Zabawa jest dla naszych dzieci formą poznawania świata. Dzieci poprzez zabawę uczą się. Chodzi tu także o naukę odpowiednich zachowań, właściwego nawiązywania kontaktów między ludzkich, czy empatii. Bardzo wiele dzieci bez względu na to, czy mówimy o chłopcach, czy o dziewczynkach bardzo lubi zabawę figurkami. W takiej sytuacji warto bliżej zapoznać się z figurkami Sylvanian Families, które dają nieograniczone wręcz możliwości zabawy. Dlaczego warto wybrać figurki Sylvanian Families?

Odrobina historii…

Pierwsze zabawki Sylvanian Families powstały w 1985 roku. Pomysł wykonania figurek z flokowanego plastiku narodził się w Japonii. Na ten pomysł wpadła firma Epoch, która jest odpowiedzialna za wprowadzenie figurek Sylvanian Families na rynek. W pierwowzorze elementy do domków wykonane były z drewna, a sam domek z porcelany. Jednak z wiadomych względów praktycznych, z czasem elementy łatwo tłukące się, zastąpiono elementami plastikowymi, w końcu plastikowymi i metalowymi – z których wykonywano już cały domek i akcesoria. Zabawki są dostępne na niemal wszystkich kontynentach. Zabawki Sylvanian Families były inspiracją do poswatania seriali animowanych oraz gier.

Dlaczego zabawki Sylvanian Families?

Figurki dedykowane są dzieciom na całym świecie. Wśród zabawek Sylvanian Families znajdziemy:
  • antropomorficzne (posiadające cechy ludzkie) figurki np. rodzina jeżyków, rodzina perskich kotów, Rodzina biszkoptowych królików, Rodzina misiów
  • domki np. Domek letniskowy, Miejski domek z oświetleniem, Wyjątkowy domek na drzewie czy Przytulny domek wiejski
  • akcesoria do domków np. potrójne łóżko piętrowe, czy wyposażenie pokoju dziecięcego
  • pojazdy np. kamper, czy rodzinny minivan
Tak duży wybór wśród zabawek Sylvanian Families umożliwia całkowite oddanie się zabawie, a niemal realnie odwzorowane detale zabawek, zachwycają i pozwalają na tworzenie podczas zabawy realnych scenariuszy.

Wsparcie rozwoju dziecka podczas zabawy

Warto poświęcić trochę czasu i dokładnie dobierać zabawki dla swojego dziecka, ponieważ to one w bardzo dużej mierze wpływają na rozwój malucha. Zabawa figurkami pozwala dostarczyć bardzo wiele wrażeń sensorycznych. Tego typu zabawy sprzyjają także kreatywności – pozwalają tworzyć niezliczone możliwości odtwarzanych scenariuszy. Tego typu zabawa wspiera koncentrację, ćwiczy rączki malucha, czyli dba o motorykę małą. Przy okazji spędzania czasu w towarzystwie figurek Sylvanian Families mamy możliwość przemycić dziecku, nieco wiedzy na temat zwierząt. Tego typu zabawy pozwalają także, pokazać dziecku elementy codzienności, stać się pretekstem do wytłumaczenia maluchowi konieczności właściwego zachowania. Jeżeli nasze dziecko nie chce siadać na nocnik, myć głowę, czy ucieka podczas spacerów, tego typu zabawy mogą pomóc, wytłumaczyć mu nasz punkt widzenia i nakłonić go do właściwego postępowania.

Zabawki Sylvanian Families bohaterami wspaniałych historii

Jedną z większych zalet zabawek Sylvanian Families jest ich uniwersalność. Bardzo duża część zabawek dostępnych na rynku dedykowana jest dla chłopca, inna dla dziewczynki. W Sylvanian Families wszystkie zabawki są uniwersalne. Wyjątkowy domek na drzewie, czy rodzinny minivan stworzy możliwość wspaniałej zabawy dla chłopca, jak i dziewczynki. Co więcej, te figurki zajmą ciekawie czas trzylatkowi, jak i ośmiolatkowi.

Sylvanian Families bajki i gry

Dzieci lubią, kiedy ich ulubieni bohaterzy dają możliwość uczestnictwa w różnych sferach życia. Filmy animowane z ulubionymi figurkami Sylvanian Families pozwolą miło spędzić czas, do tego będą mobilizować, do przeniesienia scenek z małego ekranu, do zabawy. Bajki z ulubionymi bohaterami z zabawkami Sylvanian Families dają także gwarancje rodzicom, na to, że ich pociecha ogląda w pełni dostosowany do swojego wieku program.

Idealny pomysł na prezent Sylvanian Families

Współczesne dzieci są wymagające, ciężko je zadowolić. Zabawki Sylvanian Families są bardzo dobrym pomysłem na prezent. Jako jedne z niewielu, będą w stanie zadowolić nawet rodzeństwo, które dzieli kilka lat różnicy wieku. Zabawki firmy Epoch będą idealnym prezentem na urodziny, imieniny, czy Mikołajki.

Sylvanian Families na każdą, ważną okazję

Gratką dla kolekcjonerów są zabawki Sylvanian Families wydawane okazjonalnie. Gadżety wydawane z okazji świąt, czy ważnych okazji jak np. Boże Narodzenie, czy Halloween oprócz wspaniałej zabawy mogą być idealnym sposobem, na wytłumaczenie dziecku znaczenia danej uroczystości. Podobnie, jeżeli chodzi o nasze prywatne życie. Przygotowanie dziecka na powitanie rodzeństwa, czy wytłumaczenie mu, na czym polega opieka nad niemowlakiem, możemy także zrobić przy okazji zabawy. Ułatwi to zakup dziecku np. wózka z bliźniakami królików Sylvanian Families. Maluch, opiekując się króliczkiem, zostanie przy okazji wprowadzony w tajniki opieki nad dzieckiem.
Zabawa rozwija, zabawa uczy, zabawa sprawia, że spędzony czas jest przyjemny. Zabawki Sylvanian Families wykonane są z wysokiej jakości materiałów, są bezpieczne. Każdy element zabawy wykonany jest z dbałością o szczegóły. Dzięki temu zestawy Sylvanian Families służą w niezmienionym stanie dzieciom przez długi czas.