Odkurzacz myjący do pracy na sucho i mokro to doskonały dodatek do każdego gospodarstwa domowego. Możesz go używać do wielu różnych prac w domu i na zewnątrz. Odkurzacz myjący podłogi różni się od zwykłego odkurzacza domowego tym, że może być używany do czyszczenia płynów i wycieków, a także suchych materiałów, ta cecha tego urządzenia czyni z niego niezastąpionego pomocnika w ruchliwych domach i trudnych warunkach.

Odkurzacz do pracy na sucho i mokro jest przeznaczony do zadań, które są zbyt trudne do wykonania przez odkurzacz domowy. Za jednym zamachem można nim wyczyścić samochód oraz garaż i warsztat. Niektóre modele dedykowane do cięższych prac komercyjnych z łatwością radzą sobie nawet z pozostałości po pracach remontowych. Domowe odpowiedniki używane w codziennych pracach to równie uniwersalne i przydatne narzędzie, które znacznie ułatwi codzienne obowiązki.

Jak działa odkurzacz myjący?

Wszystkie roboty czyszczące do pracy na sucho i na mokro różnią się w zależności od modelu. Jednak większość jest wyposażona w system zbiorników oddzielających płyny od suchych materiałów w systemie z dwoma zbiornikami. Możesz zapomnieć o workach. Odkurzacz zasysa brud przez otwór wlotowy w taki sam sposób jak konwencjonalny odkurzacz, a następnie wypuszcza go do odpowiedniego zbiornika w zależności od tego, czy jest płynny czy suchy. Większość modeli posiada również odrębne zbiorniki na czystą i brudną wodę, przez co mycie podłóg będzie szybsze i bardziej higieniczne.

Wszystkie odkurzacze do pracy na mokro i na sucho są wyposażone w nasadki, które umożliwiają czyszczenie w ciasnych narożnikach, a wiele z nich ma wymienne szczotki. Możesz kupić główki szczotek specjalnie zaprojektowane na przykład do polerowania podłóg z twardego drewna lub do cięższych prac, takich jak czyszczenie dywanów lub odkurzanie i mycie trudno dostępnych przestrzeni.

Zalety odkurzacza myjącego

Posiadając odkurzacz myjący staromodny mop i wiadro możesz odstawić w kąt. Posiadając jedno uniwersalne urządzenie do mycia podłóg i odkurzania oszczędzasz: pieniądze, miejsce i energie. Nie musisz wstępnie odkurzać podłogi i następnie poświęcaj jeszcze więcej czasu, aby ją umyć i wytrzeć. Wystarczy złapać za uchwytu odkurzacza do czyszczenia na mokro i można łatwo i szybko wykonać wszystkie zadania. Zwykłe odkurzacze domowe po prostu nie ma takich samych możliwości jak odkurzacz do podłóg. Największą zaletą odkurzaczy na mokro i sucho to zdecydowanie ogromna wszechstronność. Istnieje szereg prac, z którymi takie urządzenie radzą sobie doskonale. Są to m.in:

  • Czyszczenie dywanów: Możesz używać odkurzacza tego typu do dywanów, aplikując na nie detergent na dywan i gruntownie odkurzyć.
  • Czyszczenie i polerowanie podłóg drewnianych: Podłogi drewniane są obecnie bardzo popularne, a odkurzacz myjący pomoże Ci utrzymać je w nieskazitelnym stanie. Wiele odkurzaczy do pracy na mokro i na sucho ma nakładki specjalnie zaprojektowane do tego celu.
  • Mycie mokrych plam: Możesz użyć odkurzacza myjącego do łatwego i szybkiego pozbycia się pozostałości po śniegu i błocie w Twoim domu. W miesiącach jesiennych i zimowych jest to wszystkim znana codzienność. Dla urządzeń tego żadna mokra robota nie stanowi żadnego wyzwania.
  • Zwalczanie katastrof domowych: Pęknięte rury i zalanie łazienki nie są już takie groźne. Możesz użyć odkurza myjącego, aby usunąć wodę powierzchniową i inne pozostałości pozostawione przez wycieki wody, czy cieknący sufit.
  • Sprzątanie garażu lub warsztatu: Miejsca pracy prawie zawsze wymagają o wiele większych nakładów uwagi podczas ich sprzątania. Bardzo często mamy do czynienia zarówno z mokrymi i suchymi zabrudzeniami w o wiele większym stopniu niż w warunkach domowych.
Kolejną zaletą odkurzacza do pracy na mokro na sucho są jego gabaryty. Tego typu odkurzacze są eleganckie i smukłe i często ważą mniej niż standardowy odkurzacz. Uniwersalne urządzenia są łatwiejsze i bardziej przyjazne w użytkowaniu dzięki swoim rozmiarom. Dodatkowo, oszczędzamy jeszcze więcej przestrzeni.

Czy powinienem więc kupić odkurzacz myjący?

W większości domów wygląda to podobnie – codzienne obowiązki pochłaniają tak dużo czasu, że wygospodarowanie kilku dodatkowych chwil na solidne porządki często graniczy z cudem. Na umycie podłogi zawsze musi poświęcić o wiele za dużo czasu niż byśmy chcieli. Przygotowanie wiadra z wodą i detergentem, mopa, wstępne odkurzenie już wymaga sporo czasu. Odkurzacz myjący będzie gotowy do pracy za nim zdążysz powiedzieć „czysta podłoga”

Możesz użyć odkurzacza do czyszczenia na sucho po śniadaniu, gdy Twoje dzieci rozlewają mleko, sok lub płatki na podłogę. Zamiast wycierać to miejsce i mieć nadzieję, że nie jest lepki, odkurzacz do czyszczenia na mokro na sucho zetrze ten obszar, a jeśli wyciek był na dywaniku, wyczyść również dywan.

Odkurzacz do czyszczenia na mokro i sucho poradzi sobie z rozlanym przez Twoje dziecko mlekiem i przewróconą przez psa doniczką. Dzięki odkurzaczowi myjącemu Twój ulubiony dywan w pełnym życia salonie zawsze będzie wyglądał jak nowy.

Szeroka gamma dostępnych odkurzaczy myjących jeszcze bardziej ułatwi Twoją decyzje i pomoże Ci dostosować Twój wybór do wszystkich potrzeb Twojego domu.