Najlepsze gry multiplayer na PS4: strzelanki i strategie

Rywalizacja pomiędzy kilkoma graczami w sieci z pewnością jest emocjonująca. Okazuje się, że również na PlayStation 4 możemy prezentować swoje umiejętności na tle innych maniaków gier. Jakie strategiczne gry multiplayer na PS4 warto wziąć pod uwagę? Które strzelanki internetowe na PS4 będą najlepszym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Najlepsze strategiczne gry multiplayer, które warto znać

Stellaris

Jeden z ciekawszych tytułów czasu rzeczywistego, który został stworzony przez studio Paradox Interacive, które jest znane z wielu popularnych serii, jak chociażby Crusader Kings czy Europa Universalis. Jest to typowa gra strategiczna, w której eksplorujemy galaktykę, a także staramy się stworzyć potężne imperium. Gracz do wyboru ma kilka gotowych nacji, jeśli jednak nie są one satysfakcjonujące, wówczas możliwe jest skorzystanie z kreatora, który umożliwia zarówno dostosowanie preferowanego wyglądu, jak i zdefiniowanie cech, które są przez nas najbardziej pożądane. Rozgrywka polega na tym, aby podbić ogromną mapę i zbudować własną potęgę. W tym celu regularnie opracowujemy najnowsze technologie, a także czuwamy nad innymi czynnikami, jak chociażby żywność, handel, minerały czy też reformy.

Sid Meier's Civilization VI

Z pewnością jest to tytuł, którego nie trzeba przedstawiać fanatykom gier strategicznych. Jeśli szukasz gry na multiplayer- ta z pewnością jest godna uwagi. Jest to już szósta odsłona tego legendarnego cyklu, w której kierujemy własną cywilizacją przez długi okres czasu. Naszym zadaniem jest odpowiednie kształtowanie polityki, a także wskazanie kierunku rozwoju państwa. Tytuł oferuje kilka ciekawych wariantów rozgrywki wieloosobowej, dlatego też każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Najważniejszy element to oczywiście konflikt zbrojny. Przemieszczamy wojska po naszej mapie, co jest dodatkowym urozmaiceniem w stosunku do wcześniejszej części.

Sudden Strike 4

Dobre gry multiplayer charakteryzują się również doskonałą grafiką. Tak jest w przypadku Sudden Strike 4, czyli czwartej odsłonie popularnej serii, która zapoczątkowana została w 2000 roku. Za produkcję tego popularnego tytułu odpowiada studio Kite Games. W rozgrywce wcielamy się w dowódcę na frontach II Wojny Światowej. Naszym zadaniem jest sprawowanie kontroli nad jednostką jedną z trzech stron konfliktu- Niemiec, ZSSR lub Aliantów Zachodnich. Producenci skłonili się w stronę maniaków trybu wieloosobowego, dlatego też możemy wziąć udział w fascynujących potyczkach, które odbywają się na specjalnie stworzonych w tym celu mapach. Aby osiągnąć sukces, musimy skoordynować różne rodzaje wojska, w tym piechoty, czołgów i samolotów. Każdy atak musi być przemyślany, w przeciwnym wypadku natarcie zakończy się klęską, a my poniesiemy duże straty.

Strzelanki multiplayer na PS4- na które powinniśmy się zdecydować?

Overwatch

Najlepsza strzelanka w sieci? Zdania są podzielone, jednakże nie da się ukryć, że Overwatch to doskonały tytuł, który wyróżnia się spośród pozostałych. Twórca wielu przebojowych gier, jak chociażby Diablo lub Warcraft, stworzył strzelankę multiplayer, która już po kilku minutach wciąga do rozgrywki. Cała akcja rozgrywa się w świecie, który jest pełny chaosu i wyróżnia się nasilonymi konfliktami. Co ciekawe, jest to produkcja która nastawiona jest przede wszystkim na tryb multiplayer, ale osoby, które uwielbiają również wątek fabularny, także znajdą coś dla siebie. Rozgrywka polega na dynamicznej rywalizacji sześcioosobowych zespołów. Cała akcja toczy się w błyskawicznym tempie, dlatego też dobry refleks i umiejętność sterowania padem to podstawa, aby wyróżniać się spośród pozostałych graczy. Do wyboru mamy wielu herosów, którzy różnią się od siebie wyglądem, a także umiejętnościami.

Call of Duty: Modern Warfare

Szukasz strzelanki multiplayer na platformę PS4? Zastanów się nad Call of Duty: Modern Warfare. Jest to tytuł, który został wydany przez popularną firmę Activision Blizzard. Gracz wciela się w jednego z trzech bohaterów i próbuje znaleźć skradziony ładunek broni chemicznej. Z pewnością godny uwagi jest tryb multiplayer, dzięki któremu możemy rywalizować z innymi graczami, a nawet współpracować ze sobą, aby wspólnie pokonywać swoich wrogów. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że zdobywane punkty doświadczenia składają się do wspólnej puli dla wszystkich trybów.

Battlefield 1

Pomimo tego, że premiera Battlefield 1 miała miejsce w 2016 roku, to nadal cieszy się ogromną popularnością. Ta strzelanka multiplayer przenosi nas w realia I Wojny Światowej. Kiedy gracz zdecyduje się na rozegranie trybu fabularnego, zostanie mu przedstawiony konflikt globalny z perspektywy kilku bohaterów. Tryb multiplayer oferuje toczenie pojedynków z udziałem nawet 64 graczy, co z pewnością jest zadziwiające i powoduje, że jest to jeden z najbardziej widowiskowych i emocjonujących trybów.