Czysta, higieniczna podłoga - to pewnie sytuacja, która napawa nas zadowoleniem. Z drugiej strony raczej mało kto lubi myć podłogę. Używanie mopa może być męczące, choć można szukać takich rozwiązań, dzięki którym łatwiej będzie doprowadzić podłogę do idealnej czystości. W grę wchodzą zyskujące zwolenników mopy parowe. To urządzenia, które przygotowane są w taki sposób, że mycie podłogi ma być łatwiejsze. Generowana przez urządzenie para ma skutecznie zmywać zabrudzenia i gwarantować również zabijanie bakterii i wirusów na każdej powierzchni, która będzie nią myta.

Rosnące zainteresowanie mopami parowymi

Z roku na rok zainteresowanie mopami parowymi rośnie w związku z czym również wiele firm chce się na tym rynku pojawić ze swoim sprzętem. Tak rośnie liczba produktów dostępnych w sklepach, dlatego kupujący, którzy będą szukać mopa parowego powinni zainteresować się urządzeniami kilku producentów, by dzięki takiemu porównaniu wybrać dla siebie najlepszy sprzęt. Wśród propozycji, na które ewentualnie można zwrócić uwagę mamy urządzenia przygotowywane przez takie marki jak Vileda, Karcher czy Ariete.

Mop parowy Vileda - co proponuje nam ten producent?

Produkty marki Vileda od lat cieszą się sporą popularnością, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że również mopy parowe przygotowane przez tą firmę szybko zyskały zwolenników. Proponowane urządzenia z mocą około 1500 W gwarantują wysoką skuteczność w usuwaniu zabrudzeń z podłogi. Otrzymują one duże ciśnienie i wysoką temperaturę pary, co sprawia, że nawet 99% zarazków można dzięki nim usunąć. Zaletą tego produktu na pewno będzie możliwość czyszczenia bez używania środków chemicznych. Producent chętnie podkreśla ten czynnik, ponieważ dzięki temu sprzątanie jest bezpieczne, a także tańsze, gdy środków chemicznych nie trzeba dokupować. Sprzęt od Viledy to urządzenie, które ma dwa wkłady z mikrofibry służące do czyszczenia. Czasami pojawiają się jednak opinie, że mop pozostawia po sobie smugi, dlatego tą kwestię można zaliczyć mu na minus. Na plus będzie natomiast jego trójkątny kształt ułatwiający dotarcie do szczelin. Na uwadze trzeba mieć również stosunkowo wysoką cenę tego urządzenia.

Mop parowy od firmy Karcher

Kolejna propozycja to urządzenia parowe od firmy Karcher, producenta wysokiej klasy urządzeń do sprzątania. Firma również w przypadku parowych mopów staje na wysokości zadania i gwarantuje skuteczny sprzęt do czyszczenia. W tym przypadku urządzenie ma moc 1900 W, gwarantuje skuteczną walkę z zabrudzeniami, para wodna z ciśnieniem 3,5 bara wykazuje wysoką skuteczność czyszczenia. Produkt również funkcjonuje bez użycia środków chemicznych. Jednocześnie na plus firmie Karcher zaliczyć można fakt dołączenia do urządzenia wielu akcesoriów, co ułatwia czyszczenie różnych powierzchni np dzięki szczotce czy ręcznej dyszy. Urządzenie charakteryzuje się wysoką skutecznością, jednak podobnie jak inne urządzenia Karcher również i mopy parowe znajdują się na wyższej półce.

Ariete - atrakcyjne propozycje mopów parowych

Ostatnie urządzenie, które możemy zaproponować to mop parowy marki Ariete. To ciekawa propozycja, ponieważ marka nie jest szczególnie u nas popularna, a ten mop charakteryzuje się wyjątkową jakością i ze względu na swoją uniwersalność przewyższa dwóch wspominanych wcześniej producentów. To urządzenie, które czyści, dezynfekuje, odplamia i radzi sobie z wieloma powierzchniami. Na tle wspominanych marek Ariete wyróżnia się wieloma różnymi akcesoriami, które dołączone są do urządzenia i dzięki temu jeśli chodzi o wszechstronne zastosowania to ten sprzęt przebija wcześniej omawiane. Wyróżnikiem tego urządzenia będzie między innymi ciśnienie pary sięgające 4 barów co pozwala usunąć wszelkie zabrudzenia, bakterie, drobnoustroje. Świetnie sprawdzi się on przy alergikach, którzy po jego zastosowaniu nie odczuwają dolegliwości. Wygoda obsługi i funkcjonalność tego sprzętu sprawia, że marka Ariete zaskakuje nawet najbardziej wymagających klientów. Warto zwrócić uwagę na ich mopy parowe wybierając sprzęt, który będzie spełniał oczekiwania użytkowników.