulowanemu uchwytowi i licznym akcesoriom pozwoli nam na precyzyjne oczyszczanie i dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. Specjalny system szybkiego nagrzewania sprawia, że mop jest gotowy do pracy już w 12 sekund. Regulowana moc urządzenia pozwala na dostosowanie strumienia pary do naszych potrzeb. Ciekawym urządzeniem, na które również warto zwrócić uwagę jest mop parowy oczyszczacz Ariete 4163 Steam Mop. Jest to sprzęt, który ma zagwarantowaną długą żywotność dzięki wbudowanemu filtrowi węglowemu, który zmiękcza wodę.

Rodzaje urządzeń parowych

Warto pamiętać, że mop parowy nie jest jedynym urządzeniem, który ułatwi nam utrzymanie czystości w mieszkaniu. Mopy parowe pozwolą nam w odpowiedni sposób oczyścić podłogę, ale co z resztą domu? Z pomocą przychodzą takie urządzenia jak oczyszczacze i myjki parowe. Oczyszczacze parowe są urządzeniami mniejszymi niż mopy parowe. Mają inny kształt i są przeznaczone do czyszczenia innych powierzchni. Są to poręczne i małe urządzenia, które pomogą nam zadbać o czystość fug, płytek ceramicznych, płyt kuchennych, piekarników czy kabin prysznicowych. Dzięki wąskiej końcówce łatwo nam będzie dotrzeć do każdego kąta. Myjka parowa jest urządzeniem podobnym do oczyszczacza parowego. Dzięki niej możemy dotrzeć do każdego, nawet najtrudniej dostępnego miejsca. Myjka idealnie sprawdza się w kuchni, szczególnie przy czyszczeniu tłustych lub przypalonych powierzchni.
Szukając odpowiedniego urządzenia parowego warto zwrócić uwagę na oczyszczacz parowy Ariete Vapori Jet lub Xvapor, które idealnie sprawdzą się przy domowych porządkach. Zmienne końcówki pomogą nam dostać się w każde miejsce i wyczyścić każdą powierzchnię. Sprawdzą się nawet przy odświeżaniu ubrań. Oczyszczacze parowe są nie tylko funkcjonalne, ale także poręczne i łatwe w przechowywaniu. Dzięki temu mamy pewność, że nie będą zajmować dużo miejsca. Myjka parowa ręczna Ariete 4137 Vapori Jet jest urządzeniem idealnym do prac porządkowych w domu. Pozwoli na precyzyjne czyszczenie wszystkich miejsc, nawet tych najbardziej problematycznych.