Kiedy wypada Black Friday 2020?


Pewnie zastanawiasz się kiedy wypada Black Friday w 2020, gdzie będą wyprzedaże na Black Friday, które sklepy biorą w nim udział i gdzie się najbardziej opłaca coś kupić. Black Friday to zawsze ostatni piątek listopada, więc w tym, 2020 roku wypada on 27 listopada. Zatem niewiele czasu zostało, żeby sprawdzić gdzie będą największe przeceny, promocje i wyprzedaże. Tradycyjnie sklepy przygotowują na ten dzień obniżki i rabaty i dotyczy to większości sklepów w Polsce. W tym dniu najniższych cen biorą udział sklepy internetowe jak Zalando i galerie handlowe. Butiki i sieciówki typu H&M, Reserved, Zara. Najwięksi sprzedawcy w internecie, a także portal aukcyjny Allegro, czy porównywarki cen jak Ceneo.

Gdzie wyprzedaże na Black Friday 2020


Największe promocje na Black Friday sięgają nawet do – 70%, - 80% i są możliwe w branżach, gdzie jest duża marża i sprzedawcy mogą mocno zejść z ceną, by opróżnić miejsce w magazynach. Jednocześnie nie tracą i wykazują zysk. W innych branżach jak np. RTV, AGD, telewizory, zabawki, obniżki i przeceny na Black Friday wynoszą -10%, -20%, -30%, zależy od asortymentu. Sprzedawcy mogą oferować też inne formy promocji dla łowców wyprzedaży. Na przykład 2 produkty w cenie jednego, trzeci produkt za złotówkę.

Black Friday 2020 – gdzie kupować?


Wszędzie tam, gdzie mogą znajdować się produkty, których potrzebujemy i pożądamy. Wyprzedaże z okazji czarnego piątku organizują między innymi, sklepy i dyskonty spożywcze, jubilerzy, sklepy z zabawkami, sklepy z rtv i agd, księgarnie, sklepy typu empik, gdzie są książki, płyty, filmy i gry. W promocjach biorą udział też punkty usługowe, gdzie rabaty mogą być bardzo wysokie, a ciekawostką jest branża kursów online i usług subskrybowanych, gdzie obniżka – 50% z okazji Black Friday nie jest niczym niezwykłym.

Okazje w Black Friday 2020

Jakie okazje w Black Friday? Gdzie się opłaca w Black Friday? Gdzie największe wyprzedaże na Black Friday? Takie pytanie często pojawiają się w internecie końcem listopada. Im bliżej do piątku, 29 listopada, jest ich więcej i więcej, tak samo jak więcej jest ofert wyprzedaży i zniżek w sklepach, a zmniejszenie cen staje się faktem. Chodzimy po sklepach polując na największe okazje. Kiedy są największe obniżki jest to dobry moment na kupno prezentów na Mikołaja a nawet Święta. Trzeba pamiętać, że ceny przed Świętami raczej wzrosną, a sprzedawcy będą wiedzieć, że i tak ich sklepy wygenerują obroty. Kupujących będzie bardzo wielu, a takie okazje i przeceny jak na Black Friday raczej się nie powtórzą. Dopiero po Świętach mamy okazję na powrót niskich, atrakcyjnych cen.


Dlaczego Black Friday?


Chociaż w tym roku Media Expert wystartował z Mega Okazjami z okazji Black Weeks, niektórzy klienci mieli wątpliwości czy to już prawdziwe listopadowe przeceny i promocje. Większość z nas wie, że największe obniżki będą dopiero w Black Friday. Szalony dzień zakupów wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest to pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, kiedy to Amerykanie mają chwilę odpoczynku, zatrzymania się i wdzięczności. Jednak gdy nadchodzi Czarny Piątek, życie znowu nabiera tempa. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a teraz już wielu krajów łącznie z Polską oddają się szaleństwu zakupów. Istnieją różne teorie na temat tego skąd się wzięła nazwa Czarny Piątek. Być może na początku nazwa Black Friday nie była związana z najlepszymi wyprzedażami i zakupami w promocji. Jedna z nich mówi, że Czarny Piątek to dzień w którym pracownicy brali urlop, zwalniali się z pracy po Święcie Dziękczynienia. Druga wersja dotycząca nazwy dnia największych obniżek cen jest przypisana kierowcom miejskich autobusów, którzy obserwowali ogromne korki przed sklepami i może być w tym cień prawdy – wszyscy wiemy, że w galeriach handlowych i dyskontach jest tłoczno tego dnia. Inne historia mówi, że Black Friday to dzień, w którym wreszcie sprzedawcy mogli pochwalić się godziwym zarobkiem, sklepy notowały rekordowe obroty i zyski, a tradycyjnie amerykanie dobry wynik sprzedaży w sklepie zapisują kolorem czarnym.


Black Friday w Eltkom.pl


W Eltkom.pl przygotowaliśmy dla Ciebie stronę z największymi promocjami i okazjami . Żeby dowiedzieć się jakie produkty mają największą obniżkę i są dostępne w najbardziej okazyjnych cenach wejdź na stronę Black Friday 2020. Znajdziesz tam w obniżonych cenach między innymi komputery, zabawki, elektronikę, odkurzacze, lalki, wózki dla dzieci, wózki dla lalek, domki dla lalek, depilatory, golarki, trymery, maszynki do strzyżenia, prostownice, suszarki i wiele innych bardzo okazyjnych produktów. Przy niektórych produktach będą kody rabatowe, a niektóre będą miały zniżkę. Jeśli chodzi o marki na Black Friday, możesz spotkać u nas obniżone ceny na produkty marek takich jak: Braun, Babyliss, Electrolux, Philips, Remington, Nintendo, czy popularne zabawki Artyk, Natalia, artykuły dla niemowląt Lionelo, a nawet laptopy Acer, Lenovo, czy konsole Xbox One, Playstation oraz Nintendo Switch Sprawdź, czy na liście są produkty, których szukasz na wyprzedaży z okazji Black Friday.


Black Friday – Cyber Monday


Kiedy jest Cyber Monday? Co to jest Cyber Monday? Czy wiesz, że po Black Friday jest jeszcze jeden dzień obniżek cen i wyprzedaży? To właśnie pierwszy poniedziałek po Black Friday jest nazywany Cyber Monday i początkowo związany był z wyprzedażami w sklepach komputerowych. Przecenione były komputery, monitory, laptopy, myszki, klawiatury, kierownice dla graczy i inne akcesoria do komputerów. Teraz jednak Cyber Monday jest nie tylko domeną sklepów z komputerami, tylko dotyczy większości supermarketów, hipermarketów i innych punktów sprzedaży.