Jeśli szukasz urządzenia do codziennej pielęgnacji męskiego zarostu – możesz być zaskoczony mnogością modeli i funkcji do wyboru. Możesz też lekko pogubić się w nazewnictwie, bo właściwie czym się różni golarka od trymera, a strzyżarka od maszynki do golenia? Postaramy się usystematyzować tą wiedzę posługując się w tym celu szerokim asortymentem urządzeń do pielęgnacji firmy Braun.

 

Trymer

Trymer – to urządzenie do strzyżenia i modelowania zarostu. Możesz go użyć do strzyżenia wąsów i brody i wszelkich innych miejsc, gdzie chciałbyś skrócić zarost. Wyróżnikiem trymera jest bardzo precyzyjnie regulowana długość strzyżenia. Spotkasz modele zasilane sieciowo, akumulatorowo lub z obu tych źródeł do wyboru. Warto zwrócić uwagę na wodoodporność i  możliwość mycia trymera pod bieżącą wodą. Dobry trymer posiada kilka nakładek regulujących długość strzyżenia oraz specjalne końcówki do strzyżenia włosów w uszach i nosie. Jeśli nie ma dedykowanych do tego końcówek, zdarza się, że w zestawie jest oddzielny mały trymer bateryjny do tego celu. Ważny jest też czas pracy bezprzewodowej, może wynieść on nawet 60 minut.

 

Golarki

Podstawową kwestią, jaka odróżnia golarki od trymerów jest przeznaczenie. Tak jak trymer służy do przycinania zarostu na różne długości, golarka służy głównie do całkowitej redukcji zarostu. Golarki używamy gdy chcemy uzyskać gładką skórę, czyli rezultat zbliżony do golenia ręczną maszynką, a przy tym osiągnięty szybciej i bardziej komfortowo. Golarki dzielimy na dwie główne kategorie – głowicowe i foliowe. Różnią się one zasadą działania, dokładniej mówiąc rodzajem elementu tnącego. W golarce głowicowej są to obrotowe noże, w golarce foliowej tzw. folia tnąca. Są też urządzenia wykraczające poza ten podział, gdzie producent znalazł swój indywidualny sposób na mechanizm tnący. Możemy tu wspomnieć np. o Philips OneBlade, która kształtem przypomina ręczną maszynkę do golenia, a elementem tnącym jest płasko poruszający się szybki nożyk. 

 

Czy tylko przeznaczenie różni te urządzenia?

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór golarek i trymerów. Różnią się one zasadami działania, marką i co bardzo istotne: ceną. Możesz wybrać trymer marki Camry, Adler czy Teesa dostępne już w cenie od kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu złotych, albo zdecydować się na droższe produkty Philips, Blaupunkt czy Braun. Najbardziej zaawansowane golarki Braun z prestiżowej serii Braun 9 osiągają cenę nawet ponad 1000 zł, jednak również cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Żeby lepiej zobrazować różnicę między trymerem, a golarką posłużymy się przykładowymi urządzeniami firmy Braun, ze średniej i najwyższej półki

 

TRYMER DO ZAROSTU BRAUN BT 5070

To urządzenie, które pozwala na przystrzyżenie zarostu na jedną z 25 długości. Pełne naładowanie trymera trwa 60 minut i wystarczy na 50 minut bezprzewodowego strzyżenia, a jeśli masz mało czasu, 5 minut ładowania powinno wystarczyć na jedno strzyżenie. System Slide&Style umożliwia wygodną stylizację zarostu, poprzez przesuwanie maszynki nawet przy założonym grzebieniu. Kolejnym ważnym udogodnieniem jest  możliwość mycia trymera pod bieżącą wodą.

 

GOLARKA MĘSKA BRAUN SERIES 9 - 9250cc

Golarka jest wyposażona w zaawansowaną folię tnącą OptiFoil, głowica tnąca jest ruchoma i dopasowuje się do kształtu swojej twarzy. Podobnie jak w przypadku omawianego trymera, możemy używać jej bezprzewodowo przez 50 minut po 1 godzinnym ładowaniu, lub podładować przez 5 minut – żeby skutecznie ogolić się 1 raz. Istotną funkcją tej golarki jest automatyczne dopasowywanie się do napięcia w sieci danego kraju, przez co odpada kłopot przy wyjazdach za granicę. Golenie za pomocą Braun 9250cc jest bardzo łatwe i komfortowe i odbywa się dzięki 10000 mikrowibracjom. Podsumowując, przy wyborze golarki lub trymera musisz wziąć pod uwagę nasz potrzeby i oczekiwania i skonfrontować to z wysokością budżetu jaki możesz przeznaczyć na zakup urządzenia. Jest prawie pewne, że spośród wielu dostępnych w naszym sklepie opcji uda Ci się dobrać urządzenie właśnie dla Siebie.