Jest marka, która zaspokaja oczekiwania zarówno miłośników stylu i designu, jaki i praktycznych rozwiązań i innowacji. Ta marka to Ariete. Należąca do znanej globalnej grupy DeLonghi, produkuje artykuły gospodarstwa domowego zaprojektowane przez renomowanych włoskich designerów. Główną osią stylistyczną, w jakiej mieści się asortyment Ariete to nurt retro vintage. To właśnie sprawia, że produkty Ariete na tle obecnej oferty rynkowej są unikalne i wyjątkowe, a dla osób potrafiących to docenić – po prostu piękne.

Ekspresy do kawy Ariete z serii Vintage


W ofercie Ariete znajdziemy wysokiej jakości ekspresy ciśnieniowe, ekspresy przelewowe, kawiarki i akcesoria do ekspresów do kawy, takie jak spieniacze do mleka. Wszystkie urządzenia z serii produktowej Vintage – przypominają lata 50. Chromowane, stylizowane przyciski i wskaźniki, kremowy kolor z elementami pastelowych odcieni niebieskiego, beżowego czy zielonego, zaokrąglone kształty przypominające lodówki lub samochody z lat pięćdziesiątych. Dużą zaletą produktów Ariete Vintage jest to, że można wyposażyć całą kuchnię w jednym stylu i jednej kolorystyce, bo produkty produkowane są całymi seriami. Możesz mieć np., ekspres ciśnieniowy do kawy i pasujący do niego podgrzewacz do mleka oraz uzupełnić je o nawiązujący designem czajnik i mini piekarnik. To naprawdę uczta dla oka. Za stylową fasadą w produktach Ariete czai się jednak najnowsza technologia. Kolbowe ekspresy ciśnieniowe pracują z mocą 900W. parzą kawę pod ciśnieniem 15 bar, możesz użyć kawy mielonej lub gotowych saszetek – podsów ESE, a mleko na wyjątkowe cappuccino spienić za pomocą wbudowanej dyszy spieniającej lub zewnętrznego spieniacza.

Pozostałe produkty z serii Ariete Vintage


Poza wszelkimi rodzajami ekspresów do kawy, seria Ariete Vintage obejmuje szereg innych, pasujących stylistycznie produktów małego AGD. Mamy tu: tostery, mini piekarniki, koktajlery i czajniki. Jeśli lubisz design lat pięćdziesiątych, z Ariete możesz ze swojej kuchni zrobić prawdziwą świątynię stylu! Wszystkie urządzenia, nawet jeśli imitują klasyczne gazowe konstrukcje np.: czajnik czy kawiarka, są zasilane z sieci elektrycznej.


Seria Classica


Seria Ariette Classica momentami przypomina wzornictwo znane z serii Vintage, zwłaszcza jeśli mowa o ekspresach ciśnieniowych do kawy, natomiast generalnie stylistycznie łączy klasykę i współczesność. W serii Classica mieści się mniejsza ilość produktów niż w serii Ariete Vintage. Na dzień pisania artykułu, można było dobrać czajnik elektryczny, toster i ekspres ciśnieniowy. Wszystkie produkty oczywiście jednolite stylistycznie, dostępne w 3 kolorystykach: brązowej, perłowej i miedzianej. Podobnie jak w linii Vintage, produkty stanowią połączenie kultowego designu i najnowszej technologii.

Szok i niedowiarzanie! Ariete królową imprez?


Zupełnie czym innym jest seria Partytime. To naprawdę zwariowane AGD! Prawdopodobnie rozkręciły już niejedną imprezę i wzbudziły zdumienie i podziw gości. Czy to nie przesada? Żeby to zweryfikować, sprawdźmy co znajduje się na liście produktów w serii Ariete Partytine. Mamy tutaj między innymi znaną i obowiązkową na większości wesel fontannę do czekolady, ale też innowacyjne produkty, które, nie mają w tej chwili konkurencji na rynku, jak maszynę do robienia hot-dogów, maszynę do robienia hamburgerów, czy urządzenie do strzyżenia lodu, z pomocą którego przygotujesz idealne drinki i koktajle na gorące dni. Czas na słodkości i przekąski? Nie ma problemu! Z produktami Ariete Partytime zrobisz w domowych warunkach lody, watę cukrową, czy muffinki. Możesz też się wykazać i ułatwić sobie przygotowywanie potraw korzystając z dedykowanych urządzeń do robienia gofrów, naleśników czy omletów. To naprawdę sporo i ciężko by było spróbować wszystkich tych specjałów na raz. Marka Ariete nie zawodzi fanów dobrego designu również w przypadku serii Partytime. Trudno dokładnie umiejscowić je na osi czasu historii wzornictwa, bo odczuwalnie czerpią z lat pięćdziesiątych równocześnie łącząc je umiejętnie z delikatnym futuryzmem. To bardziej gra w skojarzenia. Słodkości, koktajle, czy chrupiące i pachnące przysmaki większości z nas przywodzą na myśl przyjemne chwile dzieciństwa, a kolorystyka produktów Ariete Partytime utrzymana w cukierkowej czerwieni kojarzy się z imprezowym szaleństwem.


Pozostałe produkty AGD Ariete


Poza wspomnianymi seriami, marka Ariete ma w swojej ofercie szereg innych innowacyjnych i funkcjonalnych produktów. Obojętnie, czy chodzi o odkurzacz, żelazko, mop parowy czy wielofunkcyjny multicooker (patelnia elektryczna, frytkownica, parowar, piekarnik i jogurtownica w jednym), zawsze mamy do czynienia z funkcjonalnością i przywiązywaniem wyjątkowej uwagi do designu. Można odnieść wrażenie, że marka Ariete doskonale rozumie potrzeby swoich klientów, a produkty tej marki produkowane są z wyjątkową intuicją i know-how. Ariete to sposób na nadanie neutralnej kuchni wyjątkowego charakteru oraz odczuwalne ułatwienie sobie pracy zarówno w kuchni jak i podczas innych czynności i obowiązków domowych.